Ovocné stromy

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Potreboval by som poradiť ohľadne založenia nového sadu na úzkom pozemku buď stránku alebo aj radou tu.Chcem by som jablone ,slivky,ceresnu,zvažoval som nizkokmenne ,len že sú skôr na ozdobu ako na úrodu aj životnosť je krátka.Vyuzitie otvorene niečo na zaváranie niečo na koncentrát 😇
Odpovedať
1
2
@mizulienka netuším, malo to byt uvedene na štítku keď ste ju kupovali
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 kupili sme ju v takom malom záhradnictve, Na štítku bola iba fotka čerešne s menom odrody Stella, nič iné. Ale naša chyba, mali sme sa pýtať.
Odpovedať
@mizulienka pre ceresnu veľa podnikov nie je. Väčšina pestovateľov už nepouživa ceresnu vtacnicu, takže pri rozumnom strihaní by vám nemala vyrásť do odludnych rozmerov. A keby aj, tak čerešňa veľmi dobre znáša orezavanie pri alebo po zbere urody
Odpovedať
Profilova fotka
@mizulienka - vacsinou sa dodavala na podpnikoch Gisela5 alebo mahalebka. Ak to bola gisela, mala oznacenie COMPACT. podla zrastu by som to skor typol na mahalebku. ale z fotky sa podpnik zistit neda :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mizulienka Stella je všeobecne vedená ako zakrslý stormček, teda predpokladáme že ide o podpník Gisella 5
Odpovedať
Profilova fotka
dakkujem vám všetkým za rady. ešte sa spýtam na slivku Toptaste, píšu, že je skoro samoopelivá, čo by ste mi poradili, kúpiť k nej ešte jednu slivku? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@mizulienka Toptaste, je samoopelivá, takže netreba, iný strom k nej, je len pre zvýšenie úrody ale nie je to nutnosť. Je vhodná aj do chladnejší oblastí a dozrieva až v septembri,
Odpovedať
@mizulienka Myrobalán je najväčší podpník pre marhule aj pre slivky. Na 1,5x7 m by sa zmestil tvarovaný ako palmeta.
Odpovedať
Profilova fotka
@jean2 ďakujem za radu, myslela som si, že myrobalán nebude uplne ok pre nás. vedeli by ste mi odporučiť slivku, ktorá je vzrastom menšia, ale úrada je aj tak dobra 🙂 dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?