Zapojenie varnej dosky - 400V

Ahojte, chcem si zapojit varnu dosku a trocha som sa zasekol. Ak tomu spravne rozumiem, mal by som zapojit cierny na cierny, hnedy na hnedy, sedy vynecham, modre na modry a zelenozlty na zelenozlty. Trocha ma ale pletu tie dva modre. Ano pride elektrikar, a skontroluje a da stempel..potrebujem to ale mat skor ako pride..rad by som si uvaril 🙂 Dakujem za rady.
Odpovedať
@radottrado Ale ved v obrazku mas jasne nakreslene, ze 2 modre na modry. Tak co je nejasne?
Odpovedať
@radottrado ja po nasej skusenosti by som neodporucal ani elektrikara ale serv. Technika vyrobcu. U nas to samozrejme elektrikar zapojil spravne a po zapojeni sme zistili ze doska je vadna. Jeden modul bol vyhoreny. Prisiel technik a prva otazka kto to zapajal. Zbytocne natahovacky a opletacky pri reklamacii.
Odpovedať
@pistikus Je to tam, len sa mi nezdalo ze z dvoch modrych to ide na jeden. Ci to ta jedna zila'utiahne'. Ale pytal som sa vazne preto, ze som indukciu este nezapajal. Lahsie je zapojit mikrovlnku alebo trubu na priamo 🙂
Odpovedať
@radottrado Ak to zapojíš, ako sú vodiče z výroby pospájané, zapojíš to len na 230V - zo steny hnedý, modrý, žltozelený. Ak chceš využiť viac fáz, čiže dve, musíš hnedý s čiernym rozdeliť a - farba na farbu zapojiť podľa prvého obrázka…
Odpovedať
tak ako dedo-to ak mas separe siet
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?