Armovacie koše do základov

Zobraz úvodný príspevok
Chystáme sa na ďalší týždeň kopať základy na dom. V projekte sme v základoch nemali žiadne železo, ale rozhodli sme sa nakoniec, že ho tam chceme dať. Tak som chcel poradiť, aké veľké koše do základov a aké hrúbky roxorov a ich rozmiestnenie by bolo optimálne? Základy budú cca 75cm na výšku a na šírku 60cm. Nechcem tu riešiť, že je zbytočne dávať železo do zakladov. Tak sme sa rozhodli. Vďaka za kazdu radu.
Odpovedať
1
2
@miroslavvvv keď už tak do každého jedného výkopu, aj stredové nosné.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac keby si mal aspon trochu paru o stavebnicte z praxe tak tie Vase blbosti co tu vypisujete nikdy nenapises. Ale tak to tu chodi,videl lopatu a uz je majster do zakladov. Ten Vas preberany postup riesenia zakladu je chybny od prveho kroku po posledny. Tebe to ale nedojde, riadis sa heslom ked to postavili iny,postavim aj ja. Len otazka znie ci dobre alebo zle a nie ci postavis.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@palo18 Ok, dam to do každého vykopu. A mimochodom ako ste riešili rohy? Stačí len tie koše zasunúť na rohu do seba a zviazať? - že jeden koš dám do výkopu do rohu úplne zo strmienkami a z druhého odoberiem cca 2-3 strmienka a zasuniem to dokopy? Stačí to? Alebo je potrebne to ešte previazat ohnutymi roxormi?
Odpovedať
@miroslavvvv ja som preväzoval, L roxor 6ks na každom rohu. Ale keď to len zasunieš a zviažeš je to ok.
Odpovedať
Profilova fotka
A ked kupis rohoze a ohnes do tvaru U?
Odpovedať
@mcsmekac nemam cas sa venovat ludom ktory o to stoja a nie este takym co vsade boli a vsetko videli. V skratke. Zelezo do zakladu rod. domu pokial si to nevyzaduje narocne zalozenie a podmienky je totalna blbost. Tu to ma skoncit. Vase pre dobry pocit, je skor pre hlupy pocit z nevedomosti. Povedz mi ako chces vyriesit v zaklade kopanom bagrom Vase spominane krytia 2-5 cm. Aky beton pouzijes aby ti zelezo nezhnilo pri takom kryti. V nejakej casti kde uz zelezo nebude ale pokracuje zaklad... celok nema zmysel. Zelezo za 100 euro v zaklade je na smiech. Pri priemere 12mm ma vahu bm 0,89 kg. Co s tymi 170 m chces v zaklade urobit? Zober 100 euro a daj na charitu alebo posli chorym detom, to bude zmysluplne a zatlieskam ti. Ale zakopavat ich do zeme nema zmysel. Foto v prilohe je detajl ktory ty nepostrehnes ale vidno tam aj krytie v zaklade. Foto z velkych stavieb sa nezverejnuje. Nie som pedagog aby som tu vysvetloval uplne podrobnosti, stacit ti ma ze tam zelezo netreba.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@mcsmekac postuduj... https://www.ssc.sk/files/documents/te... toto bolo vydane v roku 2003. PO 15 rokoch zacinaju padat prve lavky a mosty, vid SNV, Velka Lodina, Nizna. Spolocny faktor: korozia predp.kotiev a vystuze A to su mosty, kde je mostovy beton, nie tie srandy co sa leju do zakladov :) suhlasim s @jozefsv, ak nemas v projekte zelezo v zakladoch, ani ho tam nedavaj. Staticke zatazenie RD (dnes na 90% bungalov) je 0.1nic- sranda oproti zatazeniu inych inzinierskych stavieb, ale samozrejme slovenske prislovnie Moj dom moj hrad nepusti. Do zakladov zelezo ako do bunkra, mur dobre ze nie meter siroky (lebo viac je lepsie), najlepsia je dychajuca tehla a podobne zbesilosti. Beton potom uz co najlacnejsi (idealne nehutneny, priprava betonaze odflaknuta, beton riedeny atd...atd). A pri dokoncovani uz nema ani na fasadu, lebo do zakladov nadrbal zeleza za 500e :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
@mcsmekac to zase len dokazuje ze vies o tom velke kulove. Dal by som ti tu fotky zleho krytia nosnikov kde zhrdzavela vystuz z 86 roku tak ze to bolo na padnutie a to nebola trvale v zemi. Beton v zemi ak tam ide zelezo s tak malym krytim tak musi byt aky ty mudrlant? Napis mi recepturu. Urcite nie ten tvoj co si tam nalial.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac to len zase dokazuje ze o tom nevies nic. Beton v zemi je trvale nasiaknuty vodou,podla druhu betonu zalezi do akej hlbky. Cize tvoje krytie par cm u nasiakoveho betonu znamena ze je trvale vystuz mokra a co sa s nou asi tak stane. Staci ze po par rokoch oslabi a v dolezitych konstrukciach je pruser. V zaklade u tvojho domu sa nic nestane,pretoze tam nie je treba. Staci ked si pozries niektore stare mosty, tramy alebo nosniky,neprsi nanich,niesu mokre ale vzdusna vlhkost a male krytie ich zdegraduju,naco sa asi tak otryskavaju a sanuju. Niektore zavcasu niektore lezia uz vo vode. To je ina problematika,predpinacie vystuze atd. A to rozhodne 100 rokov nemaju a ani 50.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?