100% hypotéka v súčasnej situácii

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím vás, je reálne dostať 100% hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v súčasnej situácii,? Resp. 20% spotrebak a zvysok hypotéka?
Odpovedať
myslíte že bude problém s hypo 60tísic. Kde znalecký posudok na pozemok je ohodnotený na 37tisíc a na rozostavanú stavbu 33 tisíc. celková cena nehnutelnosti podla znaleckého posudku 70tisíc. Budúca Cena nehnutelnosti je uvedená na 160tisíc v posudku. Príjem stabilný 1100 v čistom. Bez úverov. V minulosti predčasne splatený medziúver. Pracujem v stavebníctve, zmluva na dobu neurčitú. Trochu sa obávam neviem či spĺňam 80%, či sa to berie z budúcej ceny nehnutelnosti, alebo terajšej.
Odpovedať
@matejmt28 pre banku pozemok v znaleckej hodnote 37000€ má reálnu hodnotu o 30-50% menej. Pretože pri pozemkoch banka rieši faktory ako intravilán/extravilán, krajské mesto/mesto/obec a podobne. Rozostavanú stavbu si pôjde pozrieť znalec banky a ten tvoj znalecký posudok oseká, s tým počítaj.. No a pracuješ v stavebníctve, čo je momentálne rizikový sektor pre banku. Takže bude to náročné, už si komunikoval s nejakou konkrétnou bankou?
Odpovedať
@matejmt28 podľa mňa problém nebude oni sa pozerajú hlavne na budúcu hodnotu nehnuteľnosti ale najlepšie sa opýtať v banke alebo poradcu. My sme žiadali teraz v máji a schválili nám presne toľko koľko sme chceli a to manžel je živnostník
Odpovedať
@peter977 mám finančnu poradkyňu rieši to ona, údajne rozposlala žiadosti , tak čakám, ale mám veru reálnu obavu, zatial je ticho. Zaujímavé je že cena v znaleckom za pozemok je práveže výrazne podhodnotená kedže trhová cena pozemkov v našej obci pri okresnom meste sa pohybuje min. 60eur/m2, žial v posudku je cena tabuľková. Ak mi banka ešte okreše cenu za pozemok tak by som sa rád spýtal znalca ktorý to bude robiť kde taký pozemok sa dá dostať kúpiť a rád ho kúpim.
Odpovedať
Profilova fotka
@matejmt28 Pri posudzovaní hypotéky sa pri predložení znaleckého posudku vychádza z budúcej hodnoty nehnuteľnosti - čiže ak túto máte nacenenú celkovo na 160tis. Eur, tak možná hypotéka je až do výšky 128.000,- Eur (samozrejme je to číslo s ohľadom len na hodnotu domu). Samotná výška hypo závisí ešte od výšky príjmu a iných výdajov a počtu vyživovaných osôb. Podľa uvedenému príjmu v čistom vychádza maximálna úverovateľnosť na cca 105.000,- Eur Samozrejme treba počítať s postupným financovaním výstavby, keďže sa zakladaná rozostavaný rodinný dom a čerpanie prebieha tak, že prvé čerpanie sa púšťa po zohľadnení aktuálnej hodnoty domu (pozemok plus rozostavaný dom), čo vo Vašom prípade podľa uvedených údajov vychádza, že aktuálnu hodnotu máte 70tis., čiže prvé čerpanie dostanete max. 56tis. Eur (závisí od banky, toto je vypočítané na 80%, ale niektoré banky dajú len 70% z aktuálnej hodnoty ako prvé čerpanie). Ak potrebujete pomôcť s riešením hypotéky, rada Vám pomôžem.
Odpovedať
Profilova fotka
@matejmt28 údajne rozposlala žiadosti? Ako údajne? Veď ste jej podpisoval žiadosť do banky alebo nie? Bez Vášho podpisu nemôže nikto riešiť v banke za Vás žiadosť o hypotéku.
Odpovedať
@andreah25 Deti nemám, som slobodný, bez úverov. Ano máte pravdu, vyššie som sa zle vyjadril, čakám na ponuky z bánk, ako budú vychádzať. Ďakujem za skvelé vysvetlenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 je rozdiel naceňovania čistého pozemku a pozemku so začatou stavbou. Takže nie, nemusí sa obávať toho, že mu zo znaleckej hodnoty ešte okrešú cenu pozemku a nie, banka si nechodí obhliadať ešte rozostavanú stavbu aby skresala aj túto hodnotu. Netvrdím, že sa nemôže stať, že hodnotu v ZP by znalec skresal, môže sa to stať, ale stáva sa to pri nadštandardných nehnuteľnostiach, nie pri bežných rodinných domoch v bežných cenách a tento je podľa budúcej hodnoty bežný rodinný dom.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 stavebníctvo je síce rizikovejšia oblasť ale nemožno posúdiť len tak, že je to rizikové a je problém. Je rozdiel, ak je niekto živnostník v tejto oblasti, je rozdiel zamestnanec v tejto oblasti a samozrejme rozhoduje aj veľkosť a stabilita zamestnávateľa.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Dobrý večer, chcem sa len informovať bral teraz niekto hypotéku na dom v mesiacoch máj - Júl? Ako ste dopadli?
Odpovedať
@fenix8 my sme brali, schválili toľko koľko sme aj chceli
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fenix8 ja stale cakam. CSOB si zmyslelo take poziadavky, ze sme poslali ziadost do VUB. Ale riesime to zatial hypo na pozemok. Tento tyzden sa maju vyjadrit, cakam kazdy den a stale nic =-)
Odpovedať
@leatea na pozemok je vraj najlepsia mbank.
Odpovedať
Ak je bonita klienta dobra, tak ani v tejto dobe nemaju problem poskytnut hypoteku. 100% ale malo ktora, zalezi co zakladas. My sme brali vo vubke pred 3 rokmi ale bezucelovu
Odpovedať
Profilova fotka
@fenix8 Kamarat bral a dali mu tak ako potreboval, vsetko zalezi ake mas zamestnanie, prijem, ci ta povazuju aj v tychto casoch za spolahliveho alebo nie.
Odpovedať
@nemcek Ved to mi je jasne a my mame zamestnania s manzelkou ktore s koronou nemaju nic spolocne a to je prave ok aj prijem je vysoky a dom v lokalite ktora uz asi nemoze byt lepsia a asi mame len jeden problem financaka co je si neschopny bohuzial. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
@fenix8 No to ano, ked financak je na nic, tak cele to je na nic a cesta klukata. My sme hypo zacali riesit cez mojho kamarata financaka a vtedy som dosiel na to, ze ozaj kto ta neoondie, ak nie kamarat, takze som potom hladal dalej. No potom uz v pohode. Drzim palce aby to dobre dopadlo.
Odpovedať
@nemcek tento mi bol nanuteny ale dnes som uz som bol sam v bankach ktore on stale odmietal a uz viem preco a idem si to sam vybavit lebo uz mam dost tohto neschopaka ..
Odpovedať
@fenix8 nad nou sme uvazovali, ale vraj nevychadzala dobre. vo VUB nam uver schvalili dnes, znizila nam hodnotu pozemku (CSOB akceptovala plnu sumu) a dali len 60%. v spolahlivosti sme vysli velmi dobre, lebo nam dali 0.8% urok. akurat som dovolala so svojim poradcom. dovod natahovania u nas bolo dlhe vyjadrovanie zo strany CSOB, potom 2t sme cakali, ci VUB preplati pokutu a minuly pondelok sme to poslali aj bez preplatenia pokuty, kedze uz pridlho cakame na tieto veci...
Odpovedať
@murika 100% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti žiadna, keďže to už nejaký čas možné nie je.
Odpovedať
Teraz je podla mna problem ziskat aj 90%. Co som tak sledoval, tak davaju 80-70%. No niekedy vyskoci nejaka akcia, ktoru banka ponuka, no tam zvacsa byvaju podmienky ziskania trocha prisnejsie no 100% asi ziadna v tejto dobe
Odpovedať
Profilova fotka
Legislatívne opatrenia už nedovoľujú 100% hypotéku
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?