Ako zabrániť žabám aby chodili do bazéna a na terasu?

Profilova fotka
Dobrý deň. Prosím o radu ako zabrániť žabám chodiť do bazéna a na terasu? Bazén je normálne zachlórovaný, filtrácia pustená nepretržite a aj napriek tomu som v skrimeri našla spokojne sediacu asi ropchu. Tiež nám chodia na terasu, to mi poradili posypať soľou, ale moc to nezabralo. Za každú radu ďakujem
Odpovedať
@adriaticamt oplotit si pozemok 😉 a staci hlupich 30cm.
Odpovedať
@adriaticamt je to ropucha, ropucha zelena. Vrchny kryt bazenu, nic ine nepomoze. @palo18 a predstav si ze nestaci. Mam pozemok oploteny zo vsetkych stran a presne tohto navstevnika som nasiel uz 2x v pivnici (vosiel cez otvorene okienko- anglicky dvor) a raz na dvore.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 máme oplotený pozemok komplet, máme psy tak to to bola nutnosť
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 myslíte tú kryciu plachtu? Tú máme ale keď dávam na noc chémiu, tak sa nesmie použiť. Žabu som chytila do sieťky a prehodila do poľa. Ale čo mám urobiť sa nevracala a nepozvala aj ,,kamošky" 🙊
Odpovedať
@adriaticamt čím máš oplotený pozemok? žaba sa prestrčí cez 3 cm otvor, nedaleko je stojatá voda ,ostala po regulácii rieky, žaby tam chodia na jar na rozmnožovanie z blízkeho lesa cez cestu 1. triedy, všade okolo dali folie asi 50 cm a zbierajú ich tam denne a prenášajú do vody
Odpovedať
@adriaticamt zaba ti robi sluzbu, tak jej dovol okupat sa. Chyta hmyz, kazdy den zozerie tolko hmyzu, ze ani si nevies predstavit. Cim ohrozuje zaba vasu terasu a bazen?
Odpovedať
@adriaticamt kadí ti do hriadok ako "túlavé" susedovic mačky? Značkuje nepríjemným ódórom záhradný nábytok ako susedovie kocúr? Podľa mňa nie, neriešila by som teda. Nech sa kupká. 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 a predstav si ze staci. A teraz sa prejdi popri plote a pozrite sa ci si nenasiel ani jedno miesto kade sa zabka dostane dnu.
Odpovedať
@palo18 nemam cely plot ma podhraovy betonovy zaklad. A tak je brana/branka jedine miesto kde dokazu "podliezt". A tomu nezabranis.
Odpovedať
@jabadaba akurát ti zanechá v bazéne nepríjemný darček žaburiny s ikrami a ostane ti po kúpaní pekný náhrdelník, užitočná je v užitkovej či okrasnej záhrade až sa vybláznia s párenia
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu máme pletivo, takže podľa toho čo píšete mi nezostáva nič iné len ich zbierať a prenášať do poľa. Každopádne ďakujem za normálnu odpoveď. 🙏
Odpovedať
@duzu zaby uz davno naplnili imperativ zachovania rodu, je maj.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 tak u teba je skôr vegetácia tu sa len teraz prebúdzajú listnáče akurát kvitnú ,no žaburiny už vidieť i v malých mlákach
Odpovedať
riešením je bocian, ale bociany 😉
Odpovedať
@antoni_sk akurát bociany potrebujú k žabám a močariskám i teplo, preto sú len na juhu
Odpovedať
@duzu a co tie krdle bocianov co kazdu jar vidno na poliach pod Tatrami?
Odpovedať
@adriaticamt Nasaď si do bazéna užovky 🙂
Odpovedať
@zita19 to vidno i u mňa na záhrade tak pol hodiny i 30 ,ale nie sú tu nikdy po celé leto, lepšie vedia pozbierať úrodu škorce krdeľ ako mrak za 3 minúty neostalo ani lístka
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?