Aké máte skúsenosti s Feng Shui?

Zobraz úvodný príspevok
...Feng Shui je starodávne čínske umenie o harmónii bývania.... ide o vplyv okolitého prostredia a času na ľudí žijúcich vo svojich domovoch......rada si vymenim osobne skusenosti :-)
Odpovedať
rovnako:)
Odpovedať
baby caute , mne odbijaju posledne minutky :-D tak sa s vami este ofialne lucim z tohto servera :-D
Odpovedať
...tak cez vikend:)))))))))))))))))))))))
Odpovedať
jasneeee ;-))))))
Odpovedať
Profilova fotka
fra: za tie pružinové madrace som to počula i ja, ale neberiem to veľmi do úvahy.... ja ich mám tiež ;-)
Odpovedať
Tak som citala na stranke www.fengshui.sk, od p. Hermesa ze vlastne cele fS co je na nete je zle, ziadne symboly nefunguju (teda iba fakt malokedy) a jedine co je dobre je, ze si dame zburat barak a postavit novy, zasadne od jeho projekc. kancelarie, ktora sa vylucne venuje FS 17 rokov a snad iba jeho tvrdenia, su spravne. Neviem baby boli ste na tej stranke? No a inak tie FS domy su naozaj hruuuza. Ja by som sa v takom dome bala :-(
Odpovedať
Profilova fotka
megg, ak sú všetky stránky na nete zlé, ... :-| i oni sú na nete ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
a ešte niečo... raz mi jedna pani (odborníčka na fs) napísala: Feng shui sa studuje cely zivot. Skryte feng shui nenajdete nikde , iba v zahranici u najlesich feng shui majstrov. Nikto na Slovenku vam nepovie formuly a tajomsto FS, pretože to vedia iba ti najlepsi azijski majstri. Ale da sa k tomu postupne dopracovat, studiom a dlhorocnym zaujmom .
Odpovedať
...megg, tu stranku poznam, aj ked domy nie, ale vraj su na Slovensku najlepsi. 100 perc. suhlasim, ze to je studium na cely zivot. a pokial ide o net, asi nikto sme nenasli informacie iduce do skutocnej hlbky, FS nevynimajuc...
Odpovedať
ahojte :-) no mne je to jedno ze nebudem mat dom koser feng shui. celkovo vseobecne rady su dost na to aby si clovek vytvoril pekny domov, kde sa bude citit prijemne. ja som uz vela veci pomenila podla zakladnych zasad FS a celkovo dojem z byvania sa mi zlepsil. my mame byvanie dost strohe a stacilo pridat zopar obrazov a farebnych kvetinacov, kvietkov a pod. a uz je to o inom... tak dobru nocku , idem sa pritulkat. zajtra mi zacina zivot nezamestnanej :-D
Odpovedať
ahoj megg, no pridavam sa k nazoru, ze su najlepsi, teda sudim podla toho, s akou kvalitou FS som sa na SK stretla. odbornici v diskusnych forach radia a neuvedomuju si dosledky, pretoze nezohladnuju vsetko, co zohladnit maju, tym viac uskodia ako pomozu a potom si ludia myslia, ze fs neucinkuje, dokonca skodi, alebo je len o presunuti skrine, alebo poveseni obrazu. a inak tie pruzinove matrace posobia negativne vtedy, ked sa v priestore postele nachadza rakovinotvorny bod, pretoze potom ho podporuju v jeho raste.
Odpovedať
hello, ved nehovorim...nech su najlepsi. Ja byvam v RD, ktory sa mi paci najviac na svete a nemenila by som. I ked zrejme nejaky original FS by mi ho dal zburat, lebo mi tam chybaju take a take casti domu. No napriek tomu sa tam citim fajn a ked som si pozrela tie domceky co akoze su podla presnych instrukcii FS, tak naozaj by som sa v takom domceku bala. Na mna posobia depresivne. :-| Zelinka, ja suhlasim s Tebou, ide o to, co to pomenit, prisposobit si to tak, aby sme sa citili my v dome fajn a nie druhi ludia. Len celkovoo som mala taky divny pocit z tej stranky, ale berem to, su to odbornici.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte dievčatá s manželom sa pokúšame o bábätko a tak vás prosím o radu čo by podľa feng šhui k tomu dopomohlo. Ďakujem
Odpovedať
ahoj mirinda,FS ma prostriedky na pomoc aj v tejto oblasti, ale nie je to vseobecna rada typu - dajte si do spalne predmet XY. odpoved, preco je rpoblem byva skryty v byte a aj miesto, kde sa da problem riesit sa da urcit az po analyze.
Odpovedať
Profilova fotka
No my sme ešte len začali takže problém nie je. Ja som mala na mysli práve nejaké tie predmety ako mandarínske kačice ale asi je to hlúposť. :-D
Odpovedať
Ahojte. Rada by som,keby mi niektorá z vás poradila ako vyriešiť podľa FS vstupné dvere. Hneď pri vstupe vpravo sa nachádza WC. Donedávna sme dvere zatvárali ale pribudol psík a ten si zvykol "odskočiť" na vécko skoro ráno keď mu treba :-N :-N Viem, že by mali byť zatvorené kvôli unikajúcej čchi,ale z praktických dôvodov to nerobíme. Ešte by som poprosila pomôcť zlepšiť vzťah s priateľom.Vraj v pravom zadnom rohu sa nachádza zóna vzťahov či také niečo, tak čo do nej umiestniť a akej farby? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
mirka: Ja nie som nejaký veľký odborník, ale aj tak ti skúsim odpovedať ;-) Dvere na toaletu je naozaj lepšie mať zatvorené, ale dôležitejšia je zatvorená misa alebo teda poklop - práve aby nemala čchi kade uniknúť, respektíve aby bol ten únik čím najmenej podporený... :-S Ak by som išla podľa pakua, tak do zóny partnerských vzťahov sa hodia zpárené veci, ktoré sa páčia obom, pár delfínov, dve ruže, farba sčervená prípadne ružová, ale skontroluj si ju podľa svetovej strany - daj prednosť farbe svetovej strany... môže to byť i foto vás a priateľa (partnerskej dvojice) v rámiku, ktorý vyhovuje svetovej strane (z kovu, drevený, len zo skla...) a tak podobne.. Než začneš s aktiváciou nejakými takýmito pomôckami, odstráň nežiadúce elementy - obraz jedného stromu, alebo obraz so smutným námetom alebo kôš na bielizeň umiestnený v tejto zóne, tiež detské hračky a podobné veci... najlepšie by bolo vedieť čo v tejto zóne máš, akú farbu, ktorá svetová strana od stredu bytu atď.. Už to, že tam takto "upraceš" je samotné nakopnutie partnerských vzťahov.
Odpovedať
Fajoska díky x-) x-) Poklop na toalete sa snažím stále zatvárať a myslela som, že by som na dvere WC zvonka dala zrkadlo. Neviem síce, či to nejako pomôže, ale raz som čítala článok o unikajúcej čchi a zrkadlo by ju malo práve od vstupných dverí odraziť ďalej do miestnosti. :-. Aspoň čo si pamätám. :-D :-D A do zóny partnerských vzťahov som dala po dva obrázky aj doplnky som sa snažila dať po dva, len tie doplnky nie sú na vlas podobné(veľký a malý delfín, veľká a malá krištáľová guľa) :-. tak neviem, či to tak môže byť. Táto zóna je na severovýchodnej strane, tak neviem, z akého materiálu by sa sem skôr hodili tie doplnky v páre? :-( Ak môžeš, poraď x-) x-) Zistila som,že ma FS dosť zaujíma, no nemám sa s kým o tom porozprávať. Podľa FS keď sa upracú skrine, tak by sa malo zlepšiť prúdenie energie v byte a aj myslenie obyvateľov by malo byť oslobodzujúce. :-D :-D No neviem, niečo som vyhádzala, niečo poupratovala a mala som dobrý pocit, len neviem, či som si to sama vsugerovala alebo to bolo tou lepšou energiou?? :-N
Odpovedať
A ešte niečo ma napadlo. Máme len jednoizbový byt a kvetom sa mi moc nedarí.Okno je vpravo v zóne detí a na druhej strane pri skriniach mi už dve kvetinky odišli :-S :-S a tam máme aj počítač :-| Predtým, keď sme bývali u mojej mamy som mala nádherné kvety ale aj dostatok priestoru a 2izby. Tak to bolo hlavne iné ;-) teraz som kúpila umelú orchideu, tak tá dúfam vydrží :-D :-D
Odpovedať
ahoj Mirka, ked mas byt zamerany a vies, kde mas ake svetove strany, zabudni na zony v takej podobe, ako sa pise v knihach (vstup je vzdy iba cez karieru, napomocnych ludi a vedomosti). taketo clenenie nema absolutne opodstatnenie. ved byty/domy maju vstupy zo vsetkych svetovych stran! takze zonu partnerstva mas na JZ a tam patria parove predmety. ak je jeden predmet vacsi ako druhy, znamena dominanciu jedneho z partnerov. SV patria vedomosti a zamyslanie, ale aj duchovno, takze tam sa hodia predmety s tym suvisiace, napr. knihy.
Odpovedať
Ahoj vandas. Ďakujem za radu.Už som niekde niečo o tom členení podľa svetových strán čítala, ale dobre som nerozumela podľa čoho sa mám potom pridŕžať. :-( A je pravda,že na JZ nemám absolútne žiadnu vec v páre, ak nerátam koreničky v kuchyni :-D :-D Takže sa ešte raz dobre popozerám po bytíku a poprehadzjem nejaké drobnosti-aspoň :-N :-N
Odpovedať
:-D pišeš že JZ je zona partnerstva? my mame na juhozapad spalnu a veru tam nemame žiadne predmety v paroch, iba dve postele a nas dvoch... to sa ráta?
Odpovedať
fra, ako zaklad je to dobre:))))))))))))))))))))))))))))ale nestaci. mirka, prelistuj si par stran spat, je tam aj link na navod. zaklad je mat podorys bytu v mierke a kompasom/buzolou odcitat od severnej steny stupne (odchylku vpravo al. vlavo) a cez stred bytu viest SJ os, no a nasledne dorysovat ostatne svet smery.
Odpovedať
ahoj Vandi, morkni prosim ta tento obrazok..chcem si to nakreslit na stenu...s tym ze by to bolo zlto, oranzovo, cerveno tmavohnede....J alebo JV stena ;-) ..ja som na teba dala a nekupila som si ten obraz predtym.... ;-) ze ked je to mozajka, nie je to dobre.... ;-) tak prosim skus pozriet na tuto www stranku: bilder-welten.net/de/produkt_detail.php?id=13992&catid=1142
Odpovedať
to morkni..malo byt mrkni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, takže ak mám na JZ knižnicu v ktorej mám tri červené vázy, dve mušle, aromatickú lampu, ktorá pozostáva z troch domorodkín, jednu vázu samostatnú, sošku troch opíc, dve sviečky pri sebe (jedna vysoká, druhá gulatá nízka) tak je to úplne zle, že ano? Stačí ak tam pridám niečo pekné v páre, alebo tie veci, čo tam mám trojmo a tak, mám úplne odstrávniť. Bývame tu krátko a zatial mám pocit, že sa náš vzťah práveže posilnil, ale nerada by som bola aby časom prišiel doňho niekto tretí, napríklad.
Odpovedať
ajty, myslis wand tatoo c. kp27? je to obstraktne a vo FS sa abstraktne umenie nepouziva...ako som uz pisala, obrazy sa pouzivaju ako programy, alebo ochrana ci vyzivenie priestoru.preto musi byt motiv konkretny. Zuzi, cislo 3 patri vychodu. na JZ je vhodne mat parovu dekoraciu, tiez nie je vhodny na JZ ohen, takze sviecky tam velmi nepal a aj cervenej sa vyhni...
Odpovedať
zuzana, to sa mi páči, že vaza pozostavajuca z 3 domorodkýň :-D ... z vazy je jednu domorodkyňu asi ťažko odstarániť :-D
Odpovedať
Profilova fotka
FRA, to je aromatická lampa. Také tri domorodkine, ktoré stoja do trojuholníka a na ich hlavách je sklenený tanier. Tam sa dávajú tie aromatické olejčeky a pod nimi je kahanček. Je to peknučké. No tak to čo mám trojmo dám všetko na východ. Vandi a keď sú tam tie sviečky nezapálené, tak tam môžu byť? Ja tak často sviečky nepálim a keď raz za čas, tak to asi neuškodí, nie? Kde je inak oheň vhodný, keď mám dvere na S?
Odpovedať
Zuzi, obcas mozes, ako dekoracia mozu byt. Zuzi, vhodny by bol juh, ale iba ak ste 1/3 S vstupu a pri tejto tretine by bolo vhodne kvoli hviezdam aj 2-3x do tyzdna palit sviecky na V, ale kym to nevies presne, tak sa podla toho neorientuj, lebo v 2/3 a 3/3 by si si poskodila...JZ (vztahy a aj tvoj sektor) tu mas v stagnacii (nulovy stav energie), takze by bolo vhodne ju aktivovat - napr. HiFi, radio, TV....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?