Varná doska zapojenie 400V

Dobrý deň, Rád by som sa uistil v zapojeni varnej dosky. Mätie ma manuál. V manuáli je použitá taká ta prepojovacia svorka ak niekto zapája 2 fázy a jeden N vodič - teda na doske potrebuje svorkou prepojiť aby zabezpečil druhé N. Ak mám ale kábel - Kable: 1. Hnedý 2. Čierny 3. Sivý 4. Modrý 5. Žltozeleny Tak mám 2x230 však, čiže zapájam tak, že prepojovaciu svorku medzi N nepoužijem a zapojím: 1. Čierny na L1 2. Hnedý na L2 3. Modrá na N2 4. Sivý na N1 5. Žltozeleny na PE Varná doska (strana 35 je zapojenie): https://www.mora.sk/data/zbozi_soubor... ďakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo540:

Dobrý deň, Rád by som sa uistil v zapojeni varne…
Uf, Alebo zapajam 1. Čierny na L1 2. Hnedý na L2 3. Modrá na N + svorka 5. Žltozeleny na PE Sivý nechám tak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo540:

Dobrý deň, Rád by som sa uistil v zapojeni varne…
@majo540 á BUM, prinajlepšom varistory vystrelené, oprava +/- viac ako nová doska, prinajhoršom ju vyhodíš sám. Bé je správne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@majo540 á BUM, prinajlepšom varistory vystrelené…
@foox Príde mi ju zapojiť elektrikár, toto je nad moje sily:) Len nikomu sa nechce kv;li varnej doske trepať:)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo540:

@foox Príde mi ju zapojiť elektrikár, toto je na…
@majo540 tak načo sa pýtaš? On to snáď bude vedieť. Ale zapojiť 4 drôty a prepojku? Hanbil by som sa ako pes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@majo540 tak načo sa pýtaš? On to snáď bude vedie…
@foox Kvôli záruke myslím že je potrebné aby prišiel zapojiť odborník. Ale môžem sa mýliť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@foox Kvôli záruke myslím že je potrebné aby priš…
@toky1 nemýliš sa
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@majo540 tak načo sa pýtaš? On to snáď bude vedie…
@foox Pýtal som sa preto, že práve som myslel tým, že nikomu sa nechce kvôli zapojeniu 4roch drôtov a prepojky trepať ku mne - že to zvládnem sám. Ale sám vidíš akú hlúposť som napísal hneď v prvom príspevku a ako by to dopadlo... Jasne, pre niekoho je to úplny základ - tiež pracujem v odvetví kde často idem riešiť vec ktorá je podľa mňa úplne triviálna až smiešna ale pre niekoho úplna španielska dedina. Každopádne ďakujem za pomoc - ak sa nikto nenájde tak viem, že takto to je správne: 1. Čierny na L1 2. Hnedý na L2 3. Modrá na N + svorka 5. Žltozeleny na PE
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majo540:

@foox Pýtal som sa preto, že práve som myslel tý…
@majo540 prezrieť/premerať zapojenie druhého konca káblu (možno to nerobil elekrikár, ale len kár), vypnúť. spoľahlivo zapojiť, umiestiť dosku na miesto, zapnúť a varíš. Lenže bez záruky, prihorí ti guláš :-)
Odpovedať
Tie dosky majú harakiri zapojenie, tam im to je jedno jaku maš farbu kábla. Ja som napr. zapájal dve fazy osve a sivý kábel (čo by mala byť tretia fáza) som zapájal ako nulak. No cele zle.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od arcticcode:

Tie dosky majú harakiri zapojenie, tam im to je j…
@arcticcode čo sa dá na tomto pokaziť?
Odpovedať
až nato že je už dávno 230V na jednu fázu a 400V medzi dvoma rôznymi +-10% takže môžeš mať 207-253V alebo 360-440V
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

až nato že je už dávno 230V na jednu fázu a 400V …
@duzu napíš výrobcovi, nech si aktualizuje text návodu. píš, píš, píš
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja mam dosku zapojenu tak ze: 1. Čierny na L1 2. Hnedý na L2 3. Modrá na N + svorka na 4. sedý 5. Žltozeleny na PE Co vsak nechapem je, ze preco mam v rozvadzaci 3 fazovy istic a sedy je pripojeny normalne na fazu. Ocakaval by som ze bude na modru svorkovnicu nulakov. No fugujem takto uz 3 roky tak asi je to ok. Alebo??
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nicearty:

Ja mam dosku zapojenu tak ze: 1. Čierny na L1 2.…
@nicearty asi to máš dobre, tu sme preberali konkrétnu dosku @majo540, zapojenia varných dosiek sú rôzne, nedá sa paušalizovať
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nicearty:

Ja mam dosku zapojenu tak ze: 1. Čierny na L1 2.…
@nicearty 2fazovy istič je drahší ako 3 fazovy.
Odpovedať
@foox no a ani polomer 1,5mm2 neexistuje... a to nehovoriac že na +.5 bude takmer učite 16A istič priveľa...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lukino55555:

@foox no a ani polomer 1,5mm2 neexistuje... a to…
@lukino55555 text neprešiel jazykovou úpravou, pokyny výrobcu musíš rešpektovať, aj keď sa ti nepáčia :-))
Odpovedať
@foox Nič, len sa možeš popsuť s farbami káblov 😄
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@lukino55555 text neprešiel jazykovou úpravou, po…
@foox tak potom je to zdrap papiera vhodný tak vytriete zadku po wc- návod musí byť v štátnom jazyku. okrem to ano pokyny výrobcu síce rešpektovať musí, ale ani výrobca nemôže obchádzať nadrsdené predpisy a už vôbec nemôže vyžadovať niečo, čo ohrozí bezpečnosťpri prevádzke elektrického zariadenia.
Odpovedať
Uz sa podarilo najst elektrikara, aby spotrebic mal zaruku?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?