Zapojenie sklokeramickej varnej dosky

Zobraz úvodný príspevok
Kúpil som varnu dosku na 230V/400V, tvrdili že sa dá zapojiť na 230.Viete mi poradiť ako to zapojiť vo svorkovnici? Jedna sa o varnu dosku whirlpool. Na svorkovnici mám len oznacenie 1,2,3,4 a zem. Momentálne som to zapojil na 1ku fázu na 4ku N a zem je jasná ale mi to nejde. Dakujem
Odpovedať
1
2
Spravím pár fotiek neskor a pošlem.
Odpovedať
mate trapenia -ten obrazok lavy zapojenie je ok a 6 vodoč nevsimaj si -teopria
Odpovedať
a ked bude zstič vypinať tak ries ,ale 16c by mala udržeť
Odpovedať
Jasne a zaruka je fuc ... sam som elektrikar ale dosku som nezapajal nakolko nemam na to papiere .... zavolal som pana co ma na to papier 30 eur.... a zaruka je platna ...
Odpovedať
@megdesign. Tak už všetko funguje. Problém bol v prehodených fázach. Tak ze na miesto L1 L2 L3, mám L3 L2 L1 . Vychádzal som z toho že L2 by mal byť v každom prípade v strede. Tak som len skúsil prehodiť L1 na L3. V každom prípade vďaka za ochotu. Som rád že všetko funguje a nemusím volať servis.
Odpovedať
@cabel zvláštne. Sled fáz by na to určite nemal mať vplyv. Sled fáz má vplyv na točivé stroje. Máš určite "živé" všetky tri fázy?
Odpovedať
Podľa skusacky áno. Chceš povedať že by to malo fungovať nech by som to zapojil na akúkoľvek fázu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den viete mi pomoct zo zapojenim varnej dosky? Ak mam na doske L1 hnedy musi byt aj v sporakovom vypinaci L1 hnedy? Prikladam foto Dakujem
Odpovedať
@dominik4k nemusi. cierny/sivy/hnedy je vzdy faza (pokial nieje vodic preznaceny, co podla foto nieje vas pripad)
Odpovedať
@dominik4k Inak podla schemy na stitku tam kde mate sivy na doske ma byt pracovny vodic... asi by som na vasom mieste oslovil niekoho, co tomu aspon trosku rozumie... aj na fotke vidno, ze medzi sivou a modrou na svorkovnici je zalozena klema
Odpovedať
@kejsix takze man zle zapojenu varnu dosku Nemozte mi prosim napisat ako to teda ma byt zapojene podla schémy 2x230. Dakujem
Odpovedať
Respektive sedi nemam zapajat nikam?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Sedy
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?