Dočasné zateplenie betónového stropu

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Mám liaty strop s predpätými betónovými nosníkmi (jedná sa o tento typ http://www.rector-sk.com/kategorie/re...). Zospodu pôjde podvesiť sádrokartón. Najskôr o nejaké dva roky by som chcel zobytniť aj podkrovie, ale dovtedy by som potreboval tento strop zatepliť tak, aby som mohol bývať a aby to nebolo príliš drahé. Radili mi, že mám zospodu nechať nastriekať pur penu (medzi debnenie a sádrokartón). Ja som skôr premýšľal nad zateplením zhora minerálnou vatou a nejakým záklopom z OSB (aby sa po tom dalo aj prejsť). Vatu by som teoreticky vedel neskôr použiť pri zateplení podkrovia medzi hrady. Ďakujem za rady
Odpovedať
@yess zatepli rovno krov tak ako sa má je to najlacnejšie riešenie. Budeš striekať penu a potom aj zatepľovať strechu. To je drahšie riešenie. Rozbalíš ten balik a sa nafúkne a už sa ti medzi krokvy bude dávať naho... vata. Najlacnejšie riešenie je vždy spraviť to na prvý krát a poriadne Alebo nahádzať seno 50cm 🙂
Odpovedať
@jumt To by som rád len, krov ešte budem upravovať a meniť strechu (chýbajú tam kontralaty aktuálne)
Odpovedať
@yess Položte len parozábranu, na ňu 40 cm vlny. Neviem, aké intenzívne budú práce na povale... kde sa bude niečo robiť, skladovať, tam urobte ponad vlnu "lavičku" a pod ňou nechajte vzduchovu medzeru
Odpovedať
Profilova fotka
Porozmyslaj nad tym ze ked vatu kupis je krasne v balikoch a ty ju rozprestries ona sa nafukne ako ju potom zasa zbalis ked budes menit strechu? Kam ju das? Ak nemas dom zvonka zatepleny naukladaj tam vo vrstvach tuto izolaciu je v paneloch lahsie sa s nou manipuluje
Odpovedať
Profilova fotka
@yess porozmýšľal by som o zásahoch do strechy, kontralaty nie sú dôvod na rozoberanie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?