Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy a prepáč za doplnok k fotkám ... niekto tu pred časom spomenul, že ak nechce človek ID preukaz tak fotka nemusí byť ... či ? ... a dakujem
@popismenku podla mna ak nechces preukazy tak netreba fotku, tam vyslovene pise ze ta fotka je pre ucely preukazu, ale nespoliehal by som sa na to, lebo tam pise sice ze fotka je na ucely preukazov ale nepise tam ze fotka nie je nutna ak preukaz nechces, ja si davam urcite vyrobit vsetky karticky co sa bude dat :)
Profilova fotka
Tie poistky na auto su fakt drahe. Neuvazovali ste nad tym - zalozit obcianske zdruzenie a nan prihlasit auto? OZ nemusi vykazovat ziaden zisk, stacia dobrovolnici, ktorych nikto nema sancu skontrolovat. Akurat su potrebni aspon traja zakladajuci clenovia... :-)
Profilova fotka
@mom3 drahe su :) sa treba pri podpisovani opytat na akom stufe budes zacinat a skusit nech ti uznaju bezskodovy priebeh zo sr - mozes im predlozit potvrdenie tym padom sa ti to znizi tusim ze kazde 2 roky ides o jednu dole a pri kazdej skode o 2 hore
Profilova fotka
@ljboy tak, tak, on je len z ovb a nie övb :) proste predava/sprostredkovava poistky viacerych poistovni a referencie? no ako kazdy poistovak - niektori su lepsi, ini horsi vsak pokecat s nim mozete
@all vsetkym,ktori sa chystaju prehlasovat auto. Dnes sme boli na stretnuti s p. Zehtnerom (kancelariu ma hned vedla Sparrkasse na namesti. Nevie sice po slovensky, ale bol velmi ochtny a odporucili nam ho z Windischa - co predava Huindaye na konci Kittsee). Poistili sme si byt a informovali sa na auto. Postup nasledovny: 1. Idete k rakuskemu importerovi vasej znacky auta a poviete,ze chcete prihlasit auto do rakuska. Treba mat kupnu zmluvu a coc-ak mate. Oni by vas mali zapisat do databazy aut rakuska. Poplatok nevedel. 2. Idete na finanzamt (bruck, resp. Edelstal) a tam vam na zaklade kupnej zmluvy,resp. zostatkovej ceny auta vyrataju Nova dan. Tu zaplatite - ako sek si to predstavujem a pridete s potvrdenim spat na finantzamt. Tam v databaze vozidiel pri vasom aute zaskrtnu ze je to OK. 3. Idete s datenblat (asi nejake potvrdenie) k poistovakovi, ktory auto nasledne poisti a vyda evidencne cisla. Ak ide o starsie auto u importera sa robi este technicka kontrola $57 a. Poistka sa pocita z ceny auta v rakusku. Cize ak mate relativne nove auto sa super cenu zo svk, poistka sa pocita z ceny auta v rakusku, co moze byt aj dost rozdiel. Dufam,ze som pomohla, pardon za preklepy :) pekny vecer susedia. Btw. My to ideme absolvovat buduci tyzden,takze ak este nieco zistim,dam vediet :)
@kvetinkaseveru dakujeme za info, inac dnes sme videli znova policiu sa tu okolo nas potulovat, takze mozno sa to predsa bude oplatit prehlasit :)
Profilova fotka
@bensam @all treba aj deti prihlasit na trvali pobyt? alebo staci na vedlajsi? ked chcem potom tie pridavky (raz rocne dorovnat)
Viete mi prosim niekto poradit, ako ma vyzerat potvrdenie o prijme pre cudzinecku policiu v Rakusku? 1. Maju na to nejaky formular alebo to moze byt volny text? 2. Za ake obdobie to ma byt (napr. poslednych 12 mes., za minuly rok, ...)? 3. Ma to byt rozpisane po jednotlivych mesiacoch alebo jedna suma? 4. Ma byt uvedena hruba alebo cista mzda alebo oboje? 5. Musi to byt prelozene do nemciny pripadne uradne prelozene do nemciny? Este by mna zaujimalo ake maju otvaracie hodiny a ci treba sa objednat alebo mozem prist hocikedy. Dakujem za pomoc.
.....vcera podvecer som zrazil sokola alebo nejakeho ineho dravca,bol celkom velky,auto sa nejakym zazrakom neposkodilo a bola ze to riadna supa. :-o Bolo to skoro uz pri Bergu,tam vyletel z lesa,zena si malem cvrkla ako sa zlakla.Na tej ceste bude treba davat pozor,je to blizko lesa.Na podobnom mieste ale pri Hainburgu som v minulosti v noci zrazil 2x srnku a skodu som mal poriadnu a nasledne potom aj problemy na hraniciach s policiou. 8-( Policajti chodia po sidlisku z preventivnych dovodov a nie fotit nase auta.Aby zistili ako je to z autom nemusia chodit saskovat s fotakom,staci aby vas pri kontrole vylustrovali /aj preto sa musime prihlasit na policii /zistia,ze mate trvaly pobyt v at a sk znacky a je to. 8-)
....druha moznost je,ze Vas nejaky dobry sused ,co uz ma prehlasene auto nabomzuje uradom!!! 8-) Ale nastastie medzi slovakmi takato moznost tusim ani neexistuje,alebo ...... :-D
.....vie niekto poradit,co treba na TV ? 8-) Ci funguje napr. SKY LINK alebo poradit nieco lepsie ??? Lebo pozerat tri katastroficke slov.stanice je hotovy horor. :-o
Článok sa načítava...
@foxo funguje skylink aj cslink ... a peknu mas zaclonu :) treba ti ju este? :) kde si kupoval?
@pinpo aj deti treba prihlasit k trvalemu pobytu. K prihlaseniu dietata treba prelozena kopia rodneho listu.
Profilova fotka
@bensam dik
Profilova fotka
@foxo ty nechodis po dialnici?
@pinpo .....po dialnici je to obchadzka a okrem toho tam nic nezrazis a potom nie je co dat do hrnca. ]-(
@ljboy ...ked myslis tu zaclonku v kuchyni,tak tu som po veceroch strikoval pri telke ale podobnu som videl v Baumaxe.Skylink mam od jedneho kamosa na skusku,ale zrejme som taky blby,ze to neviem nainstalovat.Po polhodine autoinstalacie mi to pise,ze nenaslo satelit. :-o |-|
Profilova fotka
@foxo no to fakt, zalezi kde pracujes... ale orla ci sokola dat do hrnca - hmmm, taku pochutku som este nemal
Profilova fotka
@all tak dnes mi volali, ze to kurenie by malo byt opravene, jednak ze podobne ako v inom dome prefukovalo z pivnice (5ka?) cez tu trubku kade viedli kable do snimaca a termostat tak zle meral, tak tuto bol este nejaky ventil pokazeny takze zajtra vecer idem skusit ci tam bude 15 stupnov
@pinpo ....este ste nemali peceneho orla. 8-( preboha kde to zijete ? ]-(ved v Tescu obcas maju,alebo to bolo kura ???
ahojte...dva dni sme cerstvo nastahovaní stiege 1, viete mi niekto napísať čo presne treba k prihlaseniu v Kittsee a s cim presne treba ist aj na cudzinecku? pri preberaní bytu som stratila cely papier co a kam vybavit:-( a co vsetko je nutne potom poslat do firmy EBSG na zaver...by the way kurenie je dost chaoticke...ale vidim ze to je v stave riesenia:-) dakujem krásne za odp.
@laura2012 1. treba si dat spravit u notara na slovensku uradne overenu kopiu rodneho listu (5 - 10 EUR tusim) 2. tuto overenu kopiu treba dat slovenskemu prekladatelovy aby to uradne prelozil (13 EUR-mozem dat kontakt) 3. bod 1 a 2 plati aj pre sobasny list pripadne diplom ak si zadavate aj tituly 4. s tymyto prelozenymi dokumentami treba ist na Gemeinde do Kittsee (Hauptplatz 11 - hned pri poste) 5. Gemeinde cca do 5 dni vystavy tzv. Bestätigung der Meldung, treba si to tam osobne prevziat ----- 6. od zamestnavatela treba ziskat potvrdenie o prijme v nemcine najmenej za posledne tri mesiace 7. od zdravotnej poistovne treba ziskat formular E104 (ten sa nepreklada, ostava v slovencine) 8. treba vyplnit formular http://www.bmi.gv.at/cms/BMI_Niederla..., tam zaskrnut iba "einer ANMELDEBESCHEINIGUNG für EWR-Bürger" 9. doklady z bodov 5,6,7 a 8 treba odniest na urad do "Bezirkshauptmannschaft Neusiedl am See", adresa je Eisenstädter Straße 1a, 7100 Neusiedl am See, na budove pise velkym ciernym Bezirkshauptmannschaft a ked vojdete tak stale rovno na koniec chodby, a tam su napravo dvere cislo 13, celkom v pohode teta 10. potom pride postou cca do 7 dni oznam, ze su doklady pripravene, potom treba ist znova do "Bezirkshauptmannschaft Neusiedl am See", zaplatit spravny poplatok 15 EUR na osobu, a daju vam potvrdenie o prihlaseni 11. do EBSG potom treba poslat doklady z bodov 5 a 10 do EBSG do 31.01.2012, v pripade ze ste vlastnili nehnutelnost, ktora bola kolaudovana pred menej ako 20 rokmi (a priznali ste sa u EBSG), tak treba poslat do EBSG esge aj nejake potvrdenie ze uz to nevlastnite PS: ak chcete aj LICHTBILDAUSWEISES, tak si pripravte hlboku penazenku, za osobu sa plati za tu karticku 76 EUR, tu karticku nam treba ale iba vtedy ak sa odhlasime zo slovenska (kedze by nam zobrali obciansky), ja sa kazdopadne zo slovenska neodhlasujem a karticku tiez nechcem (za 76 eur nech si ju nechaju) PS2: ak niekto nezaraba, teda napriklad je student, tak niekto za neho musi rucit, a to sa robi tak, ze sa vyplni tento formular, http://www.bmi.gv.at/cms/BMI_Niederla... ... ktory treba ale podpisat u notara (26 eur), neviem ci to je nutne ak sa jedna o vase deti, ja som to musel podpisat lebo priatelka este studuje Fragen? :) Dufam ze som nic nezabudol
Profilova fotka
@ljboy Dokonale! Vdaka. Toto si ulozim pre buducnost, ked to bude pre nas aktualne. :-)
este mozno by som dodal, ze tych 26 eur na overenie podpisu pre Haftungserklärung (rucenie za nezarabajuceho resp. studenta), tak to je u rakuskeho notara, neviem ci musi byt rakusky ale pravdepodobne ano kedze rakuske tlacivo vam slovensky notar aj tak neoveri, resp ak overi tak to bude tiez dost drahe, prave pozeram na tom tlacive, ze musi to byt rakusky ... + Die Haftungserklärung muss von einem österreichischen Notar oder einem inländischen Gericht beglaubigt werden.
@all nema niekto pozicat na chvilku telefon na pevnu linku? chcem nieco vyskusat a moj akosi odmieta so mnou spolopracovat, dik
Profilova fotka
@ljboy to ps2 - teda rucenie to sa vztahuje aj na slobodnu matku, ktora sa sama stahuje do kittsee a je momentalne na materskej dovolenke?
@pinpo podla mna ano, napriklad pravidelny prijem vo vyske 300 eur im nestaci a materska podla mna nie je vyssia, ale tak slobodna matka asi ma aj nejake ine prispevky ale do toho sa ja uz vobec nevyznam
@ljboy velmi pekne dakujem za ochotu...este by som sa opytala ...k vsetkemu sa dokladaju pasy k prihlaseniu? ci staci OP? manzel nema pas platny...preto sa pytam...a to vsetko treba stihnut do konca januara? dakujeeeeeeeeeeeeeeeem:-)
@laura2012 staci iba obciansky, ja som mal tiez neplatny pas tak som dal obciansky a pohoda

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?