Je cena práce za bleskozvod 300 eur normálna?

Zobraz úvodný príspevok
dobry den , je cena za zhotovenie bleskozvodu ale iba stresnej casti na klasickej A-ckovej streche ,dom je 9x9 metrov dvojposchodovy... normalna???cena iba za pracu... :-|
Odpovedať
@sdeni76 máte IP
Odpovedať
@sdeni76 chces majstrov z oravy a byvas v okoli KN? nieco mi tu nesedi
Odpovedať
Profilova fotka
@mells @sdeni76 ahojte, nam na chalupe robili gnhromozvody a boli sme spokojni
Odpovedať
@janulikk @zabka888 no aj nam robili :-) A NEDAM NA NICH DOPUSTIT :-) korektny ludia s poctivou robotou ... este ich budeme volat na solarne panely :-) fakt TOP TOP TOP ...
Odpovedať
@janulikk VAM MOC MOC MOC DAKUJEM ZA KONTAKT NA NICH :-) nech vam to panbozko oplati bud na detoch alebo na peniaskoch :-D vyberte si co z toho :-D xixi ;-)
Odpovedať
@mells mozme prosim vidiet nejake fotky z realizacie?
Odpovedať
@mells heš potvoro, že na deťoch :-) za málo, nech sa vám darí
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahoj, s kolegom živnostníkom realizujeme aj bleskozvody a môžem povedať zo svojej skúsenosti, že cena sa odvíja od okolností, ako je napr. prístup, výška budovy, atd. Robili sme RD s Ackovou strechou, úzky 10m dlhý 16m a v hrebeni dosahoval výšku 12m. Na streche nebol svetlík, nebol komín, iba anténa. Majiteľ mal pripravenú uzemnenú pásovinu v základoch s výstupom na 4 zvody v každom rohu domu. Materiál si zháňal majiteľ. Za prácu montáže bleskozvodu na skridlovej streche, uzemnenie antény, 4ks montáže skúšobné krabičky a uchytenie AL guľatiny v trubke o dom, sme vzali 250€. Trvalo to 6 hodín, s tým že nás prekvapil dážď. A k téme Oravci. Áno, nik vám to lacnejšie nespraví, možno ešte Ukrajinci.
Odpovedať
@janulikk Dobrý Deň ,Ak je to možné pomohol by mi ten kontakt na oravcov .Ďakujem .
Odpovedať
Ja by som poprosil radšej kontakt na tých Ukrajincov... :-)
Odpovedať
@zdeno6 IP
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@kajnsmetke troška neskoro ale uzemnenie antény?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lps123 Na túto odpoveď si aj ja počkám. A pridal by som aj komín. :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kixo8 prosim preposlite kontakt aj mne ak ho este mate.dakujem
Odpovedať
to kolko zarobia ti oravaci?ked su 4 deleno 4 minus naklady na cestu za 50eur?otras...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
no ako tu citam ceny su rozne,mne by trebalo urobit bleskozvod na bungalove 10X13,5 metrov,uzemnenie mam v zakladoch ale to je vsetko kolko by ma stala praca aj z materialom,pozeral som a zhruba 20 metrov drotu na bleskozvod som vide 20m za 5 euro ,ale necham sa pouzit co kolko stoji a aka by bola konecna suma za vsetko.Dakujem
Odpovedať
nie je to vela 300 eur je v pohode za robotu tak sa berie
Odpovedať
@santos950 pytam sa preto ,lebo jedna firma prisla pozrela dom a z fleku takze bleskozvod 1500 bez debaty .Preto kes tu cital co a ako a videl aj nejake tie ceny tak sa pre istotu opytam,aj tak tomu nerozumiem .Ale od toho tu je to forum aby sa clovek dozvedel veci a ceny ,a nejaka firma na vychode PO a okolie??
Odpovedať
@rawenn kde kúpim 20m AlMgSi za 5€? Budem brať vo veľkom. Za 300€ by som ti ani na strechu nevyliezol, nie že spravil bleskozvod...
Odpovedať
@megdesign Len tak na okraj ... o 300 eurách sa diskutovalo v roku 2014. Treba si pozrieť, kedy bola téma založená.
Odpovedať
@rawenn tak to neviem
Odpovedať
@rawenn Santos písal o cene za robotu. A tebe to asi nacenili komplet aj s materiálom.
Odpovedať
@chrobak7 ano komplet z materialom a robotou,tak je ale aj tak sa mi zda 1500 za bleskozvod trosku vela ,a to 5euro za 20 metrov je na bazos.sk treba pozriet a uvidis a nie je to vo velkom ale predava myslim 5 baleni po 20m preto som pisal tu co kolko stoji ,mono to je dobra cena
Odpovedať
@chrobak7 len tak na okraj.... V príspevku na tejto strane vyššie, jún 2018, píše týpek o 250€ za robotu....
Odpovedať
@megdesign ale ved ja som ta nepyal aby si mi robil bleskozvod za 300 euro pozri si vyssie prispevok kajnsmetke a tam pise ze za 6 hodin urobili dom a za robotu vzali 250euro ,a nie je to rok 2014 ale 2018.Cize niekto za 300 nepojde ani na strechu a niekto to urobi za 250 toto je trh prace
Odpovedať
@rawenn to že oni za 6 hodín urobili dom je ich šikovnosť. A že to dvaja robia, každý po 125€ za robotu, je ich sprostosť...
Odpovedať
@megdesign ved to je ich sukromna vec,ked urobia 10 domov a zoberu 2500 ale ak firma da cenu 1500 za jeden dom a potom napr. nemaju zakazky mesiac alebo podobne je tiez rozdiel.Ak aj za robotu zoberu 500 euro tak si myslim ze cena za material nebude az 1000 euro? alebo sa mylim?
Odpovedať
@rawenn ja to napíšem takto. Záleží od počtu zvodov, sklonu strechy, výšky hrebeňa, rozmerov domu, počtu zberačov, ... Ale len tak pre predstavivost.: Bungalov 10x10m, hrebeň 3,75m, sklon 22°, štyri zvody, montáž zvodov na murivo, jeden komín, tri zberače, kontrolné svorky a krabice, žlabovky, SS spojky, podpery, revízia, robota na 5 hodín = 1200€ materiál aj práca.
Odpovedať
@megdesign aha no dakujem toto som chcel vediet ja mam bungalov 10mX13.5m ale nemam komin ,pasovina je uz v zakladoch ale ostatne veci presne neviem cize sa nebudem hadat,lebo tomu ani nerozumiem ;-) ,ale ako som pisal zdalo sa mi za bleskozvod trosku vela ,preto otazka na zde pritomnych
Odpovedať
@rawenn ostatné veci / "bižutéria" / bude treba všetky, ktoré som vypísal... + Číslovanie zvodov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?