Parozábrana - asfaltové pásy

V skladbe plochej strechy (ŽB strop, parozábrana, izolácia, EPDM, štrk) mám navrhnutú ako parozábranu asfaltový pás - nie je bližšie zadefinovaný. Aký typ voliť ? Oxidovaný alebo modifikovaný ? Akú hrúbku ? S akou vnútornou vložkou ? Na internete pozerám, že aj tie lacné pásy za 2€/m2 majú v popise, že sú určené ako parozábrana. (KVK ASPA BIT V60 S35) Vopred ďakujem za plnohodnotné informácie.
Odpovedať
mam taku istu skladbu, dal som modifikovany. https://cze.sika.com/content/dam/dms/...
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks fólia PE 0,2 mm
Odpovedať
@jan45 Zhodou okolností som bol včera vo firme, ktorá sa zaoberá strechami a povedali mi presne to čo vy. Buď hocijaký najlacnejší asfaltový pás s AL nosnou vložkou alebo stačí PE fólia v hrúbke 0,2mm.
Odpovedať
Pre kompletnosť ešte dopĺňam informácie, ktoré do budúcna môžu niekomu pomôcť pri realizácii lacnej a efektívnej parozábrany : PE fólia 0,2mm sa používa pre parotesnú zábranu plochých konštrukcií, stropov a podláh. Fólia sa kladie v presahoch min. 50 mm a spoje sa realizujú vložením obojstranne lepiacej butylkaučukovej pásky. Pre zabezpečenie funkčnosti parozábrany musí byť realizovaná vzduchotesne - hlavne napojenia na atiky a konštrukcie v detailoch. Fólia sa kladie voľne na hladký podklad, zbavený tuhých nečistôt a zvyškov rôznych stavebných hmôt. Obvykle umiestňuje pod tepelno-izolačnú vrstvu.
Odpovedať
Nakoniec som objednal certifikovanú parotesnú fóliu IZO-V v hrúbke 0,4mm za 0,51€ s DPH/m2 (6 x 33 m, počet m2 v rolke – 198 m2) @jan45 @romanc 1. Prvú vrstvu polystyrénu môžem len voľne ukladať na PE fóliu ? Vrstvy polystyrénu medzi sebou spájať penou ? (skladba strechy v prvom príspevku) 2. Statik mi nenavrhol vrchný veniec na atike (len dve rady tvárnic) Pri ukladaní polystyrénu, mám nechať po obvode nejaké dilatačné medzery, alebo ukladať polystyrén "na presno" ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks atika drží le PS, je tam žb strop, bez peny, nie natesno pri okraji medzera
Odpovedať
Variant, kedy je parozábrana plochej strechy asfaltový pás, je aplikácia do vnútra medzi obvodovú atiku - vodorovne a zvislý presah na atiku. 1. @jr66 Prečo sa najprv neaplikuje asfaltový pás vodorovne celoplošne a následne sa nemuruje atika ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@jan45 Koľko mm nechať dilatačnú medzeru medzi EPS a atikou ? Rozmer strechy 10x5m
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks EPS tvorí medzeru, je stlačiteľný
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?