Dekorácie na stole majú svoje zásady: Poznáte pravidlo 3?

  • 09.11.2022

Verte či nie, aj interiérový dizajn má svoje pravidlá. Hoci sa mnohí z nás riadia svojim pocitom a aktuálnym ročným obdobím, dekorácie na stole by sme mali rozmiestňovať s rozvahou. V tomto prípade platí „Pravidlo 3“. Ešte ste o ňom nepočuli? A pritom je tak jednoduché! Aby sme dosiahli príjemný dojem v spojení s jednoduchosťou, nemali by sme na stred stola položiť viac ako 3 dekorácie.

dekorácie na stole
Zdroj: Canva

Dekorácie na stole podľa pravidla 3

Pravidlo 3 je podľa odborníkov vytvorené na základe viacerých faktorov. Nepárna skupina dekorácií je pre oko prijateľnejšia a mala by sa nám o to ľahšie zostavovať. Jeden predmet je málo a viac ako 5 by už vyzeralo preplnene. Najmä na menších konferenčných stolíkoch.

A čo je ešte zaujímavejšie, niektorí odborníci a interiéroví dizajnéri zhodne tvrdia, že pri viacerých dekoráciách sa naše oči aj tak sústredia na 3 najhlavnejšie, respektíve najzaujímavejšie.

Odporúčame:

Zapojte sa do diskusie v najväčšom Fóre o bývaní na Slovensku v kategórii „Obývačka“
vonné sviečky na konferenčnom stolíku v obývačke
Zdroj: Canva

Zariaďujte s rozvahou

Naša myseľ nás neustále skúša. Pravidlo 3 dekorácií či predmetov viete využiť v celom priestore. Súvisí s výškou predmetov, aranžovaním nábytku či napríklad aj s obyčajným umiestnením spomínaného konferenčného stolíka. Jednoduché, no nie? Aké dekorácie máte na svojom konferenčnom alebo jedálenskom stole vy?

Autor článku: Michaela z Modrej strechy

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskusie na tému článku