Kataster - nezakreslena stavba podľa geometrického plánu

Prajem pekný večer. Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc, možno sa nájde niekto s podobnou skúsenosťou, resp. mi s daným problémom pomôže. V roku 2019 sme dávali robiť geometrický plán na rozostavanú stavbu, ten bol aj vložený a zakreseleny na katastri. V roku 2021 sme dom dokončili, v juny 2021 sme dali robiť nový geometrický plán keďže bola stavba dokončená s nejakými zmenami). V septembri 2021 prebehlo kolaudačné konanie, všetko v poriadku, koladacne nadobudlo právoplatnosť v októbri 2021, požiadali sme o určenie súpisného čísla, ktoré nám bolo vydané v novembri 2021 a hneď sme s tým papierom o pridelení súpisného čísla, novým geometrickým plánom (6/2021) a kolaudacnym rozhodnutím išli na kataster. Pani papiere zobrala, vypísala sa nejaká žiadosť (aka presne neviem, bol tam priateľ a nepamätá si už od vtedy čo presné to bolo) a čakali sme. V januári 2022 nám prišiel list o zapísaní súpisného čísla do LV, je tam aj zapísaná stavba "rodinný dom" avšak nie je zakreslena stavba po zmene, ale len podľa pôvodného geometrickeho plánu, na čo prišiel dnes znalec ktorý vyhovuje znalecký posudok. Moja otázka znie: stretli ste sa niekto s niečím podobným? Ako ste postupovali? Ako rýchlo spravili nápravu? Aj som googlila ale nikde som podobný problém a jeho riešenie nenašla. Zajtra mám v pláne ísť aj na kataster, keďže to potrebujeme vyriešiť čo najskôr kvôli znaleckému posudku a hypotéke. Ďakujem krásne za prečítanie a prípadnú radu
Odpovedať
@vladka96 Navrhujem navštíviť kataster a osobne ich požiadať o vysvetlenie. Nestojí to nič a hlavne zistíte prekážku prečo alebo kedy bude vykonaná zmena.
Odpovedať
@vladka96 mozno ste to tak urobili...ale s kazdym GP je na katastri potrebna aj nova ziadost o zapis GP
Odpovedať
@mellie111 Návšteva katastra a požiadať ich o osobné vysvetelnie prečo nekonali, neznamená nový GP. Ide o zistenie prekážky prečo nevykonali zápis na základe Vami predloženého GP.
Odpovedať
@ondrej70 samozrejme ze je potreba ist na kataster osobne Ale to ze ja si prinesiem na kataster GP a neprilozim k nemu novu ziadost o zapis.. znamena ze som na nieco zabudol ja ...a nie je za to pracovnicka zodpovedna
Odpovedať
v tomto pripade sa priklanam na stranu Katariny - v ziadosti o urcenie supisneho cisla bolo potrebne pridat vetu ze ziadate o zapis GP overeneho spravou katastra pod G1 bla bla BTW., na urad sa chodi vzdy s 2ks tlaciv - jedno sa odovzdava, na druhom sa potvrdzuje prijatie. Aj v pripade ze ho tam vypisujes na mieste, treba ziadat fotokopiu (spoplatnene) alebo si to napsiat 2x.
Odpovedať
@mellie111 Z úradných konaní sa vyhotovujú kópie pre potreby žiadateľa. Aj vlastnými chybami sa človek učí. Ale návštevou na katastri je potrebné ujasniť daný problém. Bol alebo nebol predložený nový GP k zápisu do katastra so žiadosťou? Ak bol prečo nebol vykonaný zápis na základe nového GP. Môže tomu brániť viacej skutočnosti. Nebudem tu rozoberať. Kataster pred zápisom skúma predloženené dokumenty a po preskúmaní vykoná zápis.
Odpovedať
Profilova fotka
Rozhodne by som tam sla osobne a ziadala by som , no slusne vysvetlenie, kde sa stala chyba a preco teda nevykonali zapis podla prilozenej dokumentacie
Odpovedať
@vladka96 Došlo k chybe v komunikácii. Vy ste požiadali o zapísanie súpisného čísla a kataster si nevšimol, že sa zmenil aj pôdorys domu a že treba zapísať aj nový GP. Treba to reklamovať, nech zapíšu aj nový stav na základe nového GP.
Odpovedať
Prajem všetkym pekný deň. Keďže s osobných dôvodov som dnes kataster nemohla navštíviť, kontaktovala som telefonicky pani, ktora vybavovala žiadosť o zapísanie súpisného čísla (kontakt bol uvedený v liste ktorý nám bol doručený keď zápis prebehol). Pani skontrolovala nami doručené podklady z novembra a dala zapísať skutkový stav ktorý je v novom GP, ktorý majú aj oni na katastri, oprava bude zapísaná v priebehu dnešného dňa v LV aj na katastrálnej mape. Správne boli podané aj žiadosti aj všetko, len pani mi vysvetlila že málokedy sa mení pôdorys domu oproti rozostavanej stavbe. Stáva sa, na chybu sme prišli, vybavili, už to bude všetko na poriadku, ako má byť. 🙂 Chcem sa vám všetkým poďakovať za vaše rady a pomoc. 🙂
Odpovedať
Nooo tak to je super, ze sa to takto rychlo napravilo
Odpovedať
Budes dlho cakat na zmenu,my rusime uz 2hy mesiac zakresleny rd,ktory skutocnosti neexistuje,aj papier z banky sme tam doniesli,ze to povoluje a oni nie su schopny to zrusit z katastra.ako neskutocne,ako mega rychlo im to trva.
Odpovedať
@muheta tiež ma to potešilo, keďže som sa bála aby to nepredĺžilo celý proces hypotéky. @emilia25 Prave som kukala kataster a je to tam už opravené, zakreslené v mape aj upravené na LV, takže tak ako pani povedala aj sa stalo 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?