Predaj bytu a dátum na faktúrach

Zdravim. Prosim vas, aky najneskorší dátum môže figurovať na fakturach suvisiacich s rekonstrukciou bytu, ktore si potom chcem uplatnit pri DP? Je to dátum podpisu kúpno-predajnej zmluvy? Dakujem pekne
Odpovedať
Doba povolenia vkladu, ale ak by investície boli po podpise zmluvy, tak by to bolo vhodné zmluvne ošetriť, hlavne, ak ide o daňovú optimalizáciu.
Odpovedať
a doba povolenia vkladu sa kde zisťuje prosím? Nie som si teraz istý, kde hľadať tento dátum. Je to deň dátumu podpisu zmluvy záložného práva v prospech banky kupujúceho? Ide proste o to, že mi realitná kancelária vystavila faktúru za províziu, ktorú si účtovali a ktorú si vzali z predajnej ceny. Lenže dátum na faktúre je taký, kedy už na liste vlastníctva je iná osoba/kupujúci. Tak či potom táto faktúra je platná pre mňa, keďže provízia by mala byť uplatniteľný daňový výdavok
Odpovedať
Dátum vystavenia faktúry je jedna vec,ale ak sa nemýlim platný by mal byť dátum zdaniteľného plnenia,teda v tomto prípade dátum,kedy došlo k zrealizovaniu služby-napr.podpis kúpnej zmluvy...
Odpovedať
@mglk Je logické, že faktúru za služby spojené s predajom (nie rekonštrukciou, ako ste uviedli v zadaní) Vám mohli vystaviť až po uskutočnení transakcie, teda po prevode vlastníctva. Čiže je to ok, dáte do výdavkov. Zmluvu s RK, predpokladám, máte.
Odpovedať
áno, je to tak. A to, čo píšete mi aj dáva zmysel. Samozrejme mám aj zmluvu s RK, kde figuruje dátum dávnejší, kedy som ešte bol vlastníkom. Len chápete...človek si ničím nemôže byť istý, lebo niekedy aj zdanlivo bezvýznamná vec môže byť rozhodujúca... Inak ak smiem ešte podotázku: súčasťou faktúry vždy musí byť aj doklad o prijatí platby zo strany fakturujúceho? Napr. príjmový pokladničný doklad/potvrdenie transakcie z účtu? Lebo to som nedostal a čakal by som, že som mal dostať. Lenže v tomto prípade to možno netreba, keďže sa provízia vysporiadala z predajnej ceny...Neviem 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?