Označenie vodičov v elektrickom rozvádzači

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, revízny technik mi dal za chybu, že nemám označené vodiče v rozvádzači a elektrikár tvrdí, že to nie je treba, mám vraj vymeniť revízneho. Z roboty si viem požičať popisovač vodičov, len neovládam postupnosť čísiel. Ako napr. označiť 3 fázy prichádzajúce z vonka, ako ich označiť za hlavným vypínačom, aké označenie pred prúdovým vypínačom, za vypínačom, pred ističmi, za ističmi. A ďalej sa chcem opýtať, či si môžem dať do garáže zásuvku na motor vo veľkosti 32 A a 16A, keď celkový hl. istič je 25A. Tú 32A by som skôr potreboval, aku tú 16A. Ďakujem za vysvetlenie, snáď som to dobre napísal.
Odpovedať
1
5
6
Profilova fotka
@dedo758 áno, ostane to voľné, ak by časom málo niečo pribudnúť.
Odpovedať
Profilova fotka
@patriky áno, ešte tam príde zdroj na LED
Odpovedať
Profilova fotka
@panak Schrack alebo aj EATON
Odpovedať
@merak aky davas zdroj?
Odpovedať
@panak https://www.schrack.sk/eshop/skrine-a... To je 96M zapustena, pripadne 3x24 to je 72M. https://www.schrack.sk/eshop/skrine-a... Toto je nastenna bez dvier, takze k tomu + dvere
Odpovedať
@patriky Dik. To je zapustna. Pouzivas aj nejaku nezapustnu ? Aby sa nemuselo sekat do priecky ? @merak Mohol by si aj ty poslat link na tie co pouzivas ? Dik moc.
Odpovedať
@patriky Zle som pozeral, ten druhy link je nastenna ale bez dvier. Nie je to problem ze sa to neda zavriet ? Jedine ze by som to do nejakej drevenej skrine potom schoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@patriky zjavne tam pôjde nejaký MW
Odpovedať
@panak kupis k tomu dvere Tu nastennu + objednas k tomu original dvere. Hotovo @merak vies das typ? Nemas potom problem s ubytkom a pod? Aky prierez si to dal?
Odpovedať
Profilova fotka
@patriky ešte ti neviem povedať typ, lebo ešte nevieme aké LED pásy sa použijú a ani už moc netuším presne aký je to vodič použitý, ale asi 0,75mm2
Odpovedať
@merak MeanWell su ti najshitovejsie zdroje. Nespocet kusov nam ich odislo v praci. Odvtedy len Murr, pripadne lacnejsi Omron.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign vďaka Málokedy som robil so zdrojmi, používal som MW ale problémy som s nimi nemal.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign to nemyslis vazne, ja uz skoro 10 rokov pouzivam len MW a tusim este ani jeden mi neodisiel za tu dobu. vzdy ich predistujem na strane primaru a nechavam rezervu vo vykone asi 20%.
Odpovedať
@ondro81 no ja s nimi nemám dobré skúsenosti.
Odpovedať
@megdesign a ktore konkretne si pouzil?
Odpovedať
@ondro81 napr DR-60-12. Tie odchádzali často.
Odpovedať
@panak https://www.elmit.sk/rozvodnica-xboar...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Táto diskusia len potvrdzuje môj názor že elektrikári sú magori, a to som pracoval ako elektrikár 45 rokov. Nedokázal som pochopiť to vyšívanie rozvádzačov do pravých uhlov, nedokázal som pochopiť prečo sa značí vodič tak ako svorka do ktorej je pripojený ale ani za boha nie je označený adresou kde je pripojený druhý koniec vodiča, prečo sa bazíruje na blbostiach ktoré nikoho a nikdy nebudú zaujímať. Prečo sa nesmelo viesť vodovodné potrubie cez rozvodňu? Až keď sa realizovala dodávka technológie zo západnej Európy všetky tieto blbosti sme si mohli strčiť do prdele. Jednoducho frekvenčný menič pre 800kw motor trebalo chladiť vodou, rozvádzače boli v 99% robené lankovými vodičmi, ktoré boli značené tak že i mierne retardovaný elektrikár sa dopracoval k nejakému výsledku, napriek tomu že to bolo "seno" ! Ale to podstatné bolo vtom, že murár si za osem hodín vypýtal bez mrknutia oka 500 sk, a elektrikár 100sk. Asi tak!
Odpovedať
1
5
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?