Nezateplený veniec a betónové preklady

Ahojte všetci táto téma tu už asi veľakrát bola ale nechce sa mi to hľadať staviam dom a pri zalievaní venca a betónových prekladoch nad veľkými oknami sa nedal polystyrén stavbár to odôvodnil tým že keď tam pôjde aj tak 16 cm Izolácia tak to nemusí byť Aky je váš názor ? mňa strašia Že je to zlé a možno sa mi to bude rosiť a zrážať voda atď. Je to az taka tragédia ?Keďže to už je tak urobené a zmeniť sa to nedá čo odporúčate?
Odpovedať
Profilova fotka
preklady by ma nemrzeli, skôr ten pilier medzi portálmi, Viem, že je to moderné ale tie veľké "okná" pokladám za blbosť, spôsobia oveľa väčšie TS ako neizolované preklady a tie neriešitr.
Odpovedať
Železobetón lambda 1,74 až 1,43 W/m2K Ytong lambda 0,82 až 0,09W/m2K Ten človek je i**ot ak ti tvrdí, že to 16ka zateplenie vyrieši
Odpovedať
@zajo100 Ked to zateplis aj zvrchu,rosit sa to isto nebude.Keby sa tam aj dal nejaka 3ka xps,ako davaju,nic to zasadne nezmeni.
Odpovedať
@dusan72 Áno s vrchu pôjde 35 cm Izolácia a zvonka minimálne 16Cm polystyrén až nad veniec na ten polystyrén čo už je tam.
Odpovedať
@zajo100 a davas exterierove zaluzie?
Odpovedať
@rkorba Tak aj pod žalúzie musím dať minimálne nieaky styrodur A čím väčšiu izoláciu dám Pod žalúzie tým hrubšiu izoláciu budem musieť dať aby som vedel zakryť Box žalúzií. Ešte stále rozmýšľame či dať ich alebo nie myslím tie žalúzie.
Odpovedať
@zajo100 ked ides davat 16cm polystyren, tak ti tam nevyda skoro ziadna izolacia medzi zaluziovy box a betonovy preklad.
Odpovedať
@rkorba No ak budeme dávať žalúzie tak budem musieť dať aspoň dvadsiatku izoláciu zvonku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, Mna by zaujimal len taky detail na tej tretej fotke prechod terasa dom - netreba dat polystyren az po vrch ako je stresna folia? Ci staci aby polystyren precnieval nad veniec aspon povedzme 25-50cm s tym ze sa veniec potom prekryje uz striekanou izolaciou / vatou zhruba 15-20cm? Dakujem
Odpovedať
@pete_slopovsky a ako by si na ten detail chcel ten polys chytat? Ak si odpovies zistis ze B je spravne.
Odpovedať
@zajo100 Pruser je to hlavne pri externych zaluziach. Aj pri zatepleni 20cm EPS ti nevyda normalna izolacia pod kaslik. Normalna >= 8 cm, idealne PIR a pod, alebo aspon XPS. Uplne minimum je 5 cm XPS, ale to je tak na hrane...
Odpovedať
Ahoj urcite tam mala ist aspon 5 styrodur ja som dal a avsetci vraveli ze na co... Ale uz som videl kde nebol styrodur ale v zime bolnproblemm.. Dufam ze z tym nebudes mat problem. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Je potrebné dávať 5cm XPS v mojom riešení ? (30cm porobetón + 20cm sivý polystyrén)
Odpovedať
@purplesticks Hore na betonovy preklad ano, hlavne ak budes mat ext. zaluzie. Ten spodok som uplne nepochopil, pokial tam ma byt nataveny asfaltovy pas 🙂
Odpovedať
Zdravím, pri 30 Ytong + 20 EPS a vonkajších žalúziách je aké najlepšie riešenie? Dať pred betónový preklad 5cm Styrodur + 3 - 4 cm pod box mi príde málo, ako ste to riešili?
Odpovedať
@zefe vymenit xps za nieco lepsie, styrodur nap?
Odpovedať
@utrel Ja planujem pod kastlik 5cm styrodur, musi stacit
Odpovedať
@peter977 mam to iste a natom 15cm eps a ziadny problem ani pri minus 25 takze nevies ocom tocis
Odpovedať
@milan_toman lepsie = PIR alebo fenolova pena (Kingspan Kooltherm K5) alebo resolova pena (Austrotherm Resolution). Len musi byt dobre vyriesenie kotvenie, lebo to nema taku pevnost v tlaku ako XPS = styrodur. @utrel 8 cm dokopy je rozumne minimum
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?