Vyrovnanie drobnych nerovnosti na betonovej podlahe

Ahojte, poradte cim vyrovnat male nerovnosti na novej betonovej podlahe 2 x 5m, vyraznejsie vyvysene miesta som uz zbrusil, su tam nejake reziky po vodovahe obcas jamky a nejake spadnute oblasti, nerovnosti su zhruba <=6mm. Nechcem ju celu zbrusovat a ani zatial davat ziadnu podlahu. Zataz - dielna, mensie otrasy z rucnych nastrojov, pochodzna plocha, police s vercajgom. Citam o nivelacnych stierkach, ktore sa rozleju ale nepoznam to. Pre mna vhodne je ze to netreba zarovnavat latou. Neviem, ci stierky toho typu maju potom dostatocnu pevnost alebo ci sa pouzivaju len tak, ze na ne sa potom este nieco dava. (?) Potom vidim opravne betonove stierky, ktore sa rozotieraju (napr. Den Braven Opravna Stierka Final), ktore su vhodne na vyrovnavanie nerovnosti 1 - 5mm. Cim by ste to vyrovnali ?
Odpovedať
@stavepeter ničím, podložil by som nohu police....
Odpovedať
@palo18 tie lepsie maju vyskovo nastavitelne terce 😄 ak to je dielna ...neriesil by som to ...
Odpovedať
@stavepeter Ja som v garáži a dielni použil samonivelačný poter Chemos garáž. https://www.farby.sk/198573/chemos-ga... Keď chceš vidieť, ako to vyzerá po vyliatí a zarovnaní ježkom, tak fotky sú tu: http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob... Inak do dielne som dal na podlahu linoleum. Predsa len, keď niečo kvapne (olej, farby) na betonový poter, tak to už neočistíš. Z linolea to umyješ riedidlom, aj sa ľahšie udržuje povrch.
Odpovedať
@stavepeter Treba vyliat cementovu nivelacnu hmotu, pod to samozrejme prislusny penetrak a povysavat... Mam dobre skusenosti s Murexin OS 50, maju aj pevnejsie vyslovene ako finalny povrch, ale neviem aky maju rozliv. Ta OS 50 ma paradny rozliv a je celkom pevna, bezprasna... niveloval som cca 150 m2, ani jedna prasklina, nic sa neoddelilo, drzi paradne. Penetrak som daval od Murexinu, ktory bol na to urceny. Ak si to nikdy nerobil - treba jezka, podlaharske tretry, zubove hladitko na palici - zub 2x vyssi ako liata vrstva, uplne presne mnozstvo vody a aspon 2 ludi - jeden miesa/nosi, druhy leje a vyrovnava. A robit rychlo. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?