Zmena dodávateľa elektriny na rok 2022

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim Tak pozeral som cenniky elektriny na buduci rok a ide to pekne hore. Momentalne som v Elgas, mam sadzbu DD5 a patrim distribucne pod VSE a ceny su 79,62 v NT a 111,86 vo VT. Co som pozeral ine cenniky tak najnizsie ceny som nasiel od ENERGIE2. Hoci maju az 4 cenniky oznacene A,B,C a R tak ceny vychadzaju 79 v NT a 81 vo VT. V tom pripade by som presiel ku nim nakolko tym ze su ceny skoro rovnake tak nebudem vobec casovo obmedzovany a riesit blbosti ako zapnem klimu, pracku, mycku pocas VT. Otazocka na Vas mate niekto skusenosti s distributorom ENERGIE2 cize ci uz kladne alebo negativne. A na ake dlhe casove obdobie sa podpisuje zmluva 1 rok, 2 roky...? Tohto roku neskrachovali tak dufam ze hedzuju ceny elektriny a preziju aj dalsie roky. A este posledna otazka tie cenniky ktore su momentalne na internete su uz finalne cize oficialne alebo ich este mozu zmenit smeron nahor do zaciatku buduceho roku? Je niekto kto ponuka este nizsie ceny na vychodnom Slovensku??? Vdaka
Odpovedať
Odporucam cenovu kalkulacku kde sa da porovnat uspora 😉 https://data.urso.gov.sk/CISRES/Agend...
Odpovedať
@dominik_boksansky podľa tej kalkulačky si nájdeš len najvýhodnejšieho dodávateľa silovej v rôznych sadzbách, ale nie je tam porovnanie kedy je ktorá sadzba výhodnejšia pre celkovú cenu, distribúcie majú rôzne ceny pre rôzne sadzby a tak je v každej distribúcii iná hodnota predelu naviac v závislosti od spotreby vo VT, porovnanie výhodnejšej sadzby podľa spotreby je i v SSE, ale len pre jej cenu silovej pre všetke distribúcie, má takmer najnižšiu cenu v NT ale najvyššiu vo VT https://www.sse.sk/domacnosti/elektri... pre svoju spotrebu je najvýhodnejšie urobiť si porovnanie sám, ale správne, nie ako predchádzajúci odberateľ
Odpovedať
@duzu daju sa tam vybrat aj sadzby 😉
Odpovedať
@dominik_boksansky ale sa nedajú porovnať pre koncovú cenu, nie je tam nikde cenník za jednotlivé sadzby za distribúciu, aspoň ja to tam nevidím, to si musíš pozrieť inde, nie je tam uvedený ani predel pri akej hodnote sa kedy ktorá sadzba oplatí, alebo to tam ty vidíš?
Odpovedať
@duzu ved na rychle porovnanie rocneho nakladu ci sa oplati prejst k inemu dodavatelovi to staci. Tam mas iba dodavku. Cenu za distribuciu v danej distribucnej oblasti takto neporovnas. Prispevok je o zmene dodavatela. Zmenu distributora nespravis 😉
Odpovedať
@dominik_boksansky ale následne v tejto téme sa pýta @yakuza z VSD čo je pre neho výhodnejšie pri ročnej spotrebe 10 000 kWh či DD2 alebo DD6, tak to vypočítaj podľa tej kalkulačky z úradu vlády čo si sem dal , podľa tej isto nie, ale čo som dal ja áno , lebo o tom sa tu diskutuje na konci tohto vlákna, nie o zmene dodávateľa silovej
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?