Návrh na vklad do katastra - záhrada

Kúpili sme záhradu a potrebujem dať Návrh na zápis do katastra. Ako predávajúci je manželský pár t.j. 2 ľudia a kupujúci sme tiež manželský pár.Chcela by som Vás poprosiť o radu: 1. Kto podpisuje návrh ako navrhovateľ? Podľa mňa ja s manželom ako kupujúci. Dúfam, že tam nemusím ťahať predávajúcich, nakoľko sú to starší manželia. Musí byť overený podpis navrhovateľa? 2. Ako prílohu uvediem Kúpnu zmluvu v 2 vyhotoveniach /všetky údaje sú uvedené v LV predchádzajúcich majiteľov/? Ďakujem za rady.
Odpovedať
Na navrhu na vklad nie je potrebny uradne overeny podpis. Navrh na vklad moze podat kupujuci, predavajuci alebo ho podaju spolocne. Byva to uvedene v kupnej zmluve, kto a kedy moze podat navrh na vklad. Zvycajne podava kupujuci. Ako priloha je 2x kupna zmluva, 66 € kolok, pri zrychlenom 265,50€ (kolok nelep nikde), prilohou je aj Geometricky plan, ak sa vyhotovoval (ak kupujete cast zahrady a nie pozemok v celosti)
Odpovedať
Profilova fotka
@mymam podpisy v kúpnej zmluve musia byť overené na matrike alebo notárom, a to predávajúcich aj kupujúcich.
Odpovedať
Profilova fotka
Kupujúci nemusi overovat podpisy,len predávajúci.
Odpovedať
Podpis predavajuceho na kupnej zmluve musi byt uradne overeny. Podpis kupujuceho nemusi byt. Ak je overeny aj podpis kupujuceho, dokument ma vyssiu pravnu silu, ale nezvykne sa to robit. Ujcu z Topolcan, nesalce tu ludzi...
Odpovedať
@shark013 @topvideo @svetlanik Všetkým vám ďakujem. :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?