Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
Ja len tak pre zaujimavos. :-) Ako sa navysil rozpocet stavby z triedy B na A1 ?
Odpovedať
@majkoj hovorim, ze mas viac info :-D Ale tak je rozdiel, ci mas na vykurovanie pouzity plyn, alebo elektrinu. Tam je nejaky koeficient, ktory je pri elektrine vacsi, nie? To nema vplyv na to vysledne cislo?
Odpovedať
@17juraj17 No mne pribudla vsade izolacia o cca 5cm a rekuperacia. Cenu rekuperacie som este nezistoval...
Odpovedať
Fuu, tu všetci tuším veľké domy staviate :-) My len taký polovičný z vašich domov budeme mať, úžitková plocha len málo cez 100 metrov :-D :-D @gani ak ti stihli vydať stavebné povolenie v roku 2015, tak ti stačí byť v energetickej triede B. Ak ale máš stavebné povolenie vydané od januára 2016 tak energetická trieda musí byť A1. Rovnako aj projekt s ktorým žiadaš o vydanie stavebného povolenia už musí byť prepracovaný na A1, s minuloročným nepochodíš
Odpovedať
@barunka nas bude mat 96m2 uzitkovej ;-) Takze sme na tom rovnako 8-)
Odpovedať
@17juraj17 závisí od rekuperačky akú si zvolíš. My máme cenové ponuky od 2000 eur až po tuším 6500 eur. Domček máme menší, 105 m je úžitková plocha. a zateplenie sme pridávali na múry o 5 cm, podlahu o 6 tuším a strop sme nechali ako bol. Plus ak si počítal s oknami z dvojskla, musíš si to dať zmeniť na trojsklá a podobne...
Odpovedať
@megdesign som rada, že ešte niekto stavia menší domček ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
stalem citam ze aby bola energ. trieda A+ pridavate tepelne cerpadlo alebo rekuperaciu....je mozne pridat namiesto toho solarny system? alebo to nespravi velky zazrak? cakam na energ. certifikat a obavam sa ze spadneme do B...budeme mat podlahove vodne na plyn + krb...
Odpovedať
Profilova fotka
my to uz konecne mame za sebou..
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign to co spominas je hodnotenie primarnej energie, to je nieco ine ako potreba tepla :)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 my sme na tom rovnako cakame na stavebne povolenie 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@pppetka5 solar velmi nepomoze pretoze ovplyvni len potrebu energie pre TUV, kdezto TC ovplyvni aj potrebu energie na vykurovanie (ktora je samozrejme v beznom dome daleko vacsia).
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aj my by sme chceli pomaly stavať,čakame kym sa trošku otepli :) stavebne povolenie mame ,tak uvidime. Chceme len maly bungalov 12x8,5 tak sa tešime :) dufam,že všetko bude ok.Tak vela štastia všetkym,vela energie a peňazi :)
Odpovedať
Profilova fotka
@barunka my tiez len taky minipidi 7,6x11,5 :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@armi24 no zaciatkom februara sa par teplejsich dni naslo :-) teda aspon v okoli ba. Je sice pravda ze chalanom jeden den aj neprijemne prsalo,ale zvladli to paradne,boli sme spokojni.
Odpovedať
@majkoj No mne z toho vyslo jedno jedine cislo v tom hodnoteni a to je 40,64 Projektove hodnotenie navrhovaneho stavu: Potreba tepla na vykurovanie 5044 kWh/rok Merná potreba tepla na vykurovanie 40,64 kWh/(m2.a)
Odpovedať
@saffi náš má cca 10 x 12,75 . Bohato mi to stačí, i tak je to viac ako máme teraz v trojizbáku. ;-) @pppetka5 my sme zvažovali medzi solárom (aj pre ohrev vody do podlahovky) a rekuperáciou. Solár by nás síce vyšiel lacnejšie, ale nakoniec ideme asi do rekuperačky. Teda, zatiaľ. Uvidíme ako to nakoniec dopadne.
Odpovedať
Profilova fotka
moze sa vobec dosiatnut A+ bez cerpadla a reukuperacie? to musi byt mala zateplena kocka bez okien ci? vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr stve ma to strasne
Odpovedať
Ludia len prosím nezabúdajte na to že ked dáate do domu rekuperáciu že treba aj dom dobre utesniť a skontrolovať detiali, to nieje len o tom dáme to tam zaplatíme 3-5tis.euro a kašlem na vetko.. treba sa aj podla toho trošku v dome správať, hlavne dozrieť na dokonalú montáž okien na pásky, perfektne utesniť a osadiť parozábranú na strop, zaistiť utesnenie elektrických krabičiek, zásuvky, vypínače a podobne (v tehle to fúcí celým domom a potom si nechať rekuperáciu odborne namontovať, a prípadne obetovať aj tých 120-200euro za "Blowdoor test" potom to bude pre vás aj prínosné.. nie len haj buj dam si rekuperáciu a hotovo...
Odpovedať
mile stavbarky vsetko naj k vasmu sviatku naj chlopi posluchaju bo ja na stare kolena uz poslusny
Odpovedať
@pppetka5 nám vychádza A1 aj bez rekuperačky, len podľa mňa dosť natesno. Veľa tam zohráva aj kde je domček postavený, ako je orientovaný na svetové strany a podobne. @cvoky8 myslím, že toto ide ruka v ruke s rekuperačkou. Keď už ju musím mať, tak nech mi je aspoň niečo platná...
Odpovedať
Profilova fotka
@barunka svetove strany nam hraju do karat :-) mozem sa spytat z coho ste stavali a zateplili + velkost? Dakujem :-)
Odpovedať
poprosim o logicku odpoved na otazku aku rekuperacku treba do domu pre dve osoby ak jedna osoba podla normy potrebuje 30 kubikov za hodinu podla mna 60 kubikovu, tak logicky nekupim taku co mi nanuti obchodnik tu najdrahsiu urcite je super ekonom ale vo fyzike v skole neexceloval. takze nepanikarte vobec to nie je drahe. a o ucinnosti toho zazraku radsej pomlcim este nekto nevirobil perpetum mobile
Odpovedať
Ja som si vcera studovala projekt, ktory sme dostali minuly tyzden a sme v triede B, nie A1. Projekt sme si davali robit podla seba. To projektanti nevedia, ze to musia navrhnut tak, aby bol dom v A1? Myslite, ze bude potrebne to prerobit? Kto mi moze zastavit stavbu kvoli tomu?
Odpovedať
@pppetka5 domček bude mať rozmer cca 10 x 12,75. Stavať budeme z tehly, zatepľovať múry šedým EPS 20, podlahy tiež 20 a strechu vatou 40. Kúrenie budeme mať podlahové / plynový kotol. Toto keď nám poprepočítavali, tak by sme sa mali zmestiť do A1. Ale ideme dať ešte tú rekuperáciu @marrria keď máš v projekte energetickú triedu B, tak ti ani nevydajú stavebko. Musíš si dať prepracovať projekt na A1.
Odpovedať
Profilova fotka
@pppetka5 ano, mame A1 bez solarov, rekuperacky, aj bez tep cerpadla. okna normalne mame, nebude to bunker :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@saffi to ma tesi ze to je mozne :-) mozem sa spytat z coho ste stavali?
Odpovedať
@saffi Okna musia byt minimalne trojsklo.... Normalne su ake?
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa posudok hotovy a mame tam steny 18, podlaha 20, strop 40, okna 6-komorove a izolacne 3-sklo
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign no vsak jasne, ze trojsklo. ona sa pytala, ze ci na dosiahnutie a1 bude zateplena kocka bez okien. tak som napisala, ze okna normalne (citaj s makcenom na druhom n) mame a nepotrebujeme ani rekuperaciu ani TC
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?