Hadica a uchytenie na ručnú pumpu

Zdravím, poprosím o radu, rád by som pripevnil hadicu na ručnú pumpu, tak asi 10m. Máte niekto s týmto skúsenosti: akú hadicu a ako uchytiť? Ďakujem pekne za rady. Na fotke som len zasunul kúsok elektrikárskej trubky,
Odpovedať
Profilova fotka
A co keby si odfotil radsej ten vyvod z pumpy a dal lepsi popis? 🙈🙈 je tam nejaky zavit? Alebo co ta je?
Odpovedať
10 metrov hadica? Zabudnúť na to s tou pumpou. Možno tak 10 metrov nejaké korýtko, to by sa dalo bez problému.
Odpovedať
@wanttoknow Kam tú vodu potrebuješ dostať? Lebo ak tlakom niekam, potrebuješ inú pumpu, napr. LILA 75…
Odpovedať
@frantisekca a to korýtko obyčajne býva z čoho?
Odpovedať
Nemá tá pumpa v kolene vnútorný závit ? My sme voľakedy ručnou pumpou polievali s asi 20m hadicou ale bola dvojpiestová, s týmto sa nadrieš.
Odpovedať
@zdenkonr Je rozdiel piestová pumpa a tamto. Z princípu funkcie tej pumpy sa nedá tlačiť voda do hadice, preto ani nemá nič na nejaké napájanie. Z tej pumpy ide voda samospádom, hadicu zahltí a "nepumpuje"... @wanttoknow Z čoho to korýtko? Okapový zľab a podobne.
Odpovedať
Ďakujem chlapi. Pumpa nemá vnútorný závit na hrdle. Priemer hrdla je 55mm. Napadlo ma, či by nefungovalo toto: kúpim elektrikársku trubku 60mm, voľne zavesým na hrdlo na ten háčik na hrdle a do mierneho spádu. Čo si o tom myslíte?
Odpovedať
Profilova fotka
@wanttoknow potrebujes vodu dopravit kam? Je to po rovine?
Odpovedať
@wyrky áno len po rovine, cca 10m
Odpovedať
Profilova fotka
@wanttoknow ak sa ti podari vyrovnat chranicku (pri tej hrubke by sa to malo dat) tak to bude fungovat.
Odpovedať
Pre vás by bolo jednoduchšie zavesiť na pumpu vedro, do jeho dna vyvŕtať dieru, do nej umiestniť prechodku a na ňu napojiť hadicu. Kvôli lepšiemu samospádu doporučujem použiť pevnú 5/4" LDPE hadicu. Výhodou by bolo, že tento "sakrament" môžete zavesiť na pumpu len vtedy, keď ho budete potrebovať a nebude tam napevno nainštalovaný.
Odpovedať
No výborne chlapi, už to dostáva pevné kontúry, na ktorých sa dá stavať. Už len vyrovnať buď chráničku, alebo LDPE hadicu? Myslým, že keď budú na slnku a pripevnené účkom do zeme / účko si urobím so 6mm drôtu/, tak vybavené. Ďakujem za dobré nápady.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ja by som dole na rúre spravil odbočku aby sa tam dalo pripojiť malé čerpadlo. Alebo druhá možnosť keď rád ťaháš tak súd a z neho ťahať čerpadlom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?