100% hypotéka v súčasnej situácii

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Prosím vás, je reálne dostať 100% hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v súčasnej situácii,? Resp. 20% spotrebak a zvysok hypotéka?
Odpovedať
@sandria práve naopak. Ak už hypo/úver má a riadne spláca, tak je pre banku bonitny klient s ktorým nie sú problémy. Neznámy klient, ktorý predtým nema úverovú históriu je pre banku väčšie riziko
Odpovedať
@audinak áno pre nových klientov. Informácia bola napísaná všeobecne. Sa tu nehrajte na chytráka 😊
Odpovedať
@zuzana612 asi si si pomylila temu tym prispevkom, len vies mi, prosim povedat co to robite? (a preco)
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 😄 😄 😄 sama neviem ako sa mi dostal prispevok do tejto temy, posielala som to do jednej sukromnej a nezobralo mi prispevok na prvy krat tak som to urobila este raz a musela som kliknut na nieco ine omylom na telefone 😒 Ja som si to vsimla hned ako som to odoslala, len som nevedela ako to vymazat 🤔 Prerabame drevaren aby ladil fasadou s domom a v jednej casti ideme urobit detom "klubovnu" aby mali kde s kamaratmi zurovat ked budu starsi 😄
Odpovedať
@zuzana612 tak to znie fajn. ja som sa len zlakol, ze robite z toho dom v ktorom by ste byvali... su aj taki experi 🙂 tak nech sa dari
Odpovedať
@luckapav ja nie som chytrak, len reagujem na klamlivy príspevok že UniCredit neposkytuje hypotéky 😉
Odpovedať
Ahojte, ak moja info pomôže budem rád, včera som bol podpísať hypotéku v ČSOB, máme 80% hodnoty. Neriešte tieto veci na modrej streche ale priamo u svojho bankára/banke. Všetko sa posudzuje individuálne ako doteraz tak aj teraz, nám dali bez problémov 80%, viac ako 80% dostane len maximálne bonitný človek a bolo nám povedané, že 100% môže dostať len 2% žiadateľov. Ďalšia vec je, že som zamestaný v odvetví ktoré nie je ohrozené ani rizikové a môj príjem stačil aj na vyššie hodnoty. Partnerka je SZČO a úver jej bol zamietnutý. Prajem pekný deň.
Odpovedať
@saw1159 ahoj, presne takto to mame aj my. Tych 80% je standard. 100-90% uz skor dosiahne clovek tak, ze si umelo navysi cenu cez realitku. To by sa robit nemalo, nuz ale robieva sa to... Teraz riesim s priatelmi ich uvery, resp. sme o tom dost kecali (aby som neznela, ze riesim cudzie sukromie), tak sa ta rovno spytam, ak mozem. Kolko ti trvalo vybavenie v csob? Svagrova s partnerom podali ziadost minulý tyzden a cakaju uz len na overenie znaleckeho posudku. Trochu si hryzu nechty, aby sa to nenatiahlo miesto dni na tyzdne.
Odpovedať
@solange7 ahoj no od dodania posudku cca 2 týždne
Odpovedať
Dnesne info-Prima moment. neschvaľuje úvery, ak, tak len úplne minimum. Poštová nám nechcela poskytnúť úver, chceli sme hypo na rozostavaný dom, ktorého hodnota je momentálne 150tis podľa znaleckého. chceli sme aspoň 50t. No budeme hľadať inú banku.. 😔
Odpovedať
@mimi1983 sakris, akoto? Ved to ste ziadali celkom rozumnu sumu, nieste vy alebo manzel szčo?
Odpovedať
My sme si dali v Prime minuly stvrtok a v pondelok uz volali, ze je to schvalene. A suma bola na 60% sumy interneho odhadu nehnutelnosti, ktory robila priamo banka.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ja som dnes bola v TB, bezucelovy uver. maju ich zastropovane 20tis bez ohladu na vysku prijmu, skusala aj vyssie sumy a neda sa viac.ak uz su ine uvery, tak to odratavaju a odrataju aj precerpanie a neviem, co vsetko. takze ideme cez financneho poradcu, lebo nam vysla smiesna suma. hypoteky ale davaju, nejake obmedzenia budu, no daju sa ziskat. rozpravala som sa aj s hypotekarnou poradkynou a normalne funguju.
Odpovedať
inac, este taka zaujimavost. odpocitava sa polozka, ze 40% (netusim kvoli comu). a moja bankarka to odpocitala z celeho prijmu a hypotekarna poradkyna zas zo zvysnej sumy (po odratani povinnych sum), lebo to vychadza lepsie. tej hypotekarnej poradkyni ale hypoteky prechadzaju :-N :-N :-N
Odpovedať
@mimi1983 Aj uviedli dovod preco neschvalili ??
Odpovedať
@leatea zauverovanost momentalne nesmie presiahnut podla nariadenia NBS 8 nasobok cisteho rocneho prijmu ziadatela. Zbytok samozrejme podla situacie zohravaju aj dalsie atributy ziadatela. Co sa tyka spotrebych uverov, tiez som niekde zachytila, ze ten strop je momentalne 20tisic, ale skutocne je to vsetko individuálne.
Odpovedať
Ziadal niekto o hypoteku v poslednych tyzdnoch? ako dlho trvalo prosim schvalenie? dakujem
Odpovedať
@solange7 nie nie sme, muž je riadne zamestnaný s plnými odvodmi, ja ešte na rodičaku (tom zvýšenom) Momentálne prima pusti len 41tis, viac že systém nedovolí. Tak ja založím dom ktorý má hodnotu 150 a viac a dajú mi LEN 40! 🤦‍♀️
Odpovedať
@mimi1983 neskusali ste cez financneho poradcu?
Odpovedať
Profilova fotka
@mimi1983 počkaj počkaj tomu ako nejak nechápem
Odpovedať
@solange7 uz som kontaktovala financeho poradcu, takze ide vyzistit ine banky. @mimi1983 ach jaaj..strasne skodi aktualna situacia ludom, co normalne pracuju =-)
Odpovedať
Profilova fotka
skodi to je pravda, ale treba sa na to pozriet plosne a nie je to teraz sranda. podla mna v tychto zalezitostiach je financny poradca spravny krok
Odpovedať
@mimi1983 tiez si myslim ze najlepsie je riesit to cez nejakeho dobreho financneho poradcu. Ono Vas to nic nestoji a on bude hned vediet v ktorej banke mate sancu a za akych podmienok. Porazilo by ma keby sme museli chodit z banky do banky a zistovat podmienky :-D
Odpovedať
My s manzelom sme ziadali cez financneho poradcu v slsp..bohuzial nam to zamietli presne kvoli sprisnenym podmienkam..manzel ma prijem zo zahranicia..a ja som na materskej...dost nas to zobralo lebo mame rozostavany dom..potiahnute mury este bez strechy..a teraz neviemw co robit..keby sme aspon dostali na zakrytie stavby..je to otras toto cele...
Odpovedať
@smile8 osobne si myslim ze na toto vas uz mal upozornit financny poradca, ktory bol nenazraty a chcel zarobit a teraz vam sposobil zapis do registra na 5 rokov!! Ved na materskej ten prijem nieje velky a zo zahranicia sa neberie cely prijem ani v dobe pokoja a nie to este teraz ked je svet hore nohami.
Odpovedať
@smile8 opravim sa este ze na materskej ten prijem je len banka sa pozera uz do buducna ze po urcitom case vyrazne padne a to v tomto case je klucove a hovoria to vsade ze momentalne banky vybrali zamestnania ktore nebudu mat problem a ostatok je velke rizko zamietnutia a to on mal vediet a aj vedel len skusil ci nahodou...
Odpovedať
Ja sa chcem opýtať či niekto rieši hyp cez Prvú stavebnú? Ďakujem
Odpovedať
@kreola my to riešime cez fin. Poradcu Skúša ešte iné banky, tak uvidíme. Už nám dal nejaké info, tak by nám druhá banka asi dala, ale vyšší úrok 0,89 a fix len na 3r. Tak ešte uvidíme...
Odpovedať
@mimi1983 ja mam urok 1,39. hypo brana v 2008, vtedy som mala urok takmer 7% :-D teraz splatka o 40% lacnejsia. ja by som brala, co je a az sa situacia zlepsi tak refinancovat aj ked fix nekonci, ak by sa to oplatilo s nejakou pokutou.
Odpovedať
@fenix8 Prosím ťa načo by to robil? Niektorým to ani nestojí za to aby sa vôbec o niečom takom zmienili, veď u nich to nič nemení. Len si neuvedomia, čo môžu bežnému človeku tým spôsobiť.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?