Dobrý deň,
dovoľte mi obrátiť sa na všetkých vás, ktorí máte praktické skúsenosti s navrhovaním a užívaním nových kuchyniek. Jedná sa o malú kuchynku: 2,8*1,3.
Po dlhom rozhodovaní som sa rozhodla dať do nej aj umývačku riadu. Návrhárka mi však povedala, že nemôžem mať umývačku aj dlhšie šuflíky. Dlhšie šuflíky mi však navrhli v Decodome, údajne žiadny problém. Len dizájnérke sa nepáči, že sa nedostanem do rohu a ten v takej malej kuchyni musí byť využitý. Prosím Vás, ak máte prakt. skúsenosti, čo by ste mi poradili, využiť roh alebo dať na krátku časť dlhšie zásuvky....?
Dopredu všetkým ďakujem
@jandom aky system by si mala v tom rohu? Tie kosove rohove vysuvne systemy mi pridu ze do nich aj tak vela veci nedas a len su drahe.
Este jedny z tych dveri je komora?
Este mi napadla jedna vec ale neviem ci je to mozne pokial asi neriesis na mieru ze tie dlhsie sufliky by som nedavala tri ale iba dva vyssie a viac veci hrncov na seba naukladas. Tu uzsiu skrinku potom vyuzijes na drobnosti a pribor.
V tej druhej možnosti je možné využiť celú hĺbku rohu? Zdá sa mi, že Decodom nerobí skrinku až ku stene, mne to tak stolár urobil až ku stene, horší prístup je do toho rohu, ale zmestí sa tam veľa vecí, ktoré sa nepoužívajú denne.
@wivik veď práve, že dizajnérka mi do toho rohu navrhla tie výsuvné "obličky" , ale podľa mňa-na to poukladám oveľa menej ako na obyčajnú policu. Fakt sa neviem rozhodnúť.
@jandom, mám skúsenosti s policou v rohu aj s výsuvnými obličkami. Ja odporúčam obličky. Do horného koša vložím 3 veľké hrnce a do spodného tiež. V pravo mám varnú dosku, hrnce hneď poruke. Na pravo od varnej dosky zásuvky na naberačky, varešky a malé hrnce.
Police v rohu sa časom použiješ na odkladanie malo používaných vecí. Prístup je nepraktický. Otvoríš dvierka, kľakneš, vyberieš hrnce ktoré sú vpredu a hrniec ktorý hľadáš je v umývačke riadu, alebo v chladničke☺
Toto čo pridal @bigjamajko vyzerá rozumne, ale ako bude vyzerať cena za to to si netrúfam ani len tipnúť a to by som povedal, že je celkovo problém pri rohoch, že tie výsuvy nie sú vôbec lacná záležitosť.
lenze pozor, tam je aj drez, teda aj sifon tam sa nebude dat ladvina nainstalovat, nakoniec z nej ostane spodna pouzitelna "tocna". Ja by som isla do policky, aspon sa tam odlozia veci co sa casto nepouzivaju
@bigjamajko ja to budem tak riesit. Hladala som tie moznosti rohovych rieseni a nakoniec som sa rozhodla ze z jednej aj z druhej strany budu sufliky a roh volny. Ale ja budem mat celkom velku kuchynu takze ten rohovy priestor mi chybat nebude. V malej kuchyni to uz je ine.
@jandom ja mám teraz v byte takýto roh - rohová skrinka tuším 105x60 a v nej poličku. Hore na doske mám drez, takže horná polička je slabšie využiteľná - ale ja tam mám tácky (na stojato), ručný mixér, mlynček, pokrievky a malé hrnce. V dolnej polici väčšie hrnce a dole vzadu 2 obrovské hrnce, ktoré vytiahnem len pár krát do roka. Podľa mňa vždy lepšie ako tam nedať nič.
@wivik súhlasím so zitou19, sifón pod drezom ti zoberie miesto či tam bude polica alebo výsuv. Kvôli pracovnej doske v ktorej je výrez na drez s odkvapovou plochou tam nemôžeš mať plný roh. Drez je ťažký a ten kúsok pracovnej dosky hore aj dole ho neudrží, preto sa roh skracuje a dáva sa tam doska. Výsuv (oblička) sa dáva do skrinky cca 60 cm.
@jandom rozmyslam ci rohova skosena skrinka s rohovym drezom by nebolo lepsie riesenie. Potom by z jednej strany mohla byt suflikova skrinka 40 cm a na druhej strane 50 cm. Len neviem ci ti take riesenie bude stacit ale tak by si mala lepsi pristup do rohu. My mame taky rohovy drez ale v skrinke len hluposti takze neviem ako to je tam mat velke veci
a vedeli by ste mi prosim poradit ako riesit roh, ktory nebude mat rovnaku hlbku aj na jednej strane linky aj na druhej? jedna vychadza klasicky hlbka 60, ale druha kvoli vyklenku cca 35
@kebabstar mne napadlo ze skrinku hlboku 60 dat do rohu a do nej ten system magic corner. A ako samostatnu k nej tu s hlbkou 35. Uz len zistit aka musi byt dlha ta skrinka pre ten system a ake siroke dvierka musi mat. Ale mozno stolar vymysli aj ine riesenie.
A aka siroka ma byt ta 35 skrinka?
@wivik no to uz by bolo prenesmierne prakticke, mat drez hned pri kraji linky. =-) Mala som v jednej z mojich panelákových kuchyn. Dakujem za take riesenie :-p Nehovoriac o tom, ze relativne lacne (v porovnani s magic cornerom alebo ladvinami) a plne vyuzitelne zasuvky vymenim za nieco co ich priestorovo a funkcne nenahradi ani omylom...
@zita19 :-) uz som sa v tom stratila ze co viac zadavatelka preferuje alebo za co sa viac "zahlasovalo". Ked sa tu zacali riesit rohove vysyvy tak to je prakticke pre prvy navrh a v tom pripade by som drez jednoznacne otocila. Kolko stravis pred drezom ked mas mycku. Ja uplne minimum. Ja by som drez nedavala ani s odkvapkavacom. Alebo odkvapkavac do rohu a drez na kratsiu stranu. Ked ma drez 50 cm tak nebude uplne na kraji linky ale nebude tomu rohu sifon zavadzat.
Ked ideme do druhej verzie so suflikmi tak roh sa nebude dat naplno vyuzit a a ked tak asi iba s policou ale strasne komplikovanym pristupom do zadu.
Aby som to nejako uzavrela tak by som v druhom navrhu drez otocila a urobila dole jeden hlboky suflik a pod drezom by vznikol priestor na drobnosti. A roh by sa mohol naplno vyuzit.
@wivik siroka by mala byt 50, neviem este skusim zajst za jednym panom, co mi kamarat dohodil, co robi kuchyne, ze co by bolo najvhodnejsie a najma aby sa co najviac ten priestor vyuzil nech to ma hlavu aj patu
@jandom
Myslim ze by som ten roh nechala pristupny cez drezovu skrinku aj ked je tam sifon a vpravo sufliky.
A dat mycku 45cm?
Osobne povazujem uzke vysuvy za neprakticke. Do toho pri sporaku das olej, ocot horcicu... Do toho vpravo das co? Radsej sufliky na celu pravu plochu.