Popraskané tvárnice Porotherm

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň chcem sa poýtať či má niekto skúsenosti s popraskaním vnútra nosných tvárnic Porotherm. Mám záujem len o odpovede ľudí čo podobný problém riešili priamo so statikom, alebo iným odborníkom (ide mi hlavne o to či to nemôže ovplyvniť statiku). Tehly sú popraskané všetky ktoré nám boli dodané, nie sú však popraskané zvonku po obvode vid. obrázok. Ďakujem :)
Odpovedať
1
2
Pridavam fotku aj na ukazku /edit Meh.. kedze to hodilo na druhu stranku, tak rekapitulacia: Svagor mal taketo tehly, riesilo sa to priamo s Wienerbergrom cez stavebny dozor, a vraj vsetko OK.. ja som staval a popraskane vnutro taktiez, vonkajsok nastastie nie
Odpovedať
@andreus Klasika, Wienerberger predavaju popraskany smejd. Sem tam ma niekto trochu viacej stastia a potom tu panko "gratuluje" popritom klame ze ich tehly nie su popraskane (vid ina tema kde som poslal foto mojich popraskanych). Potom citame ako "priamo so zastupcom z Wienerbergeru a udajne nevadila ani vonkajsia prasklina" .... smiesne od nich. http://www.modrastrecha.sk/forum/obvo...
Odpovedať
@panak Zasa ak sa pozries na tu fotku co som pridal, tak vnutorne rebrovanie je ukazkove bez prasklinky 😄 asi si treba vybrat ktore praskliny chces 😄 Ako je na tom Heluz? mal som za to ze tie praskliny vznikaju pri vytvrdzovani a je to vlastnost kazdej tehly
Odpovedať
@andreus Bohuzial alebo chvalabohu to porovnat s Heluz neviem kedze som staval iba jeden dom 🙂 Jedine co viem a aj to viem dokazat je ze Wienerberger Porotherm dodal tehly popraskane a pisomne potvrdili ze to je "normalny" stav ich produktov ktory napriek prasklinam splna deklarovane parametre pevnosti. Bohuzial v ziadnom reklamnom materialy ich neprezentuju ako tehly s prasklinamy a ich zastupca na tomto webe declaruje ze nevyrabaju tehly s prasklinamy. Dufam ze uz dlho nebudem musiet riesit podobny problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj no podľa mňa nie sú popraskané, žiadné veľké praskliny som tam nemal. Tie drobné, ktoré asi vidíš na fotke sú nič z môjho pohľadu. Videl som už aj o veľa horšie praskliny od iných výrobcov.
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v a kde je rozdiel oproti obrazku ktorym sa tato tema zacala ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj aký rozdiel? Teraz trochu nechápem tvoju otázku. Ako myslíš rozdiel medzi mojimi tehlami a tehlami zakladateľa tejto témy??
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v na tych tvojich su uplne rovnake praskliny.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tak trochu áno, ale to nie je žiadny problém, tak ako som už aj predtým napísal!!! Dom nám stojí a to je hlavné 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v to ze to je problem, alebo ze spadne dom nikto netvrdil, ale medzi " žiadne tehly nie sú popraskané" a "tak trochu áno, ale to nie je žiadny problém" je dost rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj ako som už viac krát napísal, ja tie malé prasklinky vôbec nepovažujem za praskliny! Preto som napísal, že naše tehly neboli vôbec popraskané, lebo to tam stále vnímam. Áno, je pravda, že tie miniaturné prasklinky sme tam mali ale to vôbec ničomu neprekáža a pomaly každá tehla to má! A ak sa naďalej potrebuješ do mňa navážať, tak v tom prípade tu končím. Nemám chuť sa s nikým hádať. Toto fórum mám rád, lebo sú tu niektorí aj milí ľudia a preto si to tu nechcem znechutiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v o Cela tema bola o rovnakych prasklinach ako tam mas ty a ked si dovolim upozornit, ze tam mas uplne rovnake praskliny aj ked pises, ze tam ziadne nie su tak sa zrazu navazam do teba a znechucujem ta ? Ale vsak v poriadku, vitaj v mojom "fanklube" , budes si v nom velmi dobre rozumiet s osadenstvom...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majkoj dobre, už viac radšej neriešme. Je to jedno.
Odpovedať
@pavol_v nieje to jedno, je to popraskany smejd, slovak preglgne, zaplati a este sa sebaoklamava. Vdaka takto zmyslajucim ludom nas vyrobcovia potravin krmia srackami a odvolavaju sa na nase specificke preferencie..
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_v ja som staval dom z rovnakych tehal ako tu pise @juancha .. pozrel som si instruktazne video vyrobcu aj ked mi murovala dom firma..staci si pozriet na youtube nemecku kvalitku tychto tehal a kazdy pochopi ze nemci z takychto popraskanych tehal urcite nemuruju..je to podobne ako s potravinami ci inymi vyrobkami vyrabanymi u nas a v zahranici..
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek každý ma iný názor a človek sa tu už niekedy nevládze hádať s ľuďmi, ktorý si aj tak budú mleť len to svoje. Stále budú aj ľudia, ktorý chcú stavať z tehly a nie z popolčeka! Hádam sám výrobca vie, či je to problém, že je trochu tehla popraskaná alebo nie. A ľudia ktorý nechcú, tak nech si kupujú predražený popolček.
Odpovedať
@pavol_v polamany "popolcek" a polamanu tehlu hadzem do jedneho vreca. Ty si z tych co kupi zene prasknutu vazu a ked zena ohrna nosom, tak povies, ze na funkciu to nema vplyv. Ved nikde netecie, tak co vymyslas.. :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@rapidek no veď jasné, že by som jej to povedal 😄 😄 😄 Aby nevymýšľala s ďalšími vázami 😄 Každí máme svoj názor a vidím, že ani jeden ani druhý neustupíme, lebo každí máme inú skúsenosť s materiálom. Je to pochopiteľné, takže to tu uzatváram. Prajem ti nech sa ti dobre býva, čau!
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?