Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@mom3 no praveze NOVA je zakomponovana... porovnaj si ceny v AT a DE... ja som auto doviezol z de este ked som tam robil, prepisanie na svk a vsetky veci okolo toho 4 kila, teraz dalsie peniaze, veru, moc na to chut nemam zase platit....ale musim
Profilova fotka
@mareko4 Tak neviem, ci je to tou NOVA danou, alebo su auta vo vseobecnosti lacnejsie v DE. Ani my nemame NOVA dan a auta su drahsie. Ale neporovnaval som to - mna to caka asi tak o rok. skor peniaze na druhe auto nebudem mat.
@mareko4 ked kupis v AT auto....NOVA je uz v cene....vzdy. Nova sa plati extra na dovezene auta.
Ja teda neviem, ale nech hladam ako hladam v AT su auta najdrahsie. stale sa oplati prepis .
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Pre tych, ktori uz byvaju, alebo riesili uz kupelnu s Loidlom od Strobla: Mate niekto ulozene obkladacky v kupelni na sirku? Standardne ich robil na vysku, ak sa nemylim. Ak ste si to niekto pytali takto, bol nejaky priplatok? Vopred dik za odpoved
@michala.s my budeme mat polozene na sirku a nepytali si za to priplatok (to by bola teda drzost keby si pytali), davaju tam ale striebornosive spary, dufam, ze to nebude moc tmave na tie biele kachlicky. Ked som si tu prezerala niektorych fotky, zdali sa mi byt tie spary biele - davali ste niekto biele spary ako sonderwunsch?
@all Susedia, zajtra rano mam s muzom rezervovany termin na Gemeinde. Chceme sa spytat na cestu. Nechce sa niekto pridat? Malo byt minuly tyzden zasadnutie uradnikov a tam sa to malo prerokovat. Tak sa ideme spytat,ako to dopadlo a ake su terminy. Pekny den.
@kvetinkaseveru o 7:37 mi ide vlak, stiham? :) asi moc nie, ci?
idem na Finanzamt..... zaplatim im Novu a budem čušať ako vošt pod chrastou.
@susi206 zaplatit iba Novu asi nestaci, financna policia ide aj po cestnej dani, ktora je sucastou poistky :-S
Článok sa načítava...
@kvetinkaseverja by som uvitala, keby sa pani starostka vyjadrila aj pisomne, na tu peticiu. Lebo co jednej babke povedali, to uz som pocula, kazdemu inu verziu tlmocili ohladom cesty.
@slummdog ahoj,ved to je jasne. Ja necakam,ze to mi povedia ako reakciu na peticiu. Len sa tam budem chodit pravidelne pytat,aby vedeli,ze nam to ponahla. Je samozrejme,ze cakame aj pisomne stanovisko. @ljboy nie :) myslim,ze cas je niekedy o pol deviatej. Kazdopadne napisem, ze co a ako som vyzistila.
Profilova fotka
http://www.topky.sk/cl/10/1305872/Tra...
no....ani sa nepytajte co bolo na FA. sami nic nevedia.telefonovali a zistovali. nakoniec povedali ze s novou treba zaplatit aj dan z motoroveho vozidla a to vlastne znamena ze potom to musite dat na znacky. takze sa z toho vykluckovat neda!!!!!
Profilova fotka
@susi206 A co teda spravis?
all vsetkym co byvaju alebo budu byvat v rakusku doporucujem prihlasit auta na AT znacky,nikto z toho nevykluckuje,minuly tyzden v Grazi bola velka razia az 70 % vodicov s cudzimi znackami boli a budu stihany za STEUERHINTERZIEHUNG,pretoze maju trvaly pobyt v AT a dokonca medzi nimi boli aj rakusania s madarskymi a slovenskymi znackami.... Len pre zaujimavost boli tam palky od 2000 do 15 000 eur podla toho ako dlho bolo auto prihlasene.... Idu po nich jek po udenom.....takze asi tak
Hladam si staru šunku v AT do 10 000...lebo prepis je zdlhavy a drahy.
Profilova fotka
@susi206 za 10 litrov to nemusi byt stara sunka. pod starou sunkou si predstavujem 10-rocne auto s vyse 200,000 km. Ja to pravdepodobne spravim tak, ze si dam doviezt auto z Nemecka.
@susi206 mne prepis trval 5 dni (kalendarnych)
@ljboy a kollko ta stal?
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@susi206 celkovy sucet vydavkov bol nizni ako 600 eur, auto rok vyroby 2006, cena na vypocet nova dane bola 3600 eur, nova cena auta 11000 eur priblizne, takze to vobec nebolo take tragicke ako sa tu popisalo, CO2 som mal 152g
@ljboy no to su presne udaje ako mam ja.....mam peugeot 206, 12 000 euro stal. bola som v brucku v Peugeote a predstav si musim sa trepat do wiedne k importerovi. ale asi kaslem na to. slovenska ambasada vo Viedni sa vyjadrila ze na firemne auto ak pracujes na slovensku ti nic nemozu. horsie je zo robim tu. alle som na materskej :-) mozno to obstoji :-)
@kommo ...nestras nas,vsak idu sviatky !!! :-) A okrem toho Graz je strasne daleko :-N 8-)
http://www.topky.sk/cl/1000126/130583...
...pocitam,že ked niekto z nas dostane peknu pokutu 8-( tak prepisovanie aut na at.znacky dostane iny rozmer !!! |-|
@kvetinkaseveru hello, ako ste rano dopadli?
....ja som optimista,tak to vidim cierne ! :-p

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?