Odpad z porfixu do zakladov

Ahojte, zo stavby mi zostala cca. paleta odrezkov z porfixu. Prave staviam záhradný domček, dielňu a rozmýšľam ako ten odpad využiť. Nevie niekto poradiť, či je to vhodné nahádzať pod zakladovu dosku. Okolo mam pásy 30 cm beton, na tom dve rady DT 25, a deka bude cca10 cm beton s kari sieťami. A pod tu deku či sa da použiť tie odrezky?
Odpovedať
Profilova fotka
@trubiroh nie je to vhodné nahádzať pod zakladovu dosku.
Odpovedať
@eagleowl prrečo?
Odpovedať
porfix casom vo vlhku zvetra na prasok. tym ti povytvara dutiny pod doskou. To asi nebude dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@trubiroh V tomto pripade by som v tom velky problem nevidel.. Ak ked moj pristup je ze stavebny odpad by sa nemal zakopavat na pozemku. Porobeton v zemi degraduje rozpadne sa casom na piesok, zmensi objem. Ale pod tou platnou to nebude mat vplyv.. jasne ide o mnozstvo a celkovu vysku zasypu..
Odpovedať
Porucaj to tam a prejdi so žehličkou / žabou. Alebo to podrv na prach a tak... ja som mal jamu, do ktorej som vysypal porfixove kusy a prach. Rok som po tom chodil autom, rozpadlo sa to, ale držalo "hladinu" tej diery... Keď nahadžeš kusy, tak budu medzi nimi medzery. Ak sa ti bude ten porfix rozpadavať na prach, klesne ti jeho výška pod platňou. To nie je dobre. Ale keď to nasypeš ako prach, alebo ubiješ už na začiatku, tak to bude ok.
Odpovedať
@trubiroh Varuj sa toho, aby si takýto plynosilikátový odpad dával pod nosné betóny. Tak ako píšu aj diskutéri vyššie: po čase sa to rozpadáva, vznikajú dutiny, no a môžeš mať problém. Ale zas na obsýpku napr. okolo základov, to vidím ako ideálny materiál. @richard71 A prečo nie stavebný odpad do zeme? Na svojom pozemku a napr. na kategórii "zastavaná plocha"? Jasné, že všetko v rozumnej miere a napr. nezakopem tam nejakú chémiu, ktorá mi časom bude przniť spodné vody. Či je podľa Teba lepšie len slepo zapĺňať verejné skládky materiálmi, ktorých využitie mohlo byť aj doma ????
Odpovedať
@trubiroh Ja mam takto nahazane pod garážovej podlahou a div sa svete,nič sa po 10r neprepadá.Takisto asi 10ks nepoužitý Ytongových kádrov je pohodených po pozemku bez prístrešku,prší na ne, mrznú už 12.rok,a ešte sa nerozsypali.
Odpovedať
Profilova fotka
Vyviezol som minuli tyzden 850 kg odrezkov stvrdnutych lepidiel atd s celej stavby co sa nazbieralo za 2 roky. Na skladke stavebneho odpadu za to chceli 14€. Stoji ti za to, to zakopavat na svojom ?
Odpovedať
@roberto18 Tu nejde o tych zopár €, ake o to či je to vhodné na to, aby sa nahádzalo pod tu dosku. Aj ja som obaly a podobné blbosti zo stavby odovzdal na skládke. Tu sa jedná proste o využitie materiálu, aby sa ozaj nevyhodilo zbytočne ak sa dá použiť ešte na niečo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?