Je cena práce za bleskozvod 300 eur normálna?

Zobraz úvodný príspevok
dobry den , je cena za zhotovenie bleskozvodu ale iba stresnej casti na klasickej A-ckovej streche ,dom je 9x9 metrov dvojposchodovy... normalna???cena iba za pracu... :-|
Odpovedať
@megdesign Trochu dost, len material tam je max za 200€ a liter za robotu, teda hranie sa na streche je trochu dost. Ja som kupil material za cca 100ku a 100ku som dal dvom eletrikarom za robotu a boli sme vsetci spokojni. Takych eletrikarov ako ty som posielal hned do pi..
Odpovedať
@originalx tipujem ze ten bleskozvod aj podľa toho vyzerá...
Odpovedať
@originalx mozem poprosit fotky toho bleskozvodu?
Odpovedať
@originalx prečo si sa nešiel "hrať" na tu strechu sám? 100-ku by si mal na pivo...
Odpovedať
@originalx takych ako ty by som zase hned posielal do vaginy ja ! 100€ za robotu lebo sa hrajkam na streche. Ukaz ten hnoj co mas na streche, nech sa pobavime :-D
Odpovedať
@lukino55555 presne podla projektu.
Odpovedať
@megdesign planoval som to robit sam, preto som kupil aj material, ale ked sa ponukli, ze to urobia, tak som ich to nechal spravit, za 3 hodiny mali vsetko hotove a odmerany odpor. Nepijem alkohol.
Odpovedať
@peter_83 dojdi sa pozriet a uvidis kvalitu, hnoj mozno robis ty, u mna fuseri neobstoja. Ja som tu neni pre zabavu ovci.
Odpovedať
@ondro81 Mas to kusok, dobehni sa pozriet, nechce sa mi teraz liest na strechu fotit.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 hmm,ako ty ako majster elektrikar mozes niekoho poslat niekam?maximalne mozes povedat ze za stovku si to urob sam..vsetko je to len o tom ci je niekto ochotny zaplatit viac..ja som platil cca 10 euro na hodinu,ked som im zratal pocet hodin x 2..myslim si ze to bola rizikova aj tazsia praca,strecha mala vacsi sklon,sedlova(tzn.museli vyberat skridle pri kotveni drziakov)..za stovku by som to sam urcite nerobil..
Odpovedať
@originalx si hustý to sa mi páči. No aktuálne pre srandu evidentne si ale ok určite to bude za tie prachy tip top robota :-) @dart9 ako ? uplne jednoducho :-) História už ľudí mohla naučiť že je rozdiel v kvalite a v cene odvedenej práce, keď to niekto urobí za 1000 a niekto za 100 tak to asi nebude to isté. Ale čo Vám už len ja ako elektrikár (RT) čo sa tomu venuje pekných pár rokov môže hovoriť. Hlavne že ste ušetrili ;-)
Odpovedať
@peter_83 dojdi skontrolovat. Nehovorim, ze je to tip top, ale presne podla projektu a splna normu, uzemnujuce zvody maju odpor 3,5 ohmu co splna normu. Inak nemusim mat vobec bleskozvod, lebo nad domom mam 20metrovy bleskozvod. Co pozeras na prachy! Odomna chceli eletrikari od 600€ za toto, len za pracu. Kupil som material za velkoobchodnu cenu a bol som nachystany to sam robit, lebo to je robota aj pre blbov, neda sa tam nic pokazit, ked ma clovek mozgove bunky a vie citat projekty. Inak ja dokazem uplne vsetko! Nechvalim sa, su to roky skusenosti.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@peter_83 urcite to ze si majster elektrikar za 8 hodin prace vypyta 1000 eur nezarucuje ze bude praca kvalitna a podla aktualnych smernic..ja si myslim ze blezkozvod na mojej streche je spraveny nadstandardne oproti niektorym okolitym domom kde jimacia tyc chyba(nahradza ju antenka zo zvodoveho drotu) alebo konci zaroven s kominom a prichytena 10 cm od komina,toto je len priklad.. A ked sme pri tom ci som usetril,mna material s pracou a reviziou vysiel na 900 eur na strechu 140m2,4 zvody..
Odpovedať
@originalx a načo mám pri robote pozerať na tvoje pekné oči ? Veď jasné že každý pozerá na prachy, tak ako aj ty tak tak aj ja. 3,5 ohm ak ho máš iba prepojený s hus tak ok ak máš hus spojenú s pen tak zle, ale čo ti tu budem hovoriť. Takisto polomery oblúkov a odstupová vzdialenosť -s je určite dodržaná. Inak je to robota pre blbov a evidentne sa ti ich aj podarilo nájsť :-) Už nebudem reagovať, nemá to zmysel. Peace vole.
Odpovedať
@dart9 lenže v tomto prípade ho nemáš urobený nadštandardne, ale tak ako má byť. Tvoja cena je adekvátna tomu čo si dostal, ale tu majster nad tebou by to chcel zadara, veď ide iba o bleskozvod a to urobí každý blb :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 co by bolo vtomto pripade nadstandardne?susedia tiez tvvrdia ze maju standardne spraveny blezkozvod,ved argumentuju reviziou
Odpovedať
@dart9 ako keď by sme nepoznali revizakov a ich správy...
Odpovedať
@dart9 úroveň revíznych správ komentovať nebudem. Nadštandard je myslený skor ako nejaká bižutéria, izolovaný drot, certifikované úchytky a tak.
Odpovedať
@originalx pozri, ja tu nezvyknem nejak extra moc vypisovat, alebo sa nad niekoho povysovat. Mam prax v obore celkom slusnu a denno-denne vidim veci, ktore by som nikdy vidiet nemal. A uprimne Ti vravim,ze vacsinu dnesnych bleskozvodov, ktore kontrolujem ci uz v praci, alebo len tak volnym ockom pocas jazdy autom by som nikdy nepodpisal. Vravis ,ze je to praca pre blbov a vsetko je podla projektu.Nuz ja Ti to brat nebudem, ale polozim Ti teraz len zakladne otazky, na ktore uz dopredu poznam odpoved, cize: bolo to robene podla realizacneho projektu? mas vypocet analyzy rizika? mas svorky zakladoveho uzemnovaca a prechody beton vzduch osetrene proti korozii? mas vypocitanu dostatocnu vzdialenost a v jej zmysle instalovane vedenie? mas SPRAVNYM SPOSOBOM chraneny komin, satelit, antenu atd? mas tieto veci pripojene na HUS? tych 3.5 ohmu, co mimochodom nie je nic az tak uzasne(bezne dosahujeme nieco kolo 1.3) bolo merane pri rozpojenej HUS? atd atd atd. odpovedal si si aspon raz na moje otazky odpovedou ano? takze asi tak, naozaj, to zvladne akykolvek blb :)
Odpovedať
@ondro81 Ono pravda moze byt niekde na polceste, ale aj nemusi. Kazdy si vazi svoj cas a ceni svoju pracu inak. Ak niekto zoberie 200 za to co iny 1000, nemusi to nutne znamenat, ze to odflakne (ok, statisticky to tak vychadza). Taktiez to, ze zaplatis viac dnes rozhodne neznamena, ze kvalita prace bude vyssia. Zalezi to pripad od pripadu, ako hocico ine. Ruku na srdce, pri stavbe kategorie RD je to aj tak viacmenej sumak. Co sme trosku od fachu, sme nasuskani vyrobcami a predajcami, ako je dolezite toto, alebo tamto. Rok od roku sa tie odporucania menia, v podstate u tak nepredvidatelnej veci z mojho pohladu zatial nik nenavrhol 100% ochranu, len eliminaciu ciastkovych rizik... Vo vysledku aj tak moze blesk zachytit dom chraneny a spravit skody, zatial co opodial dom bez bleskozvodu moze ostat bez ujmy.... je to loteria.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 vo fasade tiez nebudem mat chranicku ale izolovany drot ako pises
Odpovedať
@kejsix Nikto tu netvrdil opak. Ale netreba zabúdať na jednu dôležitú a rokmi overenú pravdu. Zle spravený bleskozvod je horší ako žiadny ! Lenže to si ludia ako original neuvedomujú. Ale šetriť sa musí nech to stojí čo to stojí. @dart9 hore píšeš že už to máš hotové, tu zase že budeš mať :-D @ondro81 stavím stovku že si odpovedal vo väčšine tvojich otázok áno :-D :-D ak nie na všetky! :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 mam hotovy blezkozvod aj reviziu,ten zaizolovany drot co vedie z krabiciek po strechu bude vo fasade az ked sa dom zaizoluje a spravi sa ta fasada..dufam ze uz namas dalsie pochybnosti..
Odpovedať
@kejsix mas pravdu, ale bleskozvod na dome znamena znizenie rizika na minimalnu uroven, nie 100% nu istotu.kazdy je schopny to spravit, ale len pod vedenim znalej osoby, ktora vysvetli co a jak a nie ze vezmem projekt pre stav. povolenie a hura na to. Ja ked vidim vacsinu novych domov, ktore su skolaudovane a pritom ani nemaju chraneny komin ci satelit, pripadne su tam ine do oci bijuce skolacke chyby a pritom to robili mozno niekedy aj elektrikari,tak neverim,ze laik to da lavou zadnou, ako tuto niekto pise..normy na bleskozvod a prepatovky nepatria zrovna k tym jednoduchym
Odpovedať
@ondro81 Ver mi, ze keby to cele robim sam, tak to urobim na 99%. Odpovedam na tvoje otazky: Ano podla realizacneho projektu Vypocet analizy rizika neviem ci tam je, eletrikari to urcite nerobili. Svorky niesu chranene proti korozii, keby som to robil ja tak by boli. Ziadnu vzdialenost nepocitali. Ano mam komin, satelit chraneny, tak ako treba. Ano mam to pripojene na HUS. Neviem ci merali odpor pri odpojenom HUS, to som si nevsimol, ale povedali, ze to je vyborna hodnota. Este raz napisem, ze bleskozvod nemusim mat, kedze mam vedla 25 metrovu ocelovu vezu. Potom si do domu pusti profesionala a vsetko odflakne, preto si vsetko uz robim sam a na 99-100%.
Odpovedať
No a sme doma...
Odpovedať
@originalx odkiaľ si prišiel na to, že bleskozvod nemusíš mať?
Odpovedať
@megdesign "teoreticky"
Odpovedať
@megdesign má vedľa domu 25 metrovú oceľovú vežu :-D čo nečítaš ? :-D :-D @dart9 toto mi prosím vysvetli lebo som sa v tom stratil. Máš to hotové aj s revíziou ale ten drôť budeš mať až po fasáde ? Alebo ako to máš teraz lebo fakt to nechápem, nerýpem len sa pýtam. @lukino55555 nie sme doma, sme na modrej streche, kde všetci vedia všetko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 ja som tusil ze to stale nie je jasne..,tak ti to vysvetlim inak..buduci cas som pouzil preto a len preto lebo izolovany drot sice je uz na obvodovom murive a spaja stresny drot s krabickou,je uz prichyteny na obvodovom mure s rozostupom <1m drziakmi vedenia ale a teraz prichadza to podstatne,vo fasade bude az ked ta fasada bude na dome..takze tak
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?