100% hypotéka v súčasnej situácii

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím vás, je reálne dostať 100% hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v súčasnej situácii,? Resp. 20% spotrebak a zvysok hypotéka?
Odpovedať
@mumoo Oni skor zneuziju to ze clovek sa v tom nevie dobre orientovat a bohuzial sposobia do buducn problem konkretnemu cloveku. Ale ako v kazdej oblasti aj v tejto mas spekulantov, smelinarov a potom profesionalov co to vedia robit, sleduju to aby svoju pracu odviedli na 100% a aby nasli co najlepsie riesenie pre klienta a aby s vysledkom boli vsetci spokojni. A v financnom sektore vzdy pracovalo, pracuje a bude pracovat vela ludi co sa do toho nerozumeju maju len kurz po strednej skole lebo tam beru kazdeho coho som bol ja ja svedkom ze vela spoluziakov co som mal z vysky zacinalo ako financaci a snazili sa presvedcat vsetkych ako su oni odbornici na hypoteky, uvery, kreditky, investovanie, dochodky a neviem co este a sposobili vela skody rodine lebo oni tam zacinaju a este par ludom ku ktorym dosli no a potom skoncili a preto ma aj OVB velmi zle meno lebo tam ich bolo vela....
Odpovedať
@fenix8 Toto si teda úplne vystihol. Je to tak. Mám aj jedného známeho, čo najskôr ovb, potom partners a radil každému, čo by bolo vhodné, ako sa zabezpečiť a on býval roky rokúce u rodičov a jediné čo, že autá striedal, že to sa prezentoval ako je za vodou. Ale inak ništ. Nechápem ako môže v tomto radiť niekto kto sám sebe nevie pomôcť.
Odpovedať
Profilova fotka
@rybka1987 kupujúci čo mali o nehnutelnost záujem pred nami čakajú už mesiac na schválenie. V banke im povedali že kvôli súčasnej situácii sú dlhšie čakacie doby 😒
Odpovedať
@franka211 a v ktorej banke, prosim?dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@rybka1987 neviem, o tom som sa s predávajúcim nebavila. Kamarátka robí v slsp a aj jej sa to zdá dlho...
Odpovedať
Profilova fotka
v tejto situácii je reálne 70-80% hypo + k tomu spotrebák na dofinancovanie, ten može byť s úrokom 3,9%. Ja osobne by som počkala 2-3 mesiace, kým sa doba upokojí .
Odpovedať
@saw1159 prosim ta, ako prebiehali vybavovacky v CSOB? riesili ste to cez financneho poradcu alebo sami? nas poradca navrhol CSOB ako jednu z moznosti, tak som zvedava. tento tyzden ma s nim caka stretnutie a normalne stresujem :-D chce ist volbou hypoteky s buducou hodnotou nehnutelnosti :-N
Odpovedať
@leatea zdravím, jeden rodinný priateľ má realitnú kanceláriu a odporučil nám jeho hypotekárnu poradkyňu, nebol to žiaden chalan ktorý práve skončil školu (nič proti rýchlokvaseným odborníkom na financie) ale pani ktorá má s tým dlhoročné skúsenosti. Stretli sme sa s pani ktorá si vypočula čo potrebujeme a nakontaktovala developéra. Ona nám na základe vstupných informácií dala ponuky v 4 bankách z ktorej nám bola najvhodnejšia ČSOB.(to trvalo cca 3 dní) Musím uznať, že sa to trošku ťahalo ale nie pre banku ale kvôli stále sa odkladajúcej kolaudácii. V podstate sme nič neriešili, všetky podklady k nehnuteľnosti si hypotekárna poradkyňa odkonzultovala s developerom. Až sme mali všetky papiere šli sme podpísať hypo.zmluvu: Schválenie - 2 dní Supervízia znaleckého cca týždeň. Čerpanie cca 5 dní. Na kataster papiere odniesla hypotekárna. Ak vás niečo ešte zaujíma a budem vedel odpovedať odpoviem rád.
Odpovedať
@saw1159 dakujem za skusenost. moj poradca je v tom fachu uz dlhe roky a vdaka nemu mi napr z pripoistenia bola vyplatena pn v tehotenstve. stresujem skor z toho, ze povodne som chcela len uver a tak hypoteku, no on navrhuje rovno hypoteku, ked mame o par dni mame mat pravoplatne stavebne povolenie. pracu mame obaja bez ujmy ale tato situacia priskrtila vela moznosti, tak o to je to stresujucejsie. navyse mame 2 mesiace murarov dohodnutych a uz som ich 3x oddialovala. tak sa bojim, ze do konca juna to tiez nestihneme.
Odpovedať
@leatea stihnete, svagrina si tiez ziadala 2 tyzdne dozadu o celkom komplikovanu hypo (tiez praca bez ujmy a stabilna pozicia), a v pondelok jej to bez problemov schvalili.
Odpovedať
Profilova fotka
@iwka2208 hypotéky sa poskytujú štandardne v každej banke. Žiadna z bánk nepozastavila poskytovanie hypotéky, len sa sprísnili kritériá poskytovania a stopla sa len akceptácia určitých druhov príjmov - čiže konkrétni klienti, nie stopka hypo ako globál.
Odpovedať
Profilova fotka
@franka211 100% hypo nezískate nikde. Nebolo to možné pred koronakrízou a už vôbec to nie je možné ani teraz. Viete získať hypotéku do cca 80% hodnoty nehnuteľnosti, prípadne možno 90% (záleží od typu a lokality) a zbytok viete dofinancovať spotrebným úverom. V tejto situácii si však treba vopred v banke overiť, čo a za akých podmienok poskytujú a v akých % voči hodnote - toto banka upravili podľa typu príjmu, podľa stavu či ste alebo nie ste klientom danej banky a pod.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@leatea ak už máte stavbu začatú, prečo chcete riešiť najskôr spotrebák a hypo až po zápise stavby do listu vlastníctva? Nevidím v tom logiku. Veď keď už je stavba začatá, tak berte rovno hypotéku, načo si komplikovať život a zvyšovať výdavky so spotrebným úverom?
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav v uvedenom článku sú nesprávne uvedené údaje, alebo zle podané - UCB stopla spotrebné úvery pre nových klientov, ale nestopla hypotéky. Hypotéky pre nových klientov len obmedzila v tom, že novým klientom poskytne hypo max. do 60% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti - táto informácia sa do článku akosi nedostala a preto ten článok vyznieva dosť nepresne a zavádzajúco.
Odpovedať
Profilova fotka
@saw1159 nie je zlé sa pýtať na informácie aj tu na MS, nikdy neviete, akú info tu získate, ktorú sa nedozviete v banke. A k tomu, že priateľke, ktorá je SZČO hypo zamietli - ak je to v súvislosti s touto krízou, tak tam je rozhodujúce, v akom odvetví podniká - ak sú to služby, tu je momentálne problém. Plus sa zmenili posudzovania príjmov živnostníkov a tak je dosť možné, že nový výpočet príjmu jej spôsobil, že má aktuálne nedostatočný príjem na hypotéku.
Odpovedať
Profilova fotka
@smile8 Váš finančný agent asi žije momentálne mimo realitu, nakoľko poskytovanie hypoték s príjmom zo zahraničia je momentálne stopka v každej banke a toto by mal každý jeden finančný agent vedieť. Môžete sa mu teraz poďakovať, že vďaka jeho neschopnosti máte teraz v registri záznam o zamietnutej hypotéke a to úplne zbytočne.
Odpovedať
Profilova fotka
@fenix8 to nebol nenažraný finančný agent, to bol neschopný finančný agent, pretože príjem má iba z reálne dotiahnutého obchodu, čo sa nestalo, lebo hypo zamietli pre jeho neinformovanosť a neschopnosť, čím klientovi spôsobil akurát tak negatívny záznam a sebe sám urobil akurát tak náklady a stratu času so spracovaním. Snáď mu je to dostatočným ponaučením a radšej túto prácu prenechá robiť tým, ktorí to vedia.
Odpovedať
@andreah25 chcela som si usetrit cas. ale s financnym poradcom sme nasli 3 mozne varianty. dali sme nanovo nacenit pozemok s pravoplatnym stavebnym povolenim. v stredu bude nachystany. potom pojdeme rovno do hypoteky. mam 2 male uvery, ktore bud vyplatime alebo refinancujeme.
Odpovedať
Profilova fotka
@leatea čas by ste nijako neušetrila. Riešenie ísť rovno do hypo je reálnejšie ušetrenie času.
Odpovedať
Profilova fotka
Vybavujeme hypo Už 3. tyzdeň.Boli sme vo všetkych bankach ake su a hypo nám nechcu dať.Mna neskumaju vôbec...ale mojho zamestnavatela ktory presiel zo zivnosti na s.r.o este v novembri.Dlho rocna ukažkova ,vysoko obratova firma..mojho otca.a z otp banky mi dali odpoved za 5 minut že je to rodinkarstvo
Odpovedať
Profilova fotka
Radšej to skusat ani nebudeme lebo to neprejde.Som tam zamestnana od 2013 roku.v kazdej banke su nepredstavitelne dokladovania...a to sa tyka aj ostatnych...tak že po novom v rodine zamestnany nemožme byt...lebo to neprejde.a Boze chran ked vidia s.r.o
Odpovedať
Profilova fotka
Je to cele postavene na hlavu...znama si pozicala na strech aby to aspon mohli aspon zastresit lebo im tiež hypo.nesch.
Odpovedať
@mimka1989 A koľko zamestnancov má tá otcova s.r.o okrem teba?
Odpovedať
Profilova fotka
@mimka1989 Ja si zasa myslím, že toto je riešiteľné - prechod zo živnosti na s.r.o. treba banke zdokladovať, tzn. je možné, že si banka vyžiada výkazníctvo živnosti a tiež doloženie príjmov s.r.o. do dátumu podania žiadosti. K tomu treba predložiť zmluvu o tom, že s.r.o. preberá všetky pohľadávky a záväzky živnosti a plus doložiť doklad o zrušení živnosti. K Vášmu zamestnaniu taktiež treba doložiť pracovnú zmluvu a zdokladovanie príjmu v živnosti keď bolo a plynulý prechod pod s.r.o. - čiže novú pracovnú zmluvu a terajšie príjmy. Je to síce riešenie extra individuálne a na výnimku, ale nevidím dôvod, prečo by to nešlo. Je síce pravda, že momentálne riešiť niečo výnimku v banke je záhul, ale dá sa. Volila by som však banky, ktoré s takýmito výnimkami majú skúsenosti, medzi nich ale OTP určite nepatrí.
Odpovedať
@rybka1987 my čakáme už skoro 2 týždne (zajtra presne 2) a zatiaľ žiadne info
Odpovedať
My čakáme na vyjadrenie z banky už vyše 3týždňov! Otras.
Odpovedať
@mimi1983 čože :-O mňa z toho čakania už ide poraziť :/
Odpovedať
Profilova fotka
@andreah25 vyziadali si dolozenie prijmov,moje daňove priznanie,zamestnavatelove danove oboje,vynimky su robene tiež...v otp banke mi dokonca
Odpovedať
Profilova fotka
@andreah25 urobili 2vynimky.Zostala nam uplne posledna banka ktoru riešime a to je mbank. 5tyzdnov sa snažime vybavit hypo...A neuspešne.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimka1989 nepredpokladam, ze mBank prejde. Kde vsade ste uz skusali?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?