Stavba domu, rozdielny vlastnik pozemku a stavby - rady

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, uvediem kontext: Mam kupeny pozemok, ktoreho vlastnikom som ja, kde chcem stavat. Par otazok: 1) o hypoteku moze ziadat iba priatelka - musi byt vlastnikom pozemku, na ktorom bude stat stavba alebo je OK, ked som vlastnikom iba ja? 2) kto z nas ma podat ziadost o stavebko, ked stavba bude na nu (asi?) 3) mozeme spravit vlastnictvo buduceho domu tak, ze jeho 1/2 bude moja a pozemky ostanu moje? Do hypo zatial nemozem ist. Dovod neriesme. Alebo ako to mame spravit tak, aby sme sa vyhli zbytocnym komplikaciam? Dakujem za rady.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@somecheck v prípade záložcu banka neoveruje jeho úverové registre, nemôže to ani robiť, pretože na vstup do registra potrebuje banka podpísaný súhlas klienta (ten je vrámci žiadosti o úver) a záložca žiaden takýto súhlas nepodpisuje, tzn. banka ani nemá právo overovať jeho úverové registre a ani nevidím účel toho, prečo by to robila, keďže tento do úveru nevstupuje, je iba záložcom, ktorý dáva súhlas so záložným právom na jeho nehnuteľnosť, nič viac, nič menej. Čiže Vaše registre hypotéku priateľky nijako neovplyvnia, keďže do hypo nevstupujete. A áno, záznam v registri je po dobu 5 rokov od úplného splatenia úveru. Po piatich rokoch odporúčam vyžiadať si výpis z registra a skontrolovať výmaz údajov, ak by vymazané neboli, tak potom je možné oň požiadať, skôr sa nedá. Negatívne záznamy ale ostávajú v internom systéme banky, čiže v budúcnosti odporúčam sa vyhnúť bankám, kde ste priamo tieto problémy mali, banky si ich majú právo uchovávať a aj si ich uchovávajú.
Odpovedať
Bude pre stavebny urad OK, ak vyjadrovacky mam na moje meno, pricom o stavebne povolenie bude ziadat iba priatelka? Spoja si to do suvislosti, kedze ako vlastnik pozemku budem davat suhlas na vystavbu?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?