Ako zazimovat rastliny v crepniku?

Ahojte. Kupila som v zahradnictve teraz rastliny v crepniku a kedze je uz november, musia niekde preckat zimu. Ako ich zabezpecit aby nezamrzli? Teraz su na terase pod strieskou. Mam ich dat radsej do garaze? Nevadi, ze nebudu mat svetlo? Je to javor, borovica a buxus.
Odpovedať
Určite nie do garáže. Nechaj ich buď na terase a obal črepníku jutovinou, aj zospodu, aby neboli na dlažbe, alebo ich polož do záhrady niekde na hlinu. Hlavne je ich aj v zime polievať, substrát rýchlo preschne
Odpovedať
Profilova fotka
hmmm tie moc svetla nepotrebuju a v pohode by mali preckat zimu v garazi. ja si tak zimujem vsetky kvety, napriklad aj rododenron
Odpovedať
@tamarka_32 také stromy je hlúposť zimovat v garáži. Ani v záhradníctvach nezimuju tak stromy, nechávajú ich von. Aspoň radili mne v našom záhradníctve a mala som takmer 3 roky jedlu v črepníku na terase
Odpovedať
Vôbec epltrebuju zimovat a ešte ich môžeš aj povysadzat ak máš kde. Akurát borovíc a buxus ytre a aj v zime zievat. Je jedno ci budu v kvetinaci, či vysadené, stále zelené strácajú vodu aj v zime. Ak nechceš vysadzat, tak ich zakop aj s kvetináčmi do zeme a občas polej tak prezimuju najlepsie
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 tiez ma to napadlo, lebo buxus mam vonku aj v zime a zatial sa mu nic nestalo a nebolo by na nom badat ze mu ta zima nejak vadi
Odpovedať
Profilova fotka
Načo do garáže to vôbec nie. Môžeš ich mať aj vonku, daj ich niekam kde nebude nejako nepríjemne fúkať aby boli v nejakom tom zákryte kým ich nevysadíš a vybavené. Ešte si pamätám, že naši zvykli zahádzať aj listami nejaké rastliny aby im mráz nejako neuškodil.
Odpovedať
Jasné, nechať von, najlepšie zahrabať
Odpovedať
@lydiades no ak ich chces aj tak vysadit vonku, je idealny cas.. Nam tiez teraz prisli stromy, este je v pohode pocasie, zem nie je zamrznuta..
Odpovedať
Profilova fotka
Nevidím dôvod, prečo by sa aj teraz nemohli ešte vysadiť. Pokiaľ nemrzne a nie sú to vyslovene nejaké letné rastlinky, tak si myslím, že je to okej. A prípadne by som teda vrch potom prikryl tým lístím ako nejakú ochranu.
Odpovedať
@pajkus To je veľmi dôležité. Ak sú to hlavne trvalky, tak tým to nevadí, no keďže budú výsadbou zraniteľné, je fajn ich niečím prekryť, nech majú korienky silu sa dobre uchytiť
Odpovedať
@doritt a cim je najlepsie ich prekryt. Foliou alebo listami? Ci je to jedno, len aby boli niecim prekryte
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?