Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vandi a pagoda na ten sever ako ochrana stačí, alebo tam treba aj niečo iné? Inak čo sa týka toho, že JV je v raste ak je vchod na S tak to má niečo do seba, lebo finančne je to u nás teraz dobre.
Odpovedať
vandi mas pravdu co sa budhu tyka ale ja mam svoju vieru a dost ma mrzelo ze som sa nechala zlakat na nejaku sosku a este aj ineho boha v akeho verim ja. to sa nezlucuje s mojim presvedcenim a doteraz si to vicitam :-| a navyse ja som aj proti tomu aby sa ludia klanali nejakym socham alebo ich brali ako nieco posvetne.... a s tym umenim mas pravdu, je to drahe a malokto si to moze dovolit ale vypytat si za fotku jedneho klasu zrna 70 euro tak to ma vtedy dost napalilo. to si radsej pockam do leta , pojdem na pole a spravim niekolko fotiek takeho klasu a verim ze aspon jedna sa vyrovna tomu co som videla x-) odmietam sa totoiz zmierit s tym ze kto nemam penaize nema nic. clovek ma zdrave ruky, fantaziu, moznosti a staci ich len vyuzit....
Odpovedať
Zuzka, tak to môžte byť radi, že to u Vás funguje na 100% :-) Zelinka, ej veru, ja by som si budhu nekúpila, keďže tiež som orientovaná iným smerom. I keď myslím, že ak by si ho mala doma a venovala mu patričnú úctu a tiež aj svojmu bohovi, tak by sa ti nič nestalo. (hlavne ich nepchat spolu dokopy) Je to len o tom, ako to vnútorne cítiš. No mne by to doma tiež vadilo. A jasné, všetko sa dá vymyslieť aj v lacnejšej verzii. Stačí byť šikovný a chlavne sa musí chcieť ;-)
Odpovedať
Raz som si z Egypta priniesla nejakú podľa mňa "bezvýznamnú" (ale asi taká nebola) sošku, no nebolo mi doma všetko jedno. Strašne to na mňa zle pôsobilo, tak som ju darovala zberateľovi týchto predmetov. A mám odvtedy pokoj :-) Už sa takýmto veciam vyhýbam. Po skúsenostiach tiež známej, čo mala doma asi tucet takých afrických sošiek, čo zobrazovali všelijaké divné výrazy, bola v neustálych depkách až keď sa ich zbavila, dozvedela sa že sú to nejaký bôžikovia duchov, posmrtní duchovia a také niečo :-(
Odpovedať
Profilova fotka
No MEGG, my sme radi, ale to či to u nás funguje na 100 % je také relatívne, lebo tie peniažky sú teraz dá sa povedať v pohode, ale malá bola zasa velmi chorá, môj muž ťahá jak kôň, je z toho unavený a to sa odráža občas aj na našej komunikácii, tak zasa všetko na 100% nefunguje, ale v tomto novom byte je to celé také nejaké lepšie, takže ja som spokojná. Len to zdravie, keby bolo skoro na 100 %.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievky, som časovo zaneprázdnená, ale chcela by som viac podporiť pracovné príležitosti, s nimi spojený príjem peňazí, no hlavne tú pracovnú kariéru... Mohla by som si to riešiť sama, ale fakt nemám čas nad tým dumať.. Hoďte mi prosím nejakú fintičku.. (nie sošky ani iné ázijské vecičky) Ďakujem !!
Odpovedať
joj Fajoska, ked ono je to vseobecne tazko...riesenia sa navrhuju po tom, ako presne vies, aky typ vstupu mas a z toho sa urcuje kvalita sektorov (pr. stagnacia, rast, konflikty...) a FS hviezdy, co su vlastne dalsie prvky (elementy napr. voda, ohen...), ktore treba vyladit tak, aby bol kazdy svetovy smer posilneny, resp. skodiace prvky oslabene. dalsiu rolu zohrava, co tam fyzicky mas... ...takze vseobecne sa da napisat, ze na JV su dobre kvety typu strom, ale ak tam mas problem, efekt nemusi byt dostatocny... ...tak skus trosku upresnit...
Odpovedať
Profilova fotka
Vstup do bytu mám na juhu... po vstupe sa nachádza pomerne priestranná chodba - takže oproti vstupným dverám je stena, ale je (podľa mňa) dostatočne vzdialená... Byt má tvar L :-p , takže dosť blýzko vstupu je i stred bytu.. obyvka na jz-z, detská z-sz, chodba s, kuchyňa sv-v, spálňa v-jv, inák j a časť jv nám chýba úplne :-p vandas, stačí to takto nejak ??
Odpovedať
Vandas preco nemozu byt okna az po zem? My mame v tom nasom nestastnom prenajatom byte v obyvke jedny supacie okna smerom na terazu rozmeroch vyska2m a sirka2.45m teda okma skoro na celu jednu stenu a potom mame este jedno okno na tej iste stene, ktore sa ani neda otvarat je to len na presvetlenie a ma mrazove sklo 2mx1m sirka. Su len 10cm od zeme. Dakujem.J
Odpovedať
Profilova fotka
bissau, podla mňa je to uhol pohladu - cez okná ti energia vstupuje aj uteká - záleží to i od zariadenia miestnosti, dvere a tak...
Odpovedať
bissau, je to ako ked ti voda vyteka z bazena. energia sa ma v priestore udrzat a usmernit, aby sa dostala vsade, kde ma. fajoska, chybajuca cast na jv znamena nehody, smolu, nebezpečenstvo požiaru, zlá manipulácia s peniazmi a úradnými dokumentmi a samozrejme ked chyba JV, chybaju peniaze. chybajuca cast na j - vzťahovačnosť, slabá sebadôvera, pocit nedocenenia, viac alkoholizmu, tiez moze trpiet povest, reputacia. neviem, ako dlho tam byvate, za aky cas sa to zacne prejavovat zavysi od mnohych okolnosti...pri chybajucich castiach je nutne doplnit material prisluchajuci svet. smeru, ale ked chyba uplne, nemas ho kde doplnit...juh sa vsak neposilnuje ohnom (aj tak nemozes, lebo juzny vstup ma vo vchode 5 zlci), ale drevom, takze doplnit treba drevo a ochranu na 5 zlci, zial inu ako 5 trubicovu zvonkohru alebo 5 zivlovu pagodu nepoznam...sever (kariera) je v kontinuite, ale tiez je tam 5 zlci a vodu odsava drevo, takze treba doplnit zlty kov, alebo obrovske akvarko, kt. drevo "vyplavis"...teoreticky by sa dali peniazky naprogramovat na vychode, kt. mas v raste (ak je tam 2x dobry sektor), ale tazko sa mi odhaduje, ako by sa to spravalo, ked JV chyba, pomoct by to vsak asi pomohlo...
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je to až také zlé, čo som vedela spraviť sama farbami a doplnkami, to som spravila a verím, že sa to dá :-D Bývame už asi 5-6r. a čo som prefarbila steny a premiestnila nábytok (pár rokov, niečo minulý rok), tak je to lepšie, občas trochu zaškrípe zdravie, ale to je asi normálne... s peniazmi sa zatiaľ držíme postačujúco ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
caute baby, tak ako po vikende? poriesili ste nieco? ja som stihla akurat doumyvat okna :-| inak my mame vstup na J a na Z. ale ten juzny takmer vobec nepouzivame. u priatela to iste, juh skoro vobec nepouzivame. neviem preco je to tak.... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
zienky, chcem vas poprosit, nemam zial cas preluskat celu tuto dlllllhu diskusiu, ale rada by som si pozrela nejake naozaj dobre stranky o feng suej, mozu byt aj v anglictine. potrebujem nieco rozumne, ale dost polopatisticke, aby som nemusela precitat 100 stran, kym sa nieco dozviem. dom sa nam uz stavia, takze dispozicie su dane, len si to potrebujem nejako pozriet, aby som nieco nepokazila pri zariadovani. ako sa vlastne deli izba, ked su dvere niekde tesne pri bocnej stene? potom akoze jedna cela cast chyba, alebo sa to rozdeli na tie casti normalne, ako keby dvere boli v strede a zalezi len, na ktorej svetovej strane tie dvere su?
Odpovedať
caute baby, tak moje trapenie sa konecne skoncilo. dnes som bola nutena podpisat vypoved dohodou. jupiiii. a este mi daju aj dva mesacne platy. ludia si klopkaju nacelo ze sa tesim jak mala, ale sediet na nete 8 hodin denne a nic , absolutne nic nerobit tak to je na psychiatra. takze este tu s vami do stvrtku posedim a potom sa budeme musiet rozlucit. |-| |-| bude mi strasne smutno :-(
Odpovedať
Zelinka, ty bez nas nevydrzis a niekde sa napichnes na net:))))))))))))))))))))))))))drzim palce, aby si nasla job blizko draheho.
Odpovedať
Profilova fotka
Zelinka, pripájam sa k vandas - veľa šťastia ;-)
Odpovedať
dakujem baby :-) vanda tak aj drahy ma internet tak aspon cez vikendy :-D ale rada by som si nasla pracu kde budem vytazena natolko ze na net ani nepomyslim. 3,5 roka sediet denne na nete je brutus a fakt sa cudujem ze nie som zavisla.
Odpovedať
Hello,mne sa konečene cez víkend podarilo poriadne zamerať náš dom a zistila som, že mám na JV a SZ celú jednu stenu zelenú (takú tú sviežu zelenú) a neviem teraz, nikde som nič o zelenej nenašla. Tak je to zle či ako?
Odpovedať
Zelinka, tak nápodobne veľa šťastia. A presne tak, treba to brať pozitívne ;-)
Odpovedať
cao megg, JV prospieva zelena velmi, ale odtien vychadzajuci z tmavozelenej, pokial ide o SZ, zalezi ku ktoremu majstrovi sa priklonos, podla 1 skoly SZ zelena nevadi, ale ani ho nepodporuje, podla dalsej skoly mu vadi a oslabuje zenu obyvajucu priestor, tak si vyber:))))))))))))))))))
Odpovedať
podorys treba rozdelit zrejme s kompasom, vsak? Ale ako zistim napr. stred bytu, aby som to vedela porozdelovat aj na sv. strany? A na ten stred umiestnim kompas a tak si urcim tie sv. strany?
Odpovedať
sharin ak mas pravidelny podorys tak jednoducho. a ked nemas tak uz sme to tu pisali. podlepis si vystrihnuty podoris kartonom a budes hladat stred tak ze si karton napichnes na kruzidlo alebo na nejaku ostru hranu tak aby sa ti na tom urdzal ten karton..... a potom ako vravis urcis sv. strany. len pozor aby ti orientacia podorysu sedela so skutocnostou ;-) a s kompasom opatrne co sa tyka elektrickych pristrojov. tie mozu robit odchylky
Odpovedať
zelinka: ahaaa, hned som mudrejsia :-) no my mame byt aj dom vcelku rovnomerny... akurat ze dom je poschodovy, je tam nejaky rozdiel potom? ci osobitne sa rozdeli spodok a osobitne vrch? :-)
Odpovedať
ja mam presne spraveny a zamerany aj vrch aj spodok. lebo my mame na prizemi iny podorys ako na vrchu. dole mame taky vycnelok na kuchynsky kut. neviem ci je to tak spravne ze aj vrch aj spodok ma iny stred ale moja logika mi hovori ze ani. vanda co ty na to?
Odpovedať
Profilova fotka
sharin, treba to urobiť osobitne... nemusíš mať rovnaký pôdorys prízemia i poschodia..
Odpovedať
praveze nemame rovnaky podorys... vrch je z dvoch stran kratsi... dakujem :-)
Odpovedať
ved to fajoska pise. vrch aj spodok sa robia osobitne. aj vstup ma poschodie je zvacsa iny ako ma prizemie a tym aj kvalitu sektorov...zelinka jasne, ak nelicuju, stred mas inde...
Odpovedať
vandi, tak si radsej vyberam 1.skolu :-)) No som rada, ze to nie je pekelne zléé ;-)
Odpovedať
mám takú otázku, čo hovorí fs na pružinové matrace? Počula som už aj takú teoriu, že sú veľmi zlé, lebo v kove vznikaju nejaké elektromagnetické prudenia, ktoré človeku škodia... celkovo nemam rada železne postele, ale pružiny v matracoch sa mi zdajú príliš tenké, aby vo mne vzbudzovali obavy... ako to vnímate vy?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?