Najlepšie bezplatné aplikácie na plánovanie interiéru

  • 04.02.2024

Všetci to dobre poznáme. Niečo vo vašom byte si pýta výmenu, niečo sa pokazilo a niečo sa vám už nepáči. Nahromadilo sa to a uvažujete nad rekonštrukciou? Nie každý z nás má dobrú predstavivosť a peniaze navyše pre interiérového dizajnéra. My sme pre vás odskúšali softvéry a aplikácie na plánovanie interiéru. Poslúžia na jeho navrhnutie a 3D a 2D zobrazenie. Viete si ich v pohodlí domova bezplatne nainštalovať a vyskúšať.

aplikácie na plánovanie interiéru
Foto: iStock

Sketchup

Sketchup je počítačový softvér prístupný aj v bezplatnej verzii. Jeho inštalácia je jednoduchá a pomerne rýchla. Poteší vás, že Sketchup nie je formovaný ako program, ktorému treba zadávať príkazy, ale pracuje intuitívne.

Jeho nastavenie je veľmi prehľadné a kresliť sa v ňom naučíte pomerne rýchlo. Disponuje 2D aj 3D zobrazením, množstvom materiálov a rôznymi farbami. V platenej verzii samozrejme nájdete oveľa viac funkcií, ktoré sa zídu architektom a dizajnérom. Výhodou je jeho presnosť, dokážete kresliť na milimetre presne. S pomocou jeho rodinného softvéru 3D Warehouse si do vášho projektu viete vložiť rôzny nábytok a doplnky.

Zapojte sa do diskusie v našom Fóre:

Poraďte program na vizualizáciu interiéru a exteriéru
Foto: iStock

Planner 5D

Veľmi jednoduchá a prehľadná aplikácia na plánovanie interiéru. Bezplatná verzia je však dosť limitovaná na druhy nábytku a materiály, avšak pre takú približnú predstavu to úplne postačuje. Je dostupný aj ako aplikácia na Google Play, aj na webovej stránke Planner 5D. Viete si na nej pomocou pár kliknutí nakresliť pôdorys vášho bytu, doplniť okná, dvere, zvoliť omietky a podlahy a následne to všetko prekonvertovať do 3D. Za výhodu považujeme možnosť ,,vstúpiť“ do modelu a tak vidieť navrhovaný priestor z ľudskej perspektívy.

grafický návrh kuchyne

Náš tip:

Inšpirujte sa návrhmi a realizáciami našich členov a prezrite si najobľúbenejšie fotoalbumy na Modrej streche. Zdroj foto: A3 návrhy

Floorplanner

Na internete je prístupná ich ukážková demo verzia, v ktorej nájdete ako program na plánovanie interiéru vyzerá a aké ponúka možnosti. Registrácia na stránke je zdarma. Poskytuje veľmi peknú grafiku, 2D a 3D zobrazenie, ľahkú manipuláciu a možnosť ukladania snímok. Používanie je veľmi jednoduché a prehľadné, naučíte sa v ňom pracovať do pár minút. Takisto poskytuje aj platenú verziu s bohatšími možnosťami.

Floor Plan Creator

Program je plne bezplatný na webe a prístupný v Google Play. Ovládanie tejto aplikácie na plánovanie interiéru je vhodné pre úplných laikov, keďže je maximálne zjednodušené a intuitívne. Pre ako-takú predstavu interiéru celkom funguje. Body však stráca na horšej grafike, ktorá pôsobí umelo a nereálne. Obsahuje len veľmi základný typ nábytku, ale celkom širokú škálu farieb. Je ideálny pre rýchlu vizualizáciu miestnosti a prípadné neskoršie doplnenie v inom programe.

P.S. – Vedeli ste, že Modrú strechu nájdete aj u našich susedov? Navštívte českú Modrú střechu a poraďte sa s ďalšími „strecháčmi“.

Autor článku: Nina Macáková

Zdroj foto: iStock, Floor Plan Creator, Floorplanner, Planner 5D, Sketchup

Diskusie na tému článku