Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ahojte, vybavoval uz niekto pridavky na deti? Mozem poprosit blizsie info?
@cyan Uzasne rakuske zakony, ktore kludne budu odporovat zakonom inych krajin. Slovaci chcu ked mam stred zaujmu na slovensku (praca, firemne auto - cely den jazdiace po slovenskych cestach) aby som mal SK znacky a platil tu. Ale rakusakov to nezaujima, v hocijakom pripade, ked byvam, alebo sa sem tam vozim za hranice, alebo iba ked pracujem v rakusku - musim vzdy mat ich znacky. Takze treba najlepsie platit aj tam aj tu. Ale uplne najviac sa oplati si od kamarata pozicat auto na dva mesiace napr. a vratit mu ho na AT znackach, to urcite potesi, tie naklady na spatny prepis...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na WF sa skladajú všetci pracujúci...aspoň mne to už 10 rokov okrem dane strhávajú z platu. čiže to je iná kapitola. To skôr si povedzme že za tie prachy majú dobre cesty.vine ako u nás.
Profilova fotka
@rado9999 Ak byvas v druzstevnom byte v AT a cerpas WBF, tvoj stred zaujmov je v AT.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
no...idem si prihlasit auto. pre tych co by chceli vediet postup: http://vaxjoexperiment.blogspot.com/2...
@mom3 Ok, ja Vas chapem, ze pre nich mame stred zaujmov v AT. Ale zase podla inych zakonov v SR, mame zase stred zaujmov v SR. Chapem ze kazda krajina chce dane iba pre seba. Ale na to by tu mala EU, ktora by mala zamedzovat dvojitemu zdaneniu a nezmyslom tohto typu (to ze si Cyan platil dve VAT na leasingove auto je toho dokazom - malo by byt nelegalne dva krat zdanovat... ) Ostatne ich zakony sa mi zatial pacia, tak dufam ze nevymyslia dalsiu blbost. Inac ked tam mam stred zaujmov, a musim vsetko dodrziavat ako rakusak, tak mam aj tie iste vyhody ako rakusky obcan?? Mozem voliť a tak..?
@rado9999 nie volit nemozes. iba starostu v tvojom meste.
Profilova fotka
@rado9999 S trvalym bydliskom v AT sa mozes zucastnovat komunalnych volieb, parlamentnych nie. Takisto to funguje aj na SK.
Profilova fotka
@rado9999 Ruku na srdce - keby tie rakuske SPZ vychadzali lacnejsie, aj ten stred zaujmov by sa velmi rychlo zmenil. Podla mojho nazoru, tieto veci si ma clovek vyriesit este pred rozhodnutim stahovat sa do zahranicia. Proste nie je vsetko len o nejakych vyhodach.
mám ešte otázku ... havarijné (teda nie zákonné) poistenie ... vás pri autách vychádza na akú sumu?? Viem že každé inak ... ale povedzme trojročné auto stredná trieda (cca 20000) ... ďakujem
Článok sa načítava...
@mom3 Nejde o vyhody alebo nevyhody, ide o nesplnitelnost poziadavky, proste nerealne odhlasenie auta na slov. leasing na SK atd. Jednoducho blbost. A nehovorim ze chcem iba vyhody, chcem plne znasat vsetky povinnosti ako obcania AT. Ale ako napisala susi206, povinnosti musim a aj mam v plnom rozsahu ako AT obcania, ale uz vyhody bohuzial nie(napr. voľby...), To je dost pokrytecke. Alebo sa mylim? mame menej povinnosti ako obcania AT? nejaky priklad..
Profilova fotka
@rado9999 Je predsa uplne normalne, ze obcania krajiny maju vacsie prava ako cudzinci. S tym treba pocitat. Mna naopak (milo) prekvapuje, ze cudzinci len na zaklade trvaleho pobytu v AT maju vobec nejake naroky na socialne zabezpecenie. Co sa tyka auta, mas asi dve moznosti: Nechat si na nom slovenske SPZ, alebo ho predat a kupit druhe.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@popismenku Nas by vychadzalo Vollkasko podla tej kalkulacky na necelych 1000 eur rocne, NoVA sme si pocitali na nova-rechner.at a ta nam vzchadza na 450 eur. Mame Hondu Civic r.2008 so 61 kW motorom, takze sme skoro na minimalnych sadzbach.
Profilova fotka
@rado9999 @cyan Len pre zaujimavost, keby si pracoval v AT, tak WBF si mozes znizovat zo zakladu dane.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan presne tak, ja si chcem nove jazdene kupit - 2 rocne, moj 5 rocny golf by som aj tak za 2 roky musel predat a zase platit NOVA, to radsej nie... inac zatial mi Pinetz spravil 4 chyby na byte, zle osadeny pritok vody na vani, chybajuci kabel, chybajuca zastrcka do kombinacie a zle namerane zastrcky, namiesto 2,5 dali vzdialenost od mura 1,5 metra... no holt, musis tych robotnikov kontrolovat, ci je to SK alebo AT...
Profilova fotka
@cyan No tak mi co-to porozpisuj. :-) Viem, ze by sa dali Familienbeihilfe, ked mas TP v AT. To Pendlerpauschaleje o com?
Profilova fotka
@mom3 pendlerpauschale si odratavas zo zakladu dane podla vzdialenosti z domu do prace
@mareko4 NOVA dan platis iba raz! 4o mne povedali.
@mom3 pendlerpauschale sa tykaju iba pre pracujucich v AT
@susi206 raz? no to by bolo super, ale ja predam za par rokov auto, kupim nove v rakusku a kedze je fungl nove prihlasene v AT, hadam zaplatim NOVA dan, alebo dovezem za 5 rokov z de jazdene a tiez ho prihlasujem v AT ako nove, ktore tu bude cmudit exhalaty... ci sa to vztahuje len 1 znacka/1 NOVA dan? keby si kupovala v AT jazdene, kde to uz bolo zaplatene, tak vtedy sa neplati, lebo 1 auto/1 NOVA dan....
Profilova fotka
@mareko4 a v AT by si nekupoval jazdene?
Profilova fotka
@ceresnam @susi206 A viete mi uviest nejaky priklad, ze kolko to asi urobi v cistom za rok? Na druhej strane, odvody a dane su v AT vyssie, nie?
@mom3 ci uz kupis jazdene alebo nove, vzdy tam je zakomponovana NOVA... ale najlepsie je kupovat jazdene a v AT, to mas pravdu...
Profilova fotka
@mareko4 No ja len nepredpokladam, ze pri naceneni ojazdeneho auta nejako zvlast zaratavaju polozka NOVA - ze toto je cena auta + tolkoto bola NOVA. Este rozmyslam, ci by nebolo lacnejsie doviest aj do AT auto z Nemecka aj za cenu doplatenia NOVA.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?