Právomoci starostu...

Ahojte, vie mi niekto povedať, či môže starosta obce kosiť svojvoľne pozemok obyvateľov, resp. len jedného, ktorý susedí s obecným úradom a ostatných neriešiť? Ide o pozemok pred rodinným domom. Iné domy majú roky nepokosené, ale to ho netrápi...Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@popoluskaxy starosta si moze vo svojom volnom case kosit kde chce. Ci, asi inak bola myslena otazka?
Odpovedať
@pistikus Starosta si môže kosiť svoj pozemok... ale nie cudzí, či? A vybrať si len jeden, ktorý susedí s obecným úradom, ale ten ktorý je roky nekosený, ale vlastní ho jeho kamarát, ten si akože nevšímať...
Odpovedať
@popoluskaxy preco by nemohol? Asi sa furt nechapeme. Ozsj kosi vo volnom case cudzi pozemok? Co Vam na tom vadi?
Odpovedať
@pistikus On ho priamo osobne nekosí, ale dáva ho kosiť, kedy sa jemu zachce, bez toho, aby nám to povedal. Ale iných v dedine nerieši... stará sa v tomto ohľade len do nás. A vadí nám to.
Odpovedať
Profilova fotka
@popoluskaxy môže to byť aj tak, že obec poskytuje službu pravidelného či nepravidelného kosenia aj súkromného pozemku, pokiaľ si túto službu majiteľ pozemku s obecným úradom dohodne a samozrejme v zmysle cien schválených zastupiteľstvom aj uhradí. Ja osobne si tak občas dávam vyvážať bio odpad, čo sa mi nevojde do kompostu a chcem ho vyviezť mimo obdobia bezplatného vývozu. Nemusíte vedieť o tom, či si daný majiteľ pozemku nezaplatil za takúto službu na obecnom úrade.
Odpovedať
Takže on kosí VAS pozemok,ktorý susedí s obecným úradom a vám to vadí?
Odpovedať
Profilova fotka
@popoluskaxy sedenie obecného zastupiteľstva je verejné, tam prídete a opýtate sa poslancov, čo o tom vedia a ako je to s financovaním.
Odpovedať
kym vam nepokosia kvety, tak by som to neriesila. Kto orie pole moje, setri pluh moj...
Odpovedať
Nechapem uplne presne kde je teda problem. Je v tom, ze vobec kosi nejaky iny pozemok okolo obecneho uradu alebo ze nekosi aj tie ostatne okolite pozemky?
Odpovedať
@zrubo Napísala si to správne, kosí cudzí majetok. Ale kamarátov nekosí, lebo kamarátovi to tak vyhovuje... Hnevá nás tento dvojaký meter. Starosta má byť pre všetkých.
Odpovedať
v tom pripade treba teda vyzistit ci mu za to nahodou ten druhy neplati a ist si to vybavit, aby tiez pokasil aj tie dalsie a vybavene. vacsina problemov sa da vyriesit jednoduchym rozhovorom
Odpovedať
@popoluskaxy uff, takže tu ide o nejaký princíp, ktorý stále nie celkom dobre chápem ... Vy máte pozemok, vedľa obecného úradu, o ktorý sa "dobrovolne" stará obec tým, že ho pokosí ... A vám to vadí ... Oukej, povedali ste to starostovi ? Ak nie, treba ísť na zastupiteľstvo, a predniesť to tam, riadne do zápisu :) Ale potom rátajte, že Vám kľudne môžu chodiť výzvy pod hrozbou pokuty, aby ste si pokosili na vlastné náklady sami ... Neviem, čo tým získate, ale ak po tomto túžite, smelo do toho :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@popoluskaxy nuz po spravnosti, kazdy kto to nepokosi by mal dostat pokutu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@popoluskaxy my to mame tak, ze pred domov mame tiez taky zahon a majitel domu sa o neho musi starat. A tak by to malo byt aj s vasim kosenim. Alebo potom niektore obce to majuu tak, ze maju na to firmu, ktora kosi obecny majetok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?