Menu Forum

Začíname stavať dom - jar 2016. Kto je na tom podobne?

25. apr 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
Registrovala sa 11. septembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 33 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Skalica.
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
Registrovala sa 11. septembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 33 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Skalica.
 Ludkovia moji, a čo sa stane keď neskolaudujem ? Veď veľa naších spoluobčanov nemá ani stavebné povolenie a spokojne bývajú emoticon emoticon
8. mar o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9704 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9702 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @perlaa no v podstate nic, len vzdy ked ta tam najdu byvat dostanes pokutu a na rozdiel od spluobcanov, u teba bude z coho ju vymahat emoticon emoticon
8. mar o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
Registroval sa 2. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 181 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
Registroval sa 2. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 181 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Košice.
 @megdesign vsak to je akoze zjeby ne, nemozme brat vsetko vazne vsak by nas piclo,zivot treba brat s humorom je to tazke ale da sa to
8. mar o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
saffi
3
Registrovala sa 27. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 34 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Trenčín.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
saffi
3
Registrovala sa 27. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 34 príspevkov. Má 7 priateľov. Okres Trenčín.
  • Staviam dom
 @megdesign ano, v hrubkach izolacie
8. mar o 16:28  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
 @majkoj som ID a ani nechcej vedieť aký žalostný mám dôchodok emoticon tak by ani nemali z čoho, ale manžela by som musela zatajiť emoticon emoticon
8. mar o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @perlaa a ty si kde na to dosla ze na slovensku neskolaudujes za poriadne sponzorske aj Z-ko prejde len preboha nedavaj uplaty hahaha
8. mar o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
 @kavar nie nie, nedám niesú financie... musím nechať na rekuperáciu a iné podobné nezmysli emoticon
8. mar o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @perlaa nic ti netreba daj vsetko prepocitat strojnemu inzinierovy a garantujem ti ze to vie lepsie ako stavebny aspon moja skusenost stavebny naj pocita statiku strojny spotrebu energii kazdy naj robi to co vie najlepsie.
8. mar o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9704 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9702 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @perlaa neboj, exekutor sa sa postara aj o neskolaudovany barak emoticon

@kavar aby si nebol prekvapkany, ako rychlo mozes ako obycajny smrtelnik na SK neskolaudovat emoticon
8. mar o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @majkoj a ja som si stale myslel ze este plati za penize v Praze dum hahaha
8. mar o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
fotoportrét
fotoportrét
perlaa
8
 @kavar
@majkoj chlapy už som to vyriešila , kúpim dva mobilné domy a môžu ma mať všetci radi emoticon
8. mar o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @perlaa toto je krajina neobmedzenych moznosti ne amerika taka si jak moj slovensky syn ten to vyspekuloval do dokonalosti bez SP zakladom mu bol starsi maly dom ma sice asi 20 dodatocnych povoleni od starostu ale sicko v poradku i tak se da i tak se da
8. mar o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
armi24
1
Registroval sa 19. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 80 príspevkov. Okres Šaľa.
  • Staviam dom
    okres Šaľa
fotoportrét
fotoportrét
armi24
1
Registroval sa 19. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 80 príspevkov. Okres Šaľa.
  • Staviam dom
    okres Šaľa
 @lenka_21 stropne chladenie budem mat zaliate v monolitickom zb strope. Ja som oproti jazeru takze vody mam bars kolko... a teraz mam aj spodnu vodu vo vodovodnej sachte po tych dazdoch emoticon To stropne chladenie bude brat vodu zo studne a bude oddelene od TC ... takze na to aby sa dalo chladit stropom nepotrebujes TC ale staci ti studna. Bol som v lete u jedneho kto to ma a mal uzasne vychladeny dom
8. mar o 17:27  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1156 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
Registroval sa 15. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1156 príspevkov a 3 inzeráty. Má 4 priateľov. Okres Trnava.
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @majkoj ukaz mi jeden novy dom co nedostal kolaudaciu. Vsetci skolauduju.
8. mar o 17:47  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
armi24
1
  • Staviam dom
    okres Šaľa
fotoportrét
fotoportrét
armi24
1
  • Staviam dom
    okres Šaľa
 mne to vypoctovo vyslo na pasiv ... ale to som velmi zvedavy co ukaze realita ...potrebu tepla mam 2789kWh/rok a mernu potrebu tepla 15 Kwh/m2 ...veeelmi som zvedavy
8. mar o 17:56  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @originalx moja rec
8. mar o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
 @originalx ano, ty nikoho takeho nepoznas, takze vsetci skolaudovali emoticon. Rozpraval som sa priamo z ludmi zo stavebneho uradu a vedz, ze su pripady , ze stavby skolaudovane neboli. Specialne u nas odisiel jeden pan zo SU do dochodku a od vtedy je tam mlada krv a sakra sa pozera ci je vsetko dodrzane. Ja som ku kolaudacii musel dokladovat, dokumentom, ze moj dom nezvadzia leteckej prevadzke emoticon. A veru ku stavebnemu som nic take nepotreboval. Tiez so sa pytal a teraz ked z leteckeho uradu dojde zamietnutie tak co ? Nastastie sme sa tak daleko nedostali...
8. mar o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @majkoj tak to tam mate uz ine kapacity alebo si postavil marakodrap hahaha
8. mar o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 127 príspevkov a 2 albumy. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
Registrovala sa 21. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 127 príspevkov a 2 albumy. Má 4 priateľov.
 @saffi prosim ta ako si docielila A1? Ja budem mat dom 14x10,5 plynovu podlahovku a krb 30 porfix+15EPS a urcite trojsklo by som chcela tusim 40cm izolacia strop ale zabudla izolaciu podlahu
8. mar o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @majkoj za takyto dokumen by som ich zazaloval za buzeraciu.
8. mar o 18:45  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
 @kavar ale prdlajs, ved mam bungalov emoticon, ale nedaleko mame male letisko ...

@gani vypocet je pomerne zlozity, ale orientacne by som povedal, ze pri kureni plynom by ti to do A1 vyjst malo. Ale toto vsetko by si predsa mala mat spocitane v projekte, nemas ?
8. mar o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
 @originalx a neuspel by si, pretoze to prikazuje zakon emoticon. Nastastie mna pristavaci koridor minul emoticon, znami to ale vybavit musel.
8. mar o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
originalx
11
  • Staviam dom
    okres Trnava
 @majkoj no nastastie nestaviam pri letisku. Ale netreba tie zakony brat tak vazne ☺
8. mar o 18:51  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
saffi
3
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
saffi
3
  • Staviam dom
 @gani bungalov 7.6x11.5, steny 18, dlazka 20, strop 40, podlahovka plyn, krb, okna trojsklo a ytong
8. mar o 18:54  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
reni1512 (28 r.)
28
Registrovala sa 29. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 138 príspevkov. Má 117 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
    Šarišské Bohdanovce, okres Prešov
fotoportrét
fotoportrét
reni1512 (28 r.)
28
Registrovala sa 29. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 138 príspevkov. Má 117 priateľov. Okres Košice.
  • Staviam dom
    Šarišské Bohdanovce, okres Prešov
 @lenka_21 Ahojteee emoticon My sme zacali 2.3. emoticon a ide to zatial celkom sikovne... pomalicky objednavame material a robime pripojky o tyzden uz lejeme beton na zakladovku emoticon. Staviame NED bungalov s rovnou strechou 9,5x16m, rozdiel asi ten ze zaklad.doska je styrodurova a staviame s vapenno-pieskovej tehly emoticon.
Drzim prstyyyy
8. mar o 18:57  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
 @majkoj ta dnes som bola s projektantom zameriavat a pytala som sa ho na to. Mam smolu v tom ze projekt je kupeny este v decembri a od januara plati novy zakon....v povodnom projekte je 38 protermn a ze energeticka trieda C co ma ani nenapadlo ze take nieco mam riesit pred kupou projektu..a este som si dala 30cm porfix+15 Eps, nakolko srdcovka moja durisol, je pre mna cenovo nedostupna 😆
Tak teraz neviem co mam robit...akoze drbnut do domu 50ky mury??? Zacinam nervacit 😢
8. mar o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
fotoportrét
fotoportrét
kavar
4
 @gani pre boha ziveho len to ne vsak nejde vojna naco ti je pevnost, logicky cim tensia stena a cim viac izolacie tym viac teplucka vo vnutri. ja osobne keby ze staviam s tehly tak max.17,5 a 20 cm eps neo a to zvnutra pomyslite si ze som dement ale potom asi vacsina ludi zijuca v skandinavii a kanade su dementi a drevodom je prakticky ako keby tehlovy zatepleny z vnutra
8. mar o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
 @gani akurat aj minuly rok norma a vyhlaska povolovala maximalne kategoriu B, takze ti aj tak predal nepouzitelny projekt ! Nakopat do prdele...

A s to zmenou s 38 na 30 to tiez nie je take jednoduche, lebo ti nebudu sediet vence a statika...
8. mar o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barunka
3
Registrovala sa 18. augusta 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 146 príspevkov. Má 26 priateľov. Okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
barunka
3
Registrovala sa 18. augusta 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 146 príspevkov. Má 26 priateľov. Okres Galanta.
 @gani ved ale minuly rok uz malo byt Bcko. Ako mohol predat Cecko?
Ja som inak minuly rok kupovala projekt od ardprojektu a dom bol v Acku. Teraz v januari mi ho bezplatne a ochotne prepracoval na A1 a este aj poradil.

Inak aj my mame cca rovnake parametre a sme v A1. Ale dolezita je aj lokalita vystavby, svetove strany, typ a tvar domu, ci mas garaz v dome a podobne... aspon takto mi to vysvetlil projektant
8. mar o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
fotoportrét
fotoportrét
gani
1
 Sak ved vravim vobec som sa nezaoberala nejakou energetickou triedou. Som v prvom rade vyberala z coho postavim aby som neskor minula na vykurovanie co najmenej. Velmi sa mi pacil durisol alebo velux, no mam určiti rozpočet ori ktorom si takto vyskakovat nemozem, tak po preluskani si vsakovakych diskusii, som to ukoncila 30 porfixom a 15 zateplit....i ked vcera som objavila vapencovopieskovu tvarnicu...tak teraz neviem ci zacat nanovo sondovat tento material...a projekt som vyberala tak,aby mi hlavne vyhovoval pi dispozičnej stranke, tak nakoniec kvolu pozemku som sa musela vzdat projektu eko104 po ktorom som kukala 7 rokov, a zvolila som od erlisu Opal79/88, ktory nam upravuje projektant na moje poziadavky...a neviem kto vypočitava tuto energeticku triedu, lebo nikde som to v paoieroch nenasla o aku triedu sa jedna..to že je to C mozem pocedt len podla slov projektanta
8. mar o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš