Lambda 375

Dobrý večer, je treba yotong 375 Lambda zateplovať? Chceme kúpiť do na kluč a v projekte je bez zateplenia,vraj to zodpovedna tepelno izolačným vlastnostiam ako by sme zateplovali Yotong 250 + 10 cm polystyrén? Je to tak, vie niekto poradiť? kúrenie má byť podlahové elektrické. Ďakujem
Odpovedať
@arab007 Hlavne netreba stavat z 375 lambdy. A ked uz tak je treba zateplovat a s elektrickym kurenim prekurite aj gate. Dnes uz kazdy co ma v ri.ti dieru stavia domy na kluc. Lambda 375 ma R=4.87 a m2 stoji okolo 31e 250 + 100 EPS70F ma R=2.81+2.6= 5.41 a m2 stoji 21e (s EPS Grey 100 by to bolo 6.01) Norma na tep. odpor konstrukcie steny je min. R=4.4 co sice 375 s odretymi usami da. Cielova odporucana hodnota je R=6.5 naco potrebuje napr. porobeton 300 a 120 EPS. 250 + 100 je uz tiez v dnesnej dome zufale malo, idealne je 250+250 alebo 300+200. Pre istotu si pozrite aj kolko izolacie je v strope a v podlahe, ci je zatepleny sokel, ako hlboko pod uroven terenu a akou hrubkou. Lebo toto vyzera, ze to bude podobne zufale. Tesne splnit normy a clovek nech potom prekuri tisice eur. A s elektrickym kurenim a pripravou teplej vody uz podla novej normy neskolaudujete. Teda ak tam bude 375 bez zateplenia. Ak to velmi chcete a s tou 375 sa neda nic robit, tak zateplit minimalne 120mm EPS Grey, v strope pod 40cm izolacie ani neuvazovat zateplit sokel rovnakou krubkou ako fasadu aspon 30cm pod uroven terenu. Do podlahy tak 150 - 200 mm EPSka. Nezabudnut na rekuperaciu. A aj potom bude velky problem skolaudovat to s elektrikou ak bolo stavebne povolenie vydane po 1.1.2016
Odpovedať
@arab007 nuz, zateplit to budes potrebovat urcite. Ja mam 38ku tehlu, ktora ma myslim podobne tepelnoizolacne vlastnosti ako tvoja tvarnica a idem davat 15ku zateplenie kde je vela okien a dveri a 20ku tam, kde na stene je len jedno okno. Tie okna som predsunul 5cm. Vsetko zalezi na tvojom pocite, a teda, kolko zateplenia okolo okien uz povazujes za prilis vela a teda prilis brani vyhladu z okna. Ak s tym nemas problem a stavias bungalov, tak aj 25cm.tvarnica by ti vyhovovala a na to 20 cm PS a mas vybavene. Tepelne vlastnosti lepsie a cena materialu nizsia. Nejaka robota so zateplovanim, ale zas menej sa namakas ako davat tie tazke tvarnice 375ky ;)
Odpovedať
Ahoj,pokial chces davat 375 lambda tak uz bez zateplenia.Pokial chces zateplovat tak skor nejaku 30ku a viac polystyrenu.
Odpovedať
ďakujem všetkým za odpoveď :-)
Odpovedať
30 a zatepliť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?