Vyhadzuje prudový chránič pri klimatizácii

Ahojte, nastahoval som sa do bytu, kde je staršia klimatizácia (2004) a je zapojená do zástrčky v kuchyni normálne tá čo je pri zemi (min. majitel predomnou sa tváril, že to tak mali odjakživa a nikdy nebol problém.....jasné...) a deje sa mi teraz taká vec, že keď ju zapnem tak OK ale až keď sa zapne aj vonkajšia jednotka (asi vyšší odber) mi vyhodí prúdový chránič (Na fotke ten úplne vľavo) ktorý ale nie je napojený na tu klímu.... tá ide ďalej.... hento mi vypne okruh v kupelke + chodbe svetlo .... či náhodou nemáte nejaké nápady, čo môže byť toho problém.... či to nejak "preráža" alebo čo sa môže diať...dakujem pekne! 🙂
Odpovedať
@denis1239 závadu máš vo vonkajšej časti klímy,prúdový chránič je napojený i na ňu,nevyhadzuje pre zvýšený odber, ale pre zvýšený prúd vo vodivej dotykovej časti, pre zvýšený odber vyhodí príslušný istič
Odpovedať
@duzu ahoj, nie som si istý, či úplne chápem..... lenže mne nevyhodí istič "ku klíme".... mne vyhodí úplne iný (konkrétne k svetlu v chodbe + kupelka) čiže klíma funguje normálne ďalej.... len svetlá mi potom nejdú po tom, ako sa zapne vonkajšia jednotka.
Odpovedať
@denis1239 Nematuruj nad tým, zavolaj si elektrikára aby Ti našiel závadu, pretože je veľa faktorov čo Ti môže spôsobiť zhodenie prúdové chrániča.. 😐
Odpovedať
Profilova fotka
@denis1239 Nemas pripojenu klimu cez staru rozdvojku v zasuvke ?
Odpovedať
@denis1239 práve máš napojené spolu na jeden chránič kúpelňu i vonkajšiu jednotku, pozri ventilátor či sa volne točí, tam ti asi preráža živá časť na kostru, to treba premerať, kúpeľka je OK ked ti to vtedy nevyhodí chránič @yuri66 predtým mu to išlo tak asi nemal zapojenú živú časť na kostru
Odpovedať
Profilova fotka
Na toto by som volel elektrikára on skôr príde na chybu
Odpovedať
@denis1239 určite volaj elektrikára
Odpovedať
iba na UPDATE ako to dopadlo, ak by mal niekto podobný problém..... odstránil som to "preklenovanie" železného svetla a problém sa vyriešil.... inak povedané som svetlo zapojil iba na fázu a nulák na svorky a odstránil som to, že nulák išiel najprv na kostru a až potom na nulák.... očividne to prudovému chraniču vadilo.... myslel som, že mu to vadiť nebude, nakoľko tento okruh nie je chránený prudovým chraničom.... ale očividne to je otázka celého okruhu... teraz síce železné svetlo nie je pripojené na kostru, ale nakoľko je na plafóne, nepride mi to na možnosť ohrozenia dotykom....
Odpovedať
@denis1239 Na svetlo máš ťahaný 2 vodič?? 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?