Vydokladovanie hypoteky

Minulý rok sme brali hypoteku na výstavbu domu z čoho sme mali kúpit pozemok a postaviť hrubu stavbu. Mali sme vydokladovať do pol roka 60 percent hypoteky čo nám malo pokryt kúpa pozemku. No na pozemku boli komplikácie všetko sa natiahlo do toho korona , proste pozemok ešte nemame, nevieme kedy bude a dostali sme výzvu z banky aby sme vydokladovali. Viete nám poradiť čo by sa dalo vymyslieť lebo v banke nám toho vela neporadili.
Odpovedať
@7marciano7 neda sa to nejako predlzit, kvoli korone? V ktorej banke ste brali hypoteku?
Odpovedať
@frantos v prima banke. volal som tam tej žene cez ktorú sme to vybavovali ale moc neporadila. tak za pokus to určite bude stáť napísať žiadosť
Odpovedať
@7marciano7 tiez si myslim, ze by to mohlo pomoct napisat ziadost a zaniest im ju tam. Neviem ako su teraz banky otvorene ale mozno lepsie ist osobne sa informovat. Vacsinou tetusky priamo na pobocke ti viac toho povedia
Odpovedať
@7marciano7 mne raz bolo povedané, že Prima je veľmi ochotná dávať pekné úroky, ale údajne, ak sa prihodí niečo takéto, nekompromisne pokutujú porušenie zmluvy. Vraj v inej banke sa dajú takéto komplikácie skôr uhrať ako v Prime.
Odpovedať
Osobne viem, ze cez telefon vybavis fakt malo. Najlepsie je ist osobne a ked tak uz aj so spisanou ziadostou o predlzenie lehoty s tym, ze budes mat vsetko spisane, co a preco vam vlastne stalo v ceste. Teraz vie korona narobit hrozne problemy aj co sa takychto veci tyka
Odpovedať
@7marciano7 len chod do banky a spisete žiadosť o predĺženie lehoty na dokladovanie a toď vše mal som to isté.
Odpovedať
@7marciano7 Riesil som nieco podobne... Navsteva banky a spisanie ziadosti o odlozenie vydokladovania hypo.
Odpovedať
Profilova fotka
da sa to a viem o par pripadoch, kedy stavbu domu a veci okolo dost poznacila korona a pokial mas dobre meno v banke, tak si myslim,ze s tym odkladom nebude problem, len vsetko treba riesit osobne
Odpovedať
@martin25 a o koľko sa vám podarilo predĺžiť lehotu ? Do žiadosti ste napísali konkrétny dátum že dokedy by ste chceli ? V ktorej banke ste to riešili ?
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa to isto nebue tak, že ty si udáš dátum, ako myslím si, že banka má na to nejaké interné predpisy a tabuľky, podľa ktorých sa proste riadia v takýchto situáciách
Odpovedať
mňa to celkom zaujíma a budem teda moc rá, sk sa vám niečo podarí vybaviť, že by ste nám sem dali vedieť
Odpovedať
No boli sme v banke a volali tam na centrálu a nepodarilo sa nič vybaviť. Dobrá správa je že keď to neskôr vydokladujeme tak to vrátia všetko do pôvodneho stavu
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?