5 rád, ako oživiť tehlovú stenu

  • 17.03.2024

Dali ste si veľkú námahu s obkladom alebo odhalením tehlovej steny, ale stále to nie je ono? Tehla je dominantnou voľbou do interiéru a občas môže pútať až príliš veľa pozornosti. Ponúkame vám 5 jednoduchých rád, ako oživiť tehlovú stenu.

ako oživiť tehlovú stenu
Zdroj: Canva

Malá záhrada v interiéri

Jedným z overených spôsobov je vytvorenie nástennej záhradky. Či už sa rozhodnete kvetináče priamo upevniť na stenu alebo ich len zavesiť zo stropu, úspech je garantovaný. Ešte lepší dojem získate voľbou plazivých rastlín, ktoré budú visieť z kvetináčov. Pohrajte sa so symetriou a farebnosťou, prípadne originálnymi kvetináčmi.

Odporúčame:

Inšpirácie pre obývačku od našich Strecháčov
Zdroj: Canva

Drevená polička plná pokladov

Jednoduchá drevená polička dokáže robiť divy. Poukladajte na ňu knihy, rodinné fotografie, kvety, obrazy. Stenu jemne rozdelí a uberie jej majestátnosti. Kľudne vytvorte kompozíciu viacerých poličiek a využite ju aj ako odkladacie miesto. Malý košík so sladkosťami alebo nádoba na sviečky vášmu interiéru dodajú útulnosť.

izbové rastliny
Zdroj: Canva
nástenná drevená polica
Zdroj: Canva

Zrkadlo do duše

Ak sa chcete pridržiavať jednoduchosti a čistoty, zadovážte si zrkadlo. Miestnosť opticky zväčší, presvetlí a dodá ten správny šmrnc. Nebojte sa skúsiť zrkadlo s ozdobným rámom, ktoré prevezme pozornosť na seba. Zaujímavou možnosťou je aj zrkadlo so slameným alebo prúteným rámom. Klasika tiež nie je zlá. Jednoduché s čiernym tenkým rámom je pastva pre oči. V prípade malých miestností zrkadlo poslúži aj na optické zväčšenie priestoru.

Zdroj: iStock
ako oživiť tehlovú stenu svetelnými reťazami
Zdroj: Canva

Rozsvieťte si svoj domov

Ako oživiť tehlovú stenu? Tehlový obklad a teplé svetlo zo svetielkových reťazí a lámp. Nie je lepšia kombinácia. Vášmu interiéru to zaručene dodá intimitu, romantiku a príjemnú atmosféru. Môžete použiť svetelnú reťaz, malé žiarovky alebo jednoduché kovové visiace lampy. Kreatívnou možnosťou je vytvorenie lámp zo sklenených fliaš alebo pohárov. Na internete nájdete aj množstvo šikovných návodov na výrobu visiacich či nočných lámp.

Autorka článku: Nina Macáková

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskusie na tému článku