Dá sa predať pozemok kúpený s hypotékou?

Dobry den, chcem sa informovat ak by mi niekto vedel poradit. Chceli by sme kupit dom, ma 18a pozemok a teda by sme ho chceli rozparcelovat a potom urcitu cast pozemku predat. V realitke nam povedali, ze pozemok s hypo sa neda predat, ze nam ma znalec ohodnotit tu cast ktoru si chceme nechat (10a s domom) a na tu si vziat hypo aby bola druha cast volna. Je to tak? Alebo to kupit bez ohodnocovania len tych 10arov a po splateni istej casti (predame byt takze peniaze budu) poziadat v banke o zmenu? Ak sa niekto vyzna a vie mi poradit budem vdacna, dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ngl môžete kľudne predať pozemok aj keď je na ňom hypotéka, avšak z predajnej ceny sa táto hypo vyplatí a Vy dostanete rozdiel ceny, ak sa predá pozemok za viac, ako je zostatok hypotéky. Ak sa jedná o jeden väčší pozemok a že predať budete chcieť neskôr iba časť pozemku a teda na celý bude hypotéka - toto sa tiež dá riešiť, treba si dať urobiť geometrický plán na oddelenie časti pozemku, ktorý chcete predať a sú dve možnosti - buď Vám banka vystaví súhlas s predajom tak, že istú časť hypotéky budete musieť vyplatiť z predajnej ceny, alebo zostávajú hodnota toho zostávajúceho pozemku s domom je dostatočná na pokrytie hypotéky a v pohode Vám tú oddelenú časť pozemku uvoľní spod zálohu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?