Medzera medzi oknom a polystyrenom

Nazdar majstri. Vedeli by ste poradiť?-okná budú zarovno z múrom.Ked zateplím polystyrénom do pol rámu okna,tak medzi rámom a polystyrénom vznikne medzera,ktorú vytvorí lepidlo +- cca 1cm...Vraj by mohla ísť aj PU predstlačená páska Pernica T300. podľa šírky medzery https://www.okentes.sk/pernica/expanz... Čím by ste tú medzeru vyplnili?-ak nie tou páskou.?... ...mohla by isť aj na lišty parapiet? kôli roztiažnosti...? Ďakujem za odpovede
Odpovedať
ja by som polystyrén ukončil pri ráme okna, resp aj tesne pred ním a ten zvyšok po polku rámu vyrežeš ďalší kus a na PU penu to rilepíš k tej tabuli, čo si ukončil tak aby to doliehalo tesne k rámu. Potom samozrejme apulišty. Aby to pekne dolahlo je dobré rezať to rezačkou na polystyrén.
Odpovedať
@ondrej144 okná sa z hľadiska európske normy ETICS majú predsadiť. V tom prípadne by ti tento problém nenastal. Ak je zároveň s múrom, tak buď ako píše utrel, ale ja by som dolepil taký klin z XPS, čo sa používa ako systémové riešenie pre parapety a zvyšok okna styrodurom obložiť aby si zakryl rám. Ak nie, tak páska je lepšia ako pena jednoznačne.
Odpovedať
Ďakujem,asi urobím ako píše " utrel" ,lebo pásku do medzery 1 cm nenalepím rovno ..musel by som pásku dať na rám ešte pred polystyrénom a tak ho pritlačiť,
Odpovedať
@ondrej144 u mňa sa dávalo tak že eps sa dal cca 1cm na rám okna niekde vznikla medzera aj 2 CM a dala sa tam pena ktorá to pekne vyplnila a potom sa orezala
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?