Zateplenie betonoveho stropu 400mm izolacie

Ahojte trošku nechápem prečo vačšina ludi,čo ma betonový/keramický strop (a valbovu alebo Ackovu strechu) tu v rôznych témach píše, že treba dať aspoň 300-400mm izolácie. Ak celkový tepelný odpor stropu pod nevykurovaným prostredím má byť podľa normy 6,5 tak teoreticky stačí 25cm izolácie s lambdou 0,038 Neviem či tých 5-15cm navyše má až taký významný efekt, ked berieme do úvahy pomer náklady na izoláciu vs ušetrené náklady na kúrenie. Je tu dajaký odborník, čo to dokáže vysvetliť?
Odpovedať
@cifo1986 otazka je podla akej normy? 2020
Odpovedať
@cifo1986 podla tohto clanku /https://www.asb.sk/stavebnictvo/zateplenie/poziadavky-natepelnotechnicke-vlastnosti-stavebnych-konstrukcii-abudov / sa norma v istom obdobi zmenila, cize povolila sa mensia hrubka, mozno odtial su tie nezrovnalosti...avsak od roku 2021 bude prisnejsia a postavite dom v starsej norme? uz len kvoli pripadnemu dalsiemu predaju to navysenie by som osobne spravil, ale to je moj nazor...
Odpovedať
Nikto stava dom na hrane s normou, lebo musi a chce usetrit .. ini normu respektuju, no stavaju pre seba a len raz za zivot
Odpovedať
@maxogo v tom odkaze je koeficient strop pod nevykurovaným prostredím hodnota Rr2 6,5 Rr2 – cieľová odporúčaná hodnota po 1. 1. 2021
Odpovedať
@milan_vt v norme je odpor 6,5 čiže teoreticky stačí 25cm izolácie
Odpovedať
Profilova fotka
ak NAPRIKLAD polozis 25 cm vaty medzi krokvy, tak to je 25cm vrstva vaty???
Odpovedať
@cifo1986 to je pivnica ten strop pod nevykurovanym prostredim, podla mna
Odpovedať
@kaspy nerozumiem celkom otázke
Odpovedať
@maxogo pivnica asi nie
Odpovedať
@cifo1986 potom je to strop, kde este nad nim je priestor, ktory ma tiez nejaky tepelny odpor...ak je to plocha strecha kde nad nou je uz len vonkajsi priestor, tak tam bude treba 9,8.
Odpovedať
@cifo1986 Ale ved hovorim, precitaj si este raz co som napisal ..
Odpovedať
@cifo1986 Norme mozno staci 25cm, no mne by urcite nestacilo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milan_vt už chápem
Odpovedať
@maxogo áno tak ako píšeš, je to keramický/betonový strop nad ním priestor a potom valbová strecha, vtedy je to od roku 2021 hodnota 6,5.
Odpovedať
25cm je asi minimum, ked dáš viac bude lepšie, ja som mal vypočítane 24cm, dal som 2x16cm vaty s lambdou 0,037 ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?