Malo teplej vody

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...chcel by som sa poradit nakolko do vodariny sa nerozumiem... mam ele bojler 100L ... dam si 5 minutovu sprchu a po mne manzelka uz skoro nema vodu...je to normalne? a to este nemame ani vanu nerozumiem sa do vodariny ale prikladam fotky ako mame vsetko ponapajane je to spravne? nieje problem niekde v napojeni? cirkulacia je nezapojena nakolko na poschodi este nemame spravenu kupelnu...ale nemala by byt aj cirkulacia napojena na bojler??? tiez ako som tu uz zaznamenal na viacerych diskusiach mi tecie cez pretlakovy ventil...preto ta hadicka...za tyzden aj vedro vody ..je to normalne? prikladam foto dakujem za kazdy nazor
Odpovedať
"Stupacka" vnutri bojleta odhnita,odpadnuta? Stalo sa nam to tiez na takomto stojacom bojleri, avsak po 10 rokoch prevadzky, tu mi je to divne, bud bol starsi, alebo inak sa mohla poskodit ta stupacka vo vnutri. Ak zlyha vsetko, treba ho otvorit. Tieto stojace a zdola pripojene maju dnu plastove predlzenie zdola nahor, ktore odobera vzdy najteplejsiu vodu zhora, ktoru zdola nahor vytlaca studena voda. Ak tato stupacka sa poskodi, tak do vystupu tecie priamo chladna voda, tepla v hornych vrstvach bojlera ostane nepohnuta... Este skontrolujte, ci nieje naopak zapojeny, malo by to podobny efekt...
Odpovedať
@dart9 Keďže je expanzka na prívode studenej vody, určite sa do nej nedostane horúca 🙂 Pri kompenzovaní sa v nej vymení tak maximálne liter vody, aj to som asi prehnal…
Odpovedať
@dedo758 dakujem skusim
Odpovedať
@schneider81 ale to by mi hned sla sudena voda ci??? mne ide tepla...len sa mi zda ze malo...
Odpovedať
@mitulus1 Rovnako sa to spravalo aj nam, tych par litrov zo spodu bojlera stacilo na osprchovanie max 1 osoby. Opravil som, a teraz sa z 80litroveho bojlera osprchujeme 4 dospele osoby a 2 deti...
Odpovedať
@schneider81 ked to je potom uz zasah do bojlera... a ja sa do toho nevyznam..nic budem musiet sa pokrutit po niejakom odbornikovi
Odpovedať
@dart9 je úplne jedno či máš alebo nemáš ex. pri bojleri tam ti vojde tak liter ak zohrievaš na 40 tak objem stúpne len min. voda sa ohrieva v zime z 10 na 40 st t. je len o 30st teplá musí vytiecť celá vytláča ju studená od spodu, musí byť správne zapojená studená od spodu a teplá výstup zvrchu, ak to zapojíš opačne zásobník sa ohreje na 40 st no ihned ho mieša studená voda a vystupuje prevažne studená, a k objemu priemerného ľudského tela -100kg ponorením do vody vytlačí 105l vody= 105 kg, pokiaľ má správnu hmotnosť, ťažší má viac tuku a ten je ľahší pláva na vode
Odpovedať
ok a teda viem aj ja zistit ci som to nemal zapojene nespravne? je na bojleri niekde so spodu oznacene kam mala ist studena a kam tepla? predpokladam ze ano
Odpovedať
@mitulus1 pozri ho v reze na nete podľa typu ak nemá označenie farbou, modrá stud, červ. teplá, väčšinou je studená vpravo, no nie vždy to tak vychádza
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?