Kúrenie

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím ake je najlacnejšie najlepsie vykurovanie domu eletricky kotol,plyn alebo drevo?mam sa báť vykurovat elektrinou?nezatepleny dom cca 150m..dakujem za odpovede
Odpovedať
1
2
tak u nas aj drevom a ked vyhori zapnu sa automaticky peletky,ale ku vsetkemu treba blbu elektrinu,joj tie stare kotle nemali chybu,sice roboty a prikladania kazde 2hodky ale na samotiaz a vsade rovnako teplo.Aj ked vypli elektrinu.
Odpovedať
Vo Valalikoch bývam cca rok a pol a elektrinu hádam ani ešte nevypli. Teda aspoň to neevidujem :-) Edit: Vypli minulý mesiac, na pár hodín kvôli prácam myslím pre Volvo. Nie na našej ulici. Výpadky ako poruchy neevidujem vôbec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@ekobriketyles cit.: "... (brikety).... sú h…
@petersd v zmysle veľkých objemov má @ekobriketyles pravdu. Drevo sa skrátka nedá tak uložiť, aby malo objemovú hustotu vyššiu ako brikety. Samozrejme nehovoríme tu o jednotlivých kúskoch, ale o veľkom balíku. V tom ponímaní má pravdu. Ale aj cena tomu zodpovedá. Síce má porovnateľnú hmotnostnú výhrevnosť ako drevo, ale cenovo na hmotnosť nie sú brikety také výhodné, ako samotné drevo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@petersd v zmysle veľkých objemov má @ekobriketyl…
@zicher Ale prečo tu teraz debatuješ o objemovej uskladiteľnosti brikiet vs. dreva ? Si lepšie prečítaj, čo @ekobriketyles napísal: "... Brikety majú vyššiu výhrevnosť, pretože sú suchšie a aj preto, že sú zlisované tak, že sú hustejšie ako akékoľvek drevo...."
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@zicher Ale prečo tu teraz debatuješ o objemovej …
@petersd nechcem tu robiť reklamu, v živote som nepoužil brikety do krbu, mám dobrý zdroj dreva ale: Brikety majú bežnú mieru zlisovania 1160 kg/m3 t.j majú o 50 % vyššiu hustotu ako bukové drevo. Miera zlisovania, obsah vody a popola sú dôvodom, prečo brikety horia pomalšie a dlhšie ako drevo a na kúrenie nimi stačí menej paliva. 1 tona kvalitných brikiet nahradí až 4 priestorové metre vysušeného dreva. Drevo je prirodzene vláknité a pred vysušením obasahuje vodu, ktorá po vysušení vytvorí duté miesta. Tieto miesta sa zlisovaním zmenšia, preto sú brikety hustejšie, ako samotné drevo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kurat:

@blacksr ahoj.mam zaujem o kupu domu a je tam len…
@kurat "ahoj.mam zaujem o kupu domu a je tam len elektricke kurenie tvrdia mi ze plati 265e mesacne a vracali im 600e 5izbovy dom ale nie poschodovy.nieje tam zavedený plyn." Neviem čo presne znamená pojem "tvrdia mi" ale každopádne si od nich vieš pýtať ročné vyúčtovanie a zistiť či ti neklamú z neho, nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kurat:

@blacksr ahoj.mam zaujem o kupu domu a je tam len…
@kurat V tom prípade nech Vám pošle vyúčtovacie faktúry. Ibaže z celkovej spotreby elektriny sa nedozviete, či kúrili v celom dome, či chodili v mikinách a huňatých papučiach, len aby to držali na čo najnižších platbách. K predávanému domu by mal byť energ. certifikát. Pýtajte si ho. S takými informáciami sa dá ďalej pracovať a dospieť k rozhodnutiu čím kúriť. Pozrite moje služby v profile, isto s týmto problémom budem vedieť pohnúť.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od petersd:

@ekobriketyles cit.: "... (brikety).... sú h…
@petersd ako by sme ju mali opraviť? Argumenty, prosím.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zicher:

@petersd nechcem tu robiť reklamu, v živote som n…
@zicher Ak má m3 brikiet 1160kg tak by mali vyššiu hustotu ako voda, ktorá má cca 1000kg/m3 čiže ak briketu strčíš do vedra s vodou tak by mala klesnúť na dno, nie? Normálne suché v podstate akékoľvek drevo ktoré je u nás zostane plávať na hladine. Netuším či brikety plávajú - kto nejaké má, nech to vyskúša.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?