Podlozka pod kari siet

Ahojte, poradte mi prosim ake a odkial ste kupovali podlozky pod kari siet do deky. Vdaka
Odpovedať
@cololondon Stačí si len vybrať, ktorá sa ti páči: https://www.google.com/search?sxsrf=A...
Odpovedať
@chrobak7 🙂 vdaka, to si vyhladat samozrejme viem...len ma zaujimalo,kto bol s akymi spokojny...kolko na 1 karisiet pouzit, aku vysku zvolit a tak
Odpovedať
@cololondon akú výšku zvoliť? Veď to máš v projekte. Volá sa to krytie vystuze betónom. Ja som použil porozbíjané DT. Žiadne podložky netreba platiť...
Odpovedať
@megdesign ak nechceš priznaný monolit 🙂
Odpovedať
@kejsix tak tie plastové lišty / štuple bude tiež vidno...
Odpovedať
@megdesign jasné, ale sú v jednej línii, keď si dáš záležať... ale to len taká podpichovačka... podlozenim DT ti neobali výztuž poriadne, ale v dome tam aj tak nemá čo hniť.
Odpovedať
@cololondon Na to si sa nepýtal. Ale ako napísali vyššie, v projekte musíš mať uvedené, v akej výške je spodná a v akej horná výstuž (prievlaky). Na tejto fotke vidíš, aké dávali mne. Kde ich kupovali - to neviem. A skúsenosť - veď je to len podložka. To je jedno, aká. Aj keby si dal obyčajné narezané drievka, tak to bude v pohode. http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob...
Odpovedať
@chrobak7 v hociktorych stavebninach..
Odpovedať
Podkladal som žuly haha. 😄 Poradím ti lifehack. Ak máš napr. 15cm deku, tak narigaš z pumpy cca 5cm hrubu vrstvu. Potom povieš pumparovi, nech odstavi motor a zakúri. Ty zatiaľ na tú 5cm vrstvu betónu porozkladáš kari siete. Dokúri, dokydáš do vrchu a vybavené. Netreba zbytočne na každé riešenie hľadať problém 😄
Odpovedať
@arcticcode Nespadla Ti nejaka ta zula aj na to umyvadlo?
Odpovedať
@kejsix Mne ani nie
Odpovedať
@arcticcode ta rada s ukladanim pocas liatia je riadna blbost. Sice to bude nachxja ale aspon narocnejsie a drahsie. Pokial betonujes spodnu platnu, najlepsie sa mi osvedcili kúsky DT - uzabovany povrch nieje uplne rovny, množstvo tolko aby sa moc siet neprehybala ked po nej chodis. Ak su v projekte 2 vrstvy - pod stenami, tak tam distancny kovovy had - nestoji svety, takze zasa tolko aby sa po tom rozumne dalo chodit- ak je 1m siet, tak kraje a stred... Ak to mas na poschodi, tak plastovy distancny had- daval som cca po 3/4m, aby to drzalo a nikam sa neprehybalo. A ked sa to dobre zvibruje, tak ani to potom zospodu nieje vidiet 🙂 @cololondon
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cololondon my sme teraz betonovali poter a davali kusky styroduru 😀
Odpovedať
@stefanby PRečo by to bola blbosť? Samozrejme, zavisi od toho, čo ideš betonovať. Keď dajaku platničku meter krat meter, tak je to ine, ako keď rigaš 30 kubikov do medziposchodia ne? 🙂
Odpovedať
@arcticcode už si to tak robil keď to radíš? alebo inak ako si betónoval platňu? Pretože ak sa má zachovať krytie výstuže, tak keď to tam hodíš na 50mm betónu a pojdeš doliať a zahladiť zvyšok, tak keď na tú sieť stupíš, zatlačíš ju dole, možno nie prvým krokom, ale v betóne sa moc skákať nedá, takže klesne dole a keď si nedáš pozor, tak do ďalšej kopneš a ešte si aj roztrhneš čižmu... Ak robíš 1x1m plochu, tak tých 5 kameňov / tehál / kusov DT niekde najdeš, ak ideš "rigať" 30 kubíkov na strop, tak ťa menej vyjde kúpiť tie podložky čo sa na to používajú. a nemusíš riešiť, že pumpár bude na teba čakať (za 80 - 120E/hod) kým sa pobavíš zo železom ešte...
Odpovedať
@stefanby podla mna stacilo,keby si ostal pri prvej otazke 😂
Odpovedať
@stefanby Jasne, kadečo som už pobetonoval 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?