Sused postrekuje travu na nasom pozemku

Zobraz úvodný príspevok
Potrebujem radu, sused chodí na nás pozemok a postrekuje nám trávu, kvety a zeleninu, ktoré rastu pri jeho plote ale na našej strane pozemku. Keď som si všimla, že je všetko asi na 20 cm od plotu uschnuté tak som ho oslovila, že, či to niečim postriekal tak odpovedal, že áno, že si chráni plot, ktorý je jeho majetok, lebo, že tráva a pod.. mu ničí jeho plot. Nás pozemok nie je oplotený, ani to nemáme v pláne. Ako sa chrániť, na koho sa obrátiť, kde sťažovať. Už to spravil 2 rok po sebe. Ďakujem.
Odpovedať
@sousedekovci89 ok, nehádam sa... môže byť. Čo sa týka vstupu nepovolaných osôb - niekedy ani plot podaktorým nič nevraví. My máme plot už dlho okolo celého pozemku, jeden moment sme mali kúsok pletiva nenahodený, hoci stĺpiky boli aj múrik. A šups, nohy cez múrik, stĺpik poslúžil ako držadlo a poďho cez náš pozemok....alebo na drzovku raz vstúpili rovno od ulice na pozemok také dve zvedavky - a pochodili, pokukali.
Odpovedať
@zita19 tak to jasné, pokiaľ už Ti to takto prerastá...asi by som z toho bola dosť rozmrzená aj ja. A isteže, cez oko pletiva byľku po byľke strihať ...to by ma švihlo. Jedno je isté, pozemok udržiavať treba. To bez debaty. Len tu ma zarazili tie kvety a zelenina. Jediné riešenie pre zakladateľku sú vyvýšené záhony kus od plota.
Odpovedať
@jabadaba s tým súhlasím, ale na takých čo im ani plot nič nehovorí by som aplikoval výchovné metódy J.S. zo Žiliny jedného z najslávnejších slovenských alkoholikov 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 neveríš, žeby sused susedovi vstúpil na pozemok? No našim, už konečne, na bývalom dome a pozemku susedko rovno plot preliezol a prišiel si ponaprávať svoju zelenú handru na plote, ktorú si samozrejme strčil na plot zo strany našich! A ich dcérenka, s ktorou sme my susedili než sme sa toho prekliateho pozemku zbavili, tá tiež vhodila rovno cez plot polievať rpound upom pavinič z našej strany, lebo na jej čiernu stavbu záhradného domčeka to predsa nemohlo liezť! To by narušilo jej estetické cítenie....škoda reči. Podaktorí sú ...hoviadka no.
Odpovedať
@sousedekovci89 mam 40 rokov stary pletivovy plot, rastol tam chmel, brectan, hrozno aj fazula.. Rok co rok. Prakticky nic mu nie je, stale ho nerozoberiem ani v rukaviciach "holymi" rukami. Je tam hrdza, ale drzi. Takze, ak sa tu odbornici na zeleninu a pletiva bavia o stovkach rokoch, tak potom uznavam, ze moze byt..
Odpovedať
@jabadaba vies, uz som videla, ze sused vystriekal cez plot co dosiahol, lebo od susedov k nemu lietali vcely... Kriky, zeleninu, kvety, vsetko...
Odpovedať
@dusantt Veď práve, 40 ročný pletivový plot. Dnešné poplastované pletivá s tenučkým drôtom ohneš dvoma prstami. Teda keď si nepriplatíš za hrubší drôt a bereš len štandard.
Odpovedať
@kajo873 aha, no to je fakt, uznavam, ale tak ked si niekto da plot zo snurok na topanky, nech sa potom nestazuje, ze sa pokruti pod tiahou vlastnej hmotnosti 🙂
Odpovedať
@dusantt veď toto. Ale keď v dnešnej dobe sa pozerá skôr na cenu než kvalitu. Ja som kvôli estetike dával zelený, ale snažil som sa zohnať s najhrubším drôtom. Našiel som viaceré deklarované prierezy oceľového jadra. Zobral som najhrubší, Ale v konečnom dôsledku je aj tak tenší než zinkovaný hrubý.
Odpovedať
@jabadaba inak pavinič je riadna sviňa šíri sa to ako pliaga 😄 ale každopádne treba suseda upozorniť že ak vstúpi ešte raz na tvoju zabezpečenú (a tým sa v zmysle zákona myslí napr. aj plot) nehnuteľnosť, bude to mať dôsledky 🙂
Odpovedať
@sonau aha cize on si postavil plot 20cm od hranice pozemku. Vacsu krav..nu som uz dlho nepocul 😄 @zita19 neni si ty pravym menom Zdena Studenkova? Tvoje zivotne skusenosti su priam fascinujuce napriec celou MS... 😄
Odpovedať
@sousedekovci89 ja viem, len to sme my nesadili, ten tam už bol pri kúpe....a našťastie je to už minulosť. Predali sme to. Teraz máme suseda jediného priameho a tip top.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 to je v prdeli....neviem si predstaviť, že by som takto dusila suseda ...napr. jeho lieska už lezie k nám a tiež rajčina sa mu minulé leto predrala k nám....asi som divná, jasa teším susedovic zeleni..... šak aj mne to robí službu. 😄
Odpovedať
@jabadaba ale vsak mne nevadi ked trcia konare ku nam, ale ked mi pod vahou jeho jablonoveho konara praskol napinaci drot, tak uz ma to nasralo. Ked sa mi jeho hrozno zas zacne sphat po marhuli, tak tiez neskacem od radosti. No a o tom, ze kolke desattisice tych slizkych spanielskych mrôcht byva u neho v jeho trave a z vecera do rana mi z 20 cerstvo vysadenych kalerabov ostanu len kostrnky, tak to tiez nasere. Tohto roku sa tym mrochtam mimoriadne darilo. Uz som ich nakrmila kilom ferramolu a aj tak pozrali aj to co sa pozrat nedalo. Keby mu aspon zrali tu prerastenu travu, ale to nie. Lepsie su nase tekvice 🤔
Odpovedať
daj si k tomu plotu (nie uplne, kusok, skuste sa snim dohodnut) betonove tvarnice pod ne foliu nech nerastie k jeho plotu a do tvarnic zasad nejako kvety a udrziavaj ... mne to od susedy leze na nervy tiez aj ked kosi, pod plotom to tazko, prip sa spytajte ci by problem nevyriesili podhrabove dosky ... ak nemate plot je to blbe, nemal by chodit, vyslovene mu povedzte, ze chodenie vam vadi i ked co oci nevidia ...ak chce postrieka vam to aj cez plot ale ked odstranite pricinu, tak uz asi nebude chodit
Odpovedať
@natalinkaz 20 rokov som žil na dedine a teda neje normálne aby nám niekto prechadzal po záhrade. Nikdy sa to nestalo
Odpovedať
@fugas20 Ok. tak "normálne" nie, ale je to úplne bežné. U nás bežne prechádzali ľudia cez humná jeden druhému, manžel je z inej dediny a detto. nikto u nich ani u nás na tom nevidel problém, keď sused vstúpil na náš pozemok alebo my na jeho. Bežne si ku nám susedia prídu obrať za kôš jabĺk. Nevstupujú nám do obytnej časti ani na dvor... idú na záhradu, ktorá je normálne dostupná, aj napriek plotu. V 90% ani neviem, že mi niekto po záhrade pobehuje a babky si tam kosia žihľavu pre zvieratá, sused si oberie pár jabĺk pre vnúčatá. Proste to je dedina. Asi ste bývali na nejakej divnej dedine...ale u nás a v blízkom okolí nemá nikto s takýmito vecami problém. Aj môjmu susedovi vadí na mojom pozemku vysoká tráva, tak si ju pokosí. Nemôžeme kosiť dvaja 4tisíc m2 záhrady 2x do týždňa...bohužiaľ, chodíme do práce, on je na dôchodku a miluje kosenie. Za to si on vždy oberie našu čerešňu a spokojnosť je na oboch stranách už dlhé roky. Susedovi z druhej strany padali na trávnik jablká z našej jablone, tak si ich vždy vyzbiera do fúrika a dovezie ku nám dolu na hnoj, keď sú už zhnité. Ak sú dobré, vnúčatá sa z toho tešia, uvaria im výživu alebo im upečú koláč. Akože úplne normálne si tu takto fungujeme už celé generácie... Vždy je to len o ľuďoch. Keď ste nastavení tak, že toto je MOJE a nikto mi sem nevstúpi, a ideme dávať trestné oznámenia aj za padnutý lístok na mojom dokonalom trávničku zo susedovho stromu, tak sa nečudujte... Ľudia sa oveľa radšej hádajú a vyhrážajú jeden druhému akoby spolu mali rozumne komunikovať a snažiť sa fungovať ako komunita... Dnes pomôžeš ty mne, zajtra ja tebe... to už pozná len málokto...
Odpovedať
@natalinkaz pisete, ze ste z Trencina, neviem kde tam ale kebyze ste moja suseda a poviete mi, ze nemozete kosit 4 tisic m2 zahrady lebo chodite do zahrady tak vas poslem niekam. Ked sa o majetok nedokazem starat tak si to bud zaplatim alebo ho nemam. Ja mam alergiu na travy a ked sa nekosi tak furt kycham (ale to je "moj" problem). Chapem ak mate ten sad kdesi mimo ale ak by to bolo v zastavanej casti tak to celkom blbe. A tieto chodenia po pozemkoch a zberanie cudzieho ovocia je fajn vo vasom pripade, no v tych modernejsich dedinach kde sa pristahuju ludia, lebo v meste uz nie su pozemky a chcu dom tak tam to takto urcite nebude fungovat. My so susedmi vychadzame velmi dobre ale kazdy ma svoj pozemok a ani by mi nenapadlo ist na jeho. Striekal som travu, ale 50cm od plota som striekal len to co bolo treba a dal som si sakra pozor aby ani trosku toho postreku neslo na jeho tuje. Nuz ale tak asi su rozni ludia...
Odpovedať
@natalinkaz presne ako písal @igor256, napríklad aj my máme vynikajúce vzťahy so susedmi, ale nedovolím si ísť len tak na jeho pozemok, resp. keď potreboval opraviť strechu na dome z mojej strany, nakoľko tvorí jeho dom hranicu pozemku, "vyčíhal" si ma na dvore a slušne ma poprosil či mi to nebude vadiť, že si to potrebuje opraviť vtedy a vtedy. Samozrejme som mu to dovolil aj s tým, že môže vojsť na dvor aj keď doma nebudem, predsa len dal mi to vedieť dopredu a nechodím domov so železnou pravidelnosťou v jednom čase aby sa chudák nemusel na mňa viazať 🙂
Odpovedať
@natalinkaz no aj mne sused beha po humne ale to sa pozname a vie ze moze ... tak isto ked ja nieco potrebujem tak mu prejdem cez zahradu ale vzdy ho poziadam o to by som potreboval pozicat ...i ked povedal, ze ked tam nieje zrovna tak si mam zobrat ale ... nieje normalne aby mi niekto - neznamy - isiel na zahradu a oberal co sa mu zachce ... tak isto to nerobim ja ale ak povies, ze sa cela dedina poznate ...nuz to je zas ine ... neporovnavaj prechod cez nejake neopletene pole ... nuz ale ked vam nevadi ze to niekto iny obere ... takych sa vela nenajde a ma to svoj dovod ...lebo udrzba nieje zadarmo ... a potom napises ze vam kosi a oberie si zato nieco, to je zase ine ...podla dohody ...
Odpovedať
@zita19 to hej, toto Ti Zitka neupieram, zrejme by to serinkalo časom aj mňa. Áno, zeleň od suseda odtál potál.
Odpovedať
@jabadaba ono kym stary pan zil a aj ked uz nevladal dalo sa dohodnut. Padal jeho plot, dohodli sme sa, ze ho zhodime, postavime novy. Kym vladal aspon tu travu pokosil, ked nevladal, pokosili sme my, prisiel odomkol branku. So stromami problem nebol, my sme oberali jeho jablka, on nase marhule. Len ked uz nechodil ani obcas, tak nebolo ako popopriet konar z jeho jablone, az jedneho pekneho dna praskol napinak. To je riadna zabava vymienat 20 metrov napinaku na hotovom plote, ked sa nedostanes na opacnu stranu... No a ako sa pominul, tak to ide s tou zahradou dole vodou a v podstate nemozme nic...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hmmm velka skoda, ked k niecomu takemu pride a najviac cloveka stve, ze aj keby to chcel dat ako tak do poriadku, tak proste nemoze
Odpovedať
Mam tuje od jedných aj druhych susedov keď ich striham tak im volám ci ich môžem ísť ostrihať ah z ich strany a upratať a zásadne chodím keď sú doma a ešte ich volám aby pozreli ci je všetko v poriadku ci som niečo neznicil nepoškodili keď som tam bol. Pre mňa to je normálne keď ide na cudzie tak sa pýtam. Tak isto oni .Ali zauzivane že parkovali na mojom velkom parkovisku kým som im nevysvetlil že by bolo pekne aby mi aspoň zavolali že tam potrebuju raz za čas dat nejaké auto aby som vedel ,žeby som nebol prekvapený keď prídem domov. A žeby mi niekto oberal úrodu tak ho odstrelim
Odpovedať
@zita19 fúha, tak to je nepríjemné...
Odpovedať
@zita19 a ake je z toho ponaucenie? Mas si davat napinak z tvojej strany.
Odpovedať
@palo18 ten napinak bol z nasej strany, nie sme krepi. Dokonca mame na napinak navarene oka na stlpikoch, nemusieli sme ho presivat cez dierky v stlpikoch.... Ale chcem ta vidiet ako s prstom v nose budes instalovat napinak na hotovy plot.
Odpovedať
@fugas20 super, že to vieš takto riešiť. treba vychádzať medzi sebou. a otvoriť si ústa, keď sa človeku niečo nepáči a nie sa potom sťažovať kade človek chodí, že mu niekto robí proti vôli alebo krivdí. dá sa riešiť všetko a s každým.
Odpovedať
Profilova fotka
@fugas20 nasi maju zahradu v zahradkarskej oblasti a teda tam bez problemov sused pride, oberie a ani sa nepyta, otec ten ho raz nachytal a taky poriadok v nim narobil. Ja nemam ani odvahu ist niekomu na pozemok bez toho aby o tom nevedel, nieto aby som este nieco bral alebo oberal.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 qved ste nemuseli cely ale vlozit kus drotu a spojit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?