Náhradný zdroj elektriny - aký typ je potrebný?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte vedel by my niekto poradiť ohľadne náhradného zdroja elektriny? V dome mame 3 vonkajšie a 2 vnútorné kamery, keby náhodou sa vypla elektrina tak, aby sa náhradný zdroj automaticky sám zapol vie mi niekto poradiť typ zdroja aký je potrebný a koľko by to stalo? ten náhradný zdroj potrebujeme len pre kamery.Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@majkoj Ten "dojazd" je velmi orientacny udaj. Ty to mozno vies, no laici sa na ten udaj vacsinou dost spoliehaju. K zvysku by som len rad dodal, ze achylovou patou "lacnych" upsiek (99% SOHO userov ide po cene) je predovsetkym sposob, ako sa spravaju k akumulatorom (tzn. mizerna optimalizacia nabijania, nezohladnovanie teploty, vacsinou prebijanie pocas udrziavania atd.). Merali sme x znaciek a modelov, pri niektorych bola sokujuca aj vlastna spotreba UPSky v radoch 15-20W (starsie APC, AEG).
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix odporúčam https://www.fogo-slovakia.sk/-kontakt
Odpovedať
@technikheluz to vazne?
Odpovedať
Profilova fotka
@jano2007 odporúčam pretože výhradný dovozca pre sk je niekto koho poznám cely zivot. Ale ak nie tak nie.
Odpovedať
@technikheluz takze zadavatel temy chce zalozny zdroj na kamery, a vy mu odporucite elektrocentralu, ake genialne riesenie, bezudrzbove a lacne, super
Odpovedať
@technikheluz pekne elektrocentraly hm... tie stacionarne 400V dieslove sa daju pouzit ako UPS ? Naskocia okamzite pri vypadku.
Odpovedať
@janopopovec Ale max na 10 kamier.
Odpovedať
@kejsix Ja viem, to som myslel pre moj dom, ako nahradny zdroj na vsetky fazy domu, viem ze to je sialenstvo no neries. Ak stoji 7 - 8k€ . No ku FVE skor asi LiFePO4... 140l nafty nadrz, 3,4l/h pri 70% zatazeni tak na 41h ppna nadrz 166€.
Odpovedať
Profilova fotka
@jano2007 ospravedlňujem sa za omyl. Vymazať koment ?
Odpovedať
@sysell kamery mame IQ OUTDOOR NEST
Odpovedať
@ddlady tazke to mas wifi a pichnutu dakde do zastrcku v dome - nespravis v s tym nic musel by si ich mat pichnute vsetky v jednej zsuvke - niekde z jedneho miesta co asi nemas. Ak to vies prerobit porerob a daj zalozny zdroj na tiie kamery + zalozny na wifi, ten nest modem a vsetko co je potrebne na prevadzu internet. Je to draha ale v podstata hobicka kamera, wifi neni dobre, zaznam do cloudu - no neviem.. ale ked to uz mas...
Odpovedať
@ddlady - Ako vravi sysell, najlepsie by bolo prerobit system tak, ze kamery budu mat kablove pripojenie, zapojene vsetky do jedneho rekordera (NVR) a budu z neho cez rovnaky kabel aj napajane - PoE. K tomuto rekorderu si potom mozes kupit zalozny zdroj UPS, ako ti radili kolegovia. Ak sa ku kameram online budes chciet dostat aj pocas vypadku elektriny, bude treba do UPS zapojit aj zariadenia zabezpecujuce pristup na internet (modem, router, antenu etc...). V aktualnej situacii zalozne napajanie rozumne nie je mozne zrealizovat. Pripadne ak nechces tahat kable, vymen kamery za Xiaomi Mijia. Je urcena na prevadzku bez napajania, ma vstavanu bateriu a deklarovanu vydrz 100 dni (pri nahravani na SD kartu len pri pohybe).
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?