Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, zacinate stavbu v podobnom termine? Budem rada ked sa nas tu najde viac. Zvyknem prezerat aj fotoblogy, ale vacsinou ked rozkliknem foto tak uz je dom postaveny :-D . V tej faze by som chcela byt. My prave cakame na SP a lepsie pocasie ;-)
Odpovedať
@perlaa ahoj my tiez mame v projekte rekuperaciu prave preto,ze nam bolo povedane ze to treba... bud rekuperaciu alebo tepelne cerpadlo...
Odpovedať
@lulikmajko presne to isté , nechápem preco nás do toho tlačia :-( a to sme mali v pláne len el.kurenie.teraz sa nam pekne vyšplhajú náklady
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa ono to zalezi na mnohych faktoroch. a hlavne na kureni. my sme chceli elektriku. ale tam by sme museli mat tieto "doplnky". tak davame teda plyn a tym padom nam stacilo len upravit izolaciu v podlahe a strope
Odpovedať
Profilova fotka
@lulikmajko ake mate kurenie?
Odpovedať
Kurenie bude podlahove teplovodne - asi tak sa to vola :-) a krb. Vy co budete mat?
Odpovedať
@saffi musim sa na to spýtať projektanta, nam tvrdí ze od tohto roku musi byť rekup. a tiež sme prerabali na plynové kúrenie.stenu mame 30 a zateplenie 12,5 fasáda. Zem je izolacia 15 cm polyst. A strop je 30 min.vata . vy mate viac zateplene? Ja som z toho nanič...
Odpovedať
Profilova fotka
@lulikmajko cize plynove. kto vam povedal, ze musite mat rekuperaciu alebo cerpadlo? my takisto, plynova vodna podlahovka a krb
Odpovedať
@saffi praveze nie plynova podlahovka, ale elektricke to bude,my v dome vobec nebudeme mat plyn
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa steny mame 30, zateplenie 18 a podlahu a strop neviem :-p ale tam nam do posudku davali hrubsiu izolaciu ako v projekte, nepamatam si to. zajtra si idem pre ten posudok, budem mudrejsia. ja to riesim s clovekom, ktory nam bude robit energeticky certifikat ku kolaudacii. ten posudok budem davat k stav povoleniu
Odpovedať
Profilova fotka
@lulikmajko aha vodnu ale elektricku. tu je problem. elektricke kurenie nesplna tie najnovsie normy, tak preto. kvoli tomu sme museli zmenit elektriku na plyn. my sme ale chceli folie, nie vodne trubky. ale tak ci tak je to elektrika
Odpovedať
@saffi no ja hned zajtra idem za projektantom to riešiť, ak si spomenies tak mi prosím napíš ako ste tu izolaciu vyriešili nech som uňho za múdru😄dnes tam bol len mm a chudák tak bol z toho prekvapený ze ani nič neriešil.a vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa napisem ti presne cisla z posudku, doobeda idem pre to
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte ja budem zatial len ocumovat ako vam to pojde :-) ... nam sa zatial robi len projekt a dufam ze cez leto nieco zacneme aj my ;) tak nech pocasie praje a hor sa do toho :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Fiha, sa to tu rozbehlo :-D :-D :-D Tesim sa, aspon sa budeme moct podporovat ked to na nas dolahne... @saffi no nam bude treba iba preratat niektore hodnoty a do A1 sa dostaneme... Mame TC... Neboj, nie si v tom sama, mam 3 deti, 18 rokov, 3 roky a 3,5 roka :-D :-D :-D ...takze na mna este nemas... :-p @lulikmajko ano, dokopy 3ks deti - 18r, 3r a 3,5r... ;-) @megdesign no ja som na to projektana upozornila. Oni riesia aj SP. Ak nam to kvoli tomu zastavia naparim im penale... Zatial som im nic neplatila, az po obdrzani stavebka a mame dohodnuty aj termin kedy by malo byt...
Odpovedať
Profilova fotka
@perlaa my to mame z izolaciami takto... http://www.modrastrecha.sk/blog/lenka...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,takisto sa pripajam k tohto rocnym stavitelom :-). Stavebko sme dostali v decembri a vo februari sme vystihli paradny slnecny tyzden,tak mame uz aj dosku spravenu :-). Mom.su vo vyrobe okna,takze stavat 'zacneme' cca o mesiac. Rozhodli sme sa pre ekopanely,tak domcek bude stat do tyzdna a potom zacne zabavka vnutri. Domcek nam bude stavat firma a nieco budeme riesit svojpomocne. Budeme mat taku stodolku jednopodlaznu,len v obyvackovej casti bude otvorena galeria s pracovnou. Velmi sa uz tesime na domcek,ale netesime sa na vsetky tie starosti co sa vyskytnu :-).
Odpovedať
@lenka_21 tak na vypisanie takej vaznej sutazi uz budes musiet vytlacit aj startovaciu listinu jak na rely, miesto technickych komisarov budeme mat stavebny dozor , miesto licencie stav, povolenie, a casomeracov budu robit kolaudacny komisary, po uspesnej sezone rozbehnes majstrovstva europy a po par rokoch sveta, na vidis sikulka za chvilu si v baliku a ja zacinam rozmyslat ci neodkupim dajaky liehovar na fernet, zeny vsak ja pri vas skrachujem.
Odpovedať
Ahojte tak pridávam sa aj ja,zajtra príde projektant umiestniť dom na pozemok, a veľmi dúfam že v máji urobíme prvý výkop :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vidim, ze tu bola horuca diskusia ohladom A1 poziadavky. Nam s energetikou pomahala kocka z fora.... Ma nick @blacksr Ak by ste potrebovali poradit kludne jej napiste - je mila a ochotna. Podla mna bez nej by sme skoncili v nejakej neuznatelnej kategorii, lebo nas projektant k tomu pristupoval dost vlazne..... =-) =-) :-|
Odpovedať
@lenka_21 aj ja som mal v povodnom projekte na B tepelne cerpadlo.... Ale po preratani na A1 sa pridali podlahove, fasadne a stropne izolacie a aj rekuperacia. Material SolBet 30cm, krb, jednoduchy maly obdlznik. Aj mne robila prepocet @blacksr ;-)
Odpovedať
Nám zmenu na A1 urobil projektant bezplatne. Bol v tomto veľmi milý a ústretový. A v podstate sa bez problémov dostaneme (aspoň podľa papierov) na A1. Kúriť budeme plynom, zateplenie nám síce dal do toho posudku PIR doskami, ale tie sú totálny masaker čo sa financií týka, tak nám to potom prepočítavali s polystyrénom. Zateplenie nám dal múry 20, podlahu 20 a strop 40. Kúrime plynom. A už po tomto sme mali byť v A1, ale pre istotu pridávame ešte rekuperáciu. Jaj a murujeme z tehly.
Odpovedať
tiez sa pridavam... SP som mal uz v novembri 2015 a aj ked som nemusel mat projekt A1 aj tak tam budem mat rekuperaciu , TC voda-voda, solar, stropne chladenie, int.elektro..... zatial som stihol len stavebnu budu, pripojku vody a teraz ked bolo obcas bez dazda tak sa spravili lavicky a kamery :-D . Ked budem vidiet ze ma byt aspon tyzden slnecno tak idem do toho. Bungalov 190+40 terasa + garaz 60. Vsetko z ytong 30cm + 30cm izolacia....uz len dufat ze bude menej dazdivo @zembla ja som ten slnecny tyzden asi nepostrehol ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign no my sme uz teraz v A, tiez nam @blacksr navrhla upravu prepoctov a tak by sme sa do A1 mali dostat. Mame velke prirazky na vetranie a prirazku na tepel.mosty ... Ak sa toto upravi sme A1. Ty budes mat tiez TC? Vidim, ze vacsina dava rekuperacku, kt.je asi lacnejsia ako TC...popr.maju plyn...
Odpovedať
Profilova fotka
@armi24 jeej supeeer. Konecne ma niekto podobny dom ako my...bungalov, zastavana plocha cca 200m2+38 terasa a garaz. Tehla 30+20... Aky typ stropn.chladenia ides davat? My mame TC vzduch/voda...v nasej lokalite je problem s voda/voda a uprava by zlhtla dalsie investicie.
Odpovedať
@lenka_21 No v projekte je, ale pojde obycajny elektrokotol za 700€.... A jasne aj rekuperacka. TC je dobra vec, ale nenavratna, a nevravim o tom, ked sa ti po*erie v tej dobe, kedy sa este nevratila investicia a uz nieje v zaruke a nove kupovat za 8000€, pripadne riesit opravu za 2000€... Radsej kupim dalsi elektrokotol za 700€ ;-) Mne nacenila trnavska firma TC nakompletku na 15136€ s komplet montazou celeho kurenia /podlahova izolacia, vykurovacie rurky, poter, rozdelovac,/ TC vzduch-voda s ohrevom TUV, spustenie revizie....TC Nibe. Pozeram, ze ty mas CP na TC 30 000€... uf... skus firmu Geotherm, ak chces ist do TC. ;-)
Odpovedať
Prosim vas pekne to co to tu citam?aka energeticka trieda?jasne ze chcem mat dom co najviac nizkoenergeticky,ale s myslienkou mat tepelne cerpadlo a rekuperaciu som sa musela rozlucit z cisto racionalnych dovodov- rozpočet. A teraz aby som zacala študovat stavebny zakon ze co to tam su za zmeny ]-( Mozete mi to tu trosku vysvetlit?
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign tusim my dvaja sme sa o tom niekde bavili...mam aj stropne chladenie a to cenu este navysuje. Prirataj este jednu podlahovku... Mam ponuku aj od Geothermu, ale mne to aj u nich vyslo draho. Najlepsiu cenu mi dala lokalna firma, idem s nimi a hladame uspory. :-D V tej cene co som davala bolo TC Viessmann a aj jedna klimatizacna jednotka, lebo bol predpoklad, ze stropne chladenie nebude stihat v kuchyni. Isla by som do elektrokotla, lenze chcem to stropne chladenie a to funguje iba s TC...
Odpovedať
Profilova fotka
@gani od noveho roka 2016 plati, ze dom musi byt v ener.triede A1 a tusim od 2020 musia byt pasivne. A to bez kvalitneho zateplenia a bud rekuperacka al. tepl.cerpadlo tazko dosiahnes... Jedine este skusit montovany dom a dam maju rozne typy vetrania...nemusi hned byt rekuperacka. Je tu viac diskusii, ako vidis kazdy SU zatial postupuje inak, ale vacsina musela projekty prerobit na A1, aby dostali SP. Takze ak SP este nemas, bez energ.certifikatu A1 ho moze byt obtiazne ziskat. Ak mas SP z minuleho roka tak tusim kolaudujes este podla starych noriem, ale aj tu som uz pocula rozne nazory, takze ruku do ohna za to nedam... :-|
Odpovedať
@gani podla noveho zakona sa musis vmestit s potrebou tepla na vykurovanie pod 50kWh/m2/rok. Akym sposobom /zdroj tepla, izolacie, rekuperacia, TC, .../ je na tebe. ;-) @majkoj by ti vedel o tom viac povedat. ;-) @lenka_21 tak stropne chladenie sa myslim da aj zemnym registrom... Ale ano, idealne je, ked teplo stupa hore a chlad dole. Cize kurenie podlahou a chladenie stropom. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign na zmestenie sa do potreby tepla ti TC (ani iny zdroj) nepomoze :), to ovplyvnuje len potrebu energie. Potrebu tepla ovplyvnia len izolacie a rekuperacia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?