Susedské spory...

31. máj 2020580
  • @bohuzial  ako moze byt cudzia stavba s cislom na tvojom pozemku? Je aj zapisana na katastri?
    Normalne by som objednal bager a tatru axdal to odviest, keby sa stazovali, tak nech sa sudia, bude to aj na 10rokov.

• Trocha som sa v tom stratila, lebo ako nechapem, ako mozu mat supisne cislo, ked to je cierna stavba a este aj na cudzom pozemku. Cele je to nejake az prilis zamotane

• @bohuzial  tiez to nechapem jak si tam nieco take niekto mohol postavit a este aj ma supisne cislo, to je proti rozumu, ked je pozemok moj by som to zrovnala so zemou a dovi dopo

• Sponzor fóra
  • @originalx
    A na krku trestné stíhanie a zrejme aj odsúdenie.

• @draik  to je ta slovenska natura si nechat na hlavu srat.
    A co trestne oznamenie je odrezanie hlavy? Oni mozu a ja nie?
    Odsudenie? A za co? Treba aj priame dokazy.

• @draik  Lenze uznaj je toto cele normalne? Podla mna nie, niekde inde by sa nieco taketo ani len nestalo 😦

• @originalx
    Za poškodzovanie cudzej veci, konkrétne stavby. Okrem iného vlastníctvo stavby je nezávislé od vlastníctva pozemku.

@evanial
    To je celé dôsledok komunistického znárodňovania a spol., keďže predtým platilo, že stavba je súčasťou pozemku.

• ja by som sa s takym susedom nekaslal na takych len nekompromisne

• @originalx Pozemok som dodatočne prededil ešte po starom otcovi, čo nebolo zahrnute do dedičskeho konania v roku 1955.....R. 2016 som dal navrh na prejednanie novoobjaveneho dedičstva....stavebna parcela so zahradou- podiel po starom otcovi. Ked som mal podiel na pozemku zapisany na LV šiel som si ho pohladať a zaroveň som bol na katastri v Brezne sa informovať na pozemok, pretože som na ňom našiel stavbu v zlom stave so súpisným číslom....Pani mi prefotila pisomnosti a doma som zistil, že na našom pozemku si postavil domček Rom Bučko, A to, že to má súpisné číslo, je zaležitosť obecneho úradu v Podbrezovej- ked nepožadovali od roma LV na pozemok....tiež ma to prekvapilo....ale bohužiaľ je to tak.....všade dookola bývajú a majú postavene domky len romovia....tak kto by tam sa do nich opovažil sa starať....pojdem za tým cez zimu, ked bude viacej času a bude ma velmi zaujímať- čo mi na to povie starosta Podbrezovej

• @liliana6  Rom to musel legalne postaviť ale nik neriešil koho je pozemok....a v tom musi mať prsty starosta Podbrezovej, ked mu pridelil súpisne číslo bez riešenia a vyjadrenia vlastníkov.....keby to nemalo číslo, tak tomu rozumiem, že cigan si svojvolne postavil bez akejkolvej dokumentacie a povolenia domček na byvanie.....ale tu je číslo a to musel dať úrad-starosta...takže aj takychto máme starostov

• @originalx  ano, stavba je evidovana aj na katastri v Brezne- vlastnika som dal identifikovať- Bučko trvalo žijuci v Brezne na Krčulovej ulici...ten mi postavil dom na mojom pozemku.....nebyva tam, domček pomaličky rozoberajú okolobyvajuci cigani....strecha je už z časti rozobrata, kvadri po jednej si niekto vybera....aj elektricke kable.....a samozrejme, že sa tam schadzajú feťaci a podobne živli....

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @monika_bozalkova  sused ma pravo si chranit svoj majetok a vy by ste mali byt ohladuplny voci nemu. Beton sa da miesat aj v lizici UNCka a mozno to je takisto rychle ako s domiesavacmi a cenovo porovnatelne.

• @originalx  takze ked sused ma na chuja postaveny dom, ona nemoze koli nemu cez svoj vlastny pozemok domiesavacom si vozit beton ale ako trt to robit v lizici ????

• @monika_bozalkova  ja by som sa na neho vybodol.mal si postaviť dom na poriadnych základoch..

• Sponzor fóra
  • Stavba sa mi ma predrazovat takto? Lebo nemyslim si ze beton na platnu kde je potrebne toho vela sa mi oplati miesat v lizici

• @monika_bozalkova  zavolaj pumpu

• @originalx  Stavba sa mi ma predrazovat takto? Lebo nemyslim si ze beton na platnu kde je potrebne toho vela sa mi oplati miesat v lizici?

• @sysell  pumpa pride len ta vazi viacej ako domiesavac a bojim sa ze zase bude mat namietky

• @monika_bozalkova  a co takto tu situaciu otocit? dat pisomne vyjadrenie na suseda ze od toho a toho sa zacina so stavbou a budu tadial prechadzat nakladne auta a ze ak ma s tym nejaky problem tak nech preplati vznikute zvysene vydaje...
    ...pripadne tam zavolat statika nech to posudi a navrhne panovi ako si to zabezpecit preto ak mu auto prechadza viac ako 2-3m od steny a na dome idu pukat steny tak to spadne samo a to staci len zmena vysky spodnej hladiny napr.

@all
    PS inak pumpa by mala vediet dopravit beton az do vzdialenosti 100m ci???

• @marcoy83  no je to Rom aby ste boli v obraze na nrjake zabezpecovanie a opravy zevraj nema peniaze apumpa podla toho aka lebo su rozne druhy problem jeze pred domom su elekkricke kable a tam sa pumpa nevie rozlozit a ze nad kalbami nemoze robit dalsi problem je ze v zadsie na pozemku mame garaz ktoru tez stavame zaroven a tam ta pumpa nrdociahne....a s tym statikom by sa ti dalo ako riesit?

• @monika_bozalkova  daj fotku miesta,taky drist som nepocul ze domiesavac mu robi nieco z domom?? 😃

• @monika_bozalkova  ahoj cerpat neton vies aj inak ako beton pumpou. Existuju cerpadla na beton. Objednat si vies napr. tu: http://www.pkssro.sk/cbz.html

Neviem odkial si. Ale najdes urcite aj v okoli. Cerpadlo vie tlacit cca 100m nechas ho na ceste a domiesavac leje do cerpadla.

• @andyno  mu sne sa bavili o tom z betonarom ze si mozme ovjednat inaksie ale ze nas to bude stat tri krat viac a penazi tez nemame na zvys

• @monika_bozalkova  Načo zadávaš tú istú otázku 2x? Prečítaj si pravidlá fóra.

• tak to das 2 cerpadlamy, z jedneho do druheho a na finalne miesto 😃

• @monika_bozalkova  akoze na zabezpecovanie a opravy nema peniaze a vy na ine riesenia mate mat? Akoze halo? To kde sme.

• @chrobak7  lebo som si nevsimla ze to pisem pod otazku a potom som to uz nevedela vymazat tak preto sory

• @monika_bozalkova  nestoji to viac penazi ako betonpumpa

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém